PER DUE DONNE

18.09.2016

Koncert zainauguruje nowy sezon artystyczny 2016/2017. Usłyszymy Katarzynę Oleś-Blacha i Monikę Korybalską, laureatki nagrody „Ars Quaerendi”, przyznawanej w kategorii „Mistrz i Uczeń”.

więcej

CYGANERIA

23, 25.09.2016

Swoją „Cyganerią” Adamik pokazał, że z dużym szacunkiem odnosi się zarówno do samej materii muzycznej, jak i śpiewaków na scenie. "Dziennik Polski"

więcej

ORFEUSZ I EURYDYKA

1, 2.10.2016

"Sama scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum (...). "Kraków"

więcej

  Aktualności

  Słoneczniki 2016

  Miło nam poinformować, że cztery inicjatywy naszego teatru zostały nominowane do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii „Muzyka”. Są to: spektakl rodzinny „Muzyka i magia” w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego do muzyki Andrzeja Zaryckiego, przedstawienie...   więcej »

  Na scenie.info - nowy wortal teatralny!

  Zachęcamy Państwa do odwiedzenia wortalu NaScenie.info – nowej przestrzeni informacji kulturalnej, którego twórcami są: Wojciech Graniczewski, reżyser współpracujący z naszym teatrem, twórca lubianych przez dzieci spektakli „Księga lasu” i „Muzyka i magia”, oraz Anna...   więcej »

  Zakończyliśmy sezon artystyczny 2015/2016!

  Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony sezon artystyczny 2015/2016, który zakończyła jubileuszowa XX edycja Letniego Festiwalu naszej sceny. Był to czas, w którym na afiszu Opery Krakowskiej pojawiło się pięć nowych tytułów, a nasz Zespół uczestniczył w wielu...   więcej »

  Koncert Moniki Korybalskiej i Krzysztofa Kozarka w Kapsztadzie!

  Monika Korybalska, solistka naszej sceny, zakwalifikowała się do Konkursu dla Młodych Śpiewaków Operowych im. Hansa Gabor „Belvedere 2016” w Kapsztadzie (RPA). W przesłuchaniach wzięło udział blisko tysiąc kandydatów z siedemdziesięciu krajów całego świata. Była to...   więcej »

  Zakończyliśmy XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej!

  XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej dobiegł końca. Był to czas wypełniony wspaniałą muzyką, często w niezwykłych przestrzeniach. Obfitował w wiele wydarzeń, spektakli i koncertów, które dostarczyły publiczności i artystom wielu wzruszeń i emocji.   więcej »

  OPERETKA JEST NASZĄ MIŁOŚCIĄ – KONCERTY NA FINAŁ XX LETNIEGO FESTIWALU!

  Finałem XX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej były niezapomniane wieczory wypełnione najpiękniejszymi pieśniami i ariami operetkowymi. Koncerty „Operetka moja miłość…!” (30.06. i 1.07.) zadedykowane Bogusławowi Kaczyńskiemu i Janowi Kiepurze, przypomniały...   więcej »