MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

24, 25.04.2015

Na "Miłości do trzech pomarańczy" publiczność w Krakowie śmieje się często. Aż do zaskakującego finału. Rzadko zdarza się tak żywiołowa reakcja w operze. "Rzeczpospolita"

więcej

TOSCA

3.05.2015

Historia tragicznej miłości śpiewaczki Toski i malarza Cavaradossiego, którzy stają się ofiarami gry prowadzonej przez szefa tajnej policji Scarpię.

więcej

MAŁY LORD

8, 9, 10.05.2015

Na szczególne wyróżnienie zasługuje perfekcyjnie tworząca klimat warstwa muzyczna. Kompozycje S. Marvicka, bliskie hollywoodzko-broadwayowskiej retoryce, podążają za akcją i jej nastrojem... "Nowy Czas"

więcej

  Aktualności

  Międzynarodowy Festiwal i Konkurs sztuki wokalnej im. Ady Sarii

  W dniach 9-16 maja 2015 roku w Nowym Sączu trwać będzie XVIII Międzynarodowy Festiwal i XVI Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, którego partnerem już po raz kolejny jest Opera Krakowska. 15 maja 2015 roku w Małopolskim Centrum...   więcej »

  Piotr Beczała laureatem Opera News Awards!

  Piotr Beczała, jeden z najbardziej znanych i pożądanych tenorów lirycznych na świecie, został laureatem nagrody, przyznawanej przez prestiżowy amerykański magazyn „Opera News”. Gala wręczenia nagród odbyła się 19 kwietnia...   więcej »

  Po konferencji prasowej 21.04.2015

  We wtorek 21 kwietnia 2015 roku odbyła się konferencja prasowa poświęcona nadchodzącym wydarzeniom artystycznym w Operze Krakowskiej. Jej tematem był: 49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, udział Opery Krakowskiej...   więcej »

  Opera Krakowska na 22. Bydgoskim Festiwalu Operowym

  Już po raz szósty Opera Krakowska gościć będzie na Bydgoskim Festiwalu Operowym, który potrwa od 25 kwietnia do 10 maja 2015. Festiwal w Bydgoszczy to impreza o międzynarodowej renomie i największe tego typu wydarzenie w Polsce...   więcej »

  49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

  Małgorzata Walewska z Motion Trio, operetka „Baron cygański” w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, musical „I have a dream” Gliwickiego Teatru Muzycznego, a także atrakcyjne koncerty, na których będzie rozbrzmiewa muzyka wokalna...   więcej »

  Warsztaty scenograficzne w Operze

  W dniach 27 i 28 kwietnia br. (godz. 9.00 i 12.00), w ramach "Bonu Kultury", Opera Krakowska zaprasza dzieci w wieku 11-14 lat na warsztaty scenograficzne.To cykl spotkań poświęconych scenografii, podczas których najmłodsi dowiedzą się jaką...   więcej »

  XIX Letni Festiwal Opery Krakowskiej

  13 wydarzeń, w tym spektakle operowe, operetkowe, baletowe, widowiska plenerowe w wykonaniu artystów polskich i międzynarodowych scen operowych to atrakcje Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, którego XIX edycja...   więcej »

  „Mała msza uroczysta” w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka”

  W niezwykłej scenerii podziemnej Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka” zabrzmi „Mała msza uroczysta”. Będzie to pierwsze spotkanie muzyków Opery Krakowskiej z utworem religijnym Rossiniego. Do tej pory muzyka tego słynnego twórcy...   więcej »

  „Cracoviae Merenti” dla Opery Krakowskiej

  Z radością informujemy, że na stronie internetowej Magicznego Krakowa pojawił się artykuł o uhonorowaniu Opery Krakowskiej najwyższym odznaczeniem Miasta Krakowa - Medalem „Cracoviae Merenti”. Brązowy medal naszej...   więcej »