MEFISTOFELES

25, 26, 28, 30.09.2014

Historia człowieka rozdartego między pragnieniem świętości a codziennością, operowy fresk wiodący od modlitwy i rozmowy z Bogiem po obrazy piekła.

więcej

KOPCIUSZEK

4, 5.10.2014

Historia, którą każdy z nas zna od dzieciństwa może, wbrew pozorom, zaskakiwać i przyciągać uwagę. Giorgio Madia dokonuje tego przy użyciu pastelowych kolorów niecodziennych pomysłów... "Krakow Culture Press"

więcej

ORFEUSZ I EURYDYKA

17, 18.10.2014

"Sama scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum, i obszernej sekwencji tanecznej. "Kraków"

więcej

MADAMA BUTTERFLY

24, 25, 26.10.2014

Piękna to opowieść o miłości, rysowana orientem. Misternie utkany w nutach przypomina o sobie, wracając w muzyce, świetnie wykonanej przez orkiestrę Opery Krakowskiej. "Dziennik Teatralny Kraków"

więcej

  Aktualności

  Po konferencji prasowej "Mefistofelesa"

  W dniu 23 września br. w Operze Krakowskiej odbyła się konferencja prasowa. Była ona poświęcona premierze spektaklu „Mefistofeles” Arrigo Boito (25.09.), który przygotowywany jest we współpracy z Orkiestrą Symfoniczną...   więcej »

  Profesor Wiolinek - laureaci konkursu

  Podczas niedzielnego spektaklu pt. „Profesor Wiolinek i zaszyfrowana wiadomość” w dniu 21 września br. odbyło się losowanie nagród. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu są: Kamila Bieda (13 lat), Aleks de Wolf (7 lat), Karol Drabik (9 lat) ...   więcej »

  Nicholas Payton Trio w Operze Krakowskiej

  Nicholas Payton - światowej sławy amerykański trębacz jazzowy, kompozytor, multiinstrumentalista (instrumenty klawiszowe) i wokalista, laureat Nagrody Grammy będzie Gościem Specjalnym Opery Krakowskiej z okazji obchodów...   więcej »

  Trwają próby do „Mefistofelesa” A. Boito

  W Operze Krakowskiej trwają przygotowania do spektaklu „Mefistofeles” Arrigo Boito w reżyserii Tomasza Koniny i pod dyrekcją maestro Tomasza Tokarczyka. Premiera opery, która odbędzie się 25 września br., zainauguruje nowy sezon...   więcej »

  Wywiad z Małgorzatą Walewską

  Zapraszamy do lektury wywiadu z Małgorzatą Walewską, solistką największych scen operowych świata, który ukazał się na łamach „Gazety Wyborczej” (22.08.2014). Ze znaną śpiewaczką rozmawia redaktor Mateusz Borkowski.   więcej »

  Wrzesień i październik w Operze Krakowskiej!

  Nowy sezon artystyczny 2014/2015 zainaugurujemy w dniu 25 września premierą „Mefistofelesa” Arrigo Boito w reżyserii Tomasza Koniny i pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka. Kolejne spektakle odbędą się...   więcej »