PER DUE DONNE

18.09.2016

Koncert zainauguruje nowy sezon artystyczny 2016/2017. Usłyszymy Katarzynę Oleś-Blacha i Monikę Korybalską, laureatki nagrody „Ars Quaerendi”, przyznawanej w kategorii „Mistrz i Uczeń”.

więcej

CYGANERIA

23, 25.09.2016

Swoją „Cyganerią” Adamik pokazał, że z dużym szacunkiem odnosi się zarówno do samej materii muzycznej, jak i śpiewaków na scenie. "Dziennik Polski"

więcej

ORFEUSZ I EURYDYKA

1, 2.10.2016

"Sama scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum (...). "Kraków"

więcej

  Aktualności

  KONCERT CHARYTATYWNY W OPERZE KRAKOWSKIEJ

  Opera Krakowska po raz kolejny wspiera Stowarzyszenie Krakowski Komitet Zwalczania Raka działający na rzecz Centrum Onkologii w Krakowie. Pragniemy pomagać tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia i poczucia solidarności tak, jak potrafimy najlepiej, poprzez sztukę i naszą twórczą pracę.   więcej »

  Nowy sezon artystyczny 2016/2017 w Operze Krakowskiej!

  Opera Krakowska serdecznie zaprasza na nowy sezon artystyczny! Na afiszu teatru pojawią się cztery premiery oraz wiele innych projektów artystycznych. Opera zainauguruje sezon 2016/2017 w dniu 18 września koncertem „Per due donne”, w którym usłyszymy Katarzynę Oleś-Blacha i Monikę Korybalską...   więcej »

  Nowy regulamin sprzedaży i rezerwacji biletów

  Szanowni Państwo! Dbałość o Widza jest dla nas inspiracją do ciągłego podnoszenia jakości świadczonych usług, dlatego też uprzejmie informujemy, że od 25 lipca 2016 roku obowiązuje nowy regulamin sprzedaży biletów na spektakle w Operze Krakowskiej. Uprzejmie prosimy...   więcej »

  Słoneczniki 2016

  Miło nam poinformować, że cztery inicjatywy naszego teatru zostały nominowane do nagrody Słoneczniki 2016 w kategorii „Muzyka”. Są to: spektakl rodzinny „Muzyka i magia” w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego do muzyki Andrzeja Zaryckiego, przedstawienie...   więcej »

  "JAN PAWEŁ II – ŚWIĘTY Z WADOWIC” WIDOWISKO MUZYCZNE NA SCENIE OPERY KRAKOWSKIEJ

  W dniu inauguracji Światowych Dni Młodzieży (26 lipca) na naszej scenie odbyła się premiera widowiska muzycznego „Jan Paweł II - Święty z Wadowic" w reżyserii Michała Zabłockiego, poety, scenarzysty i reżysera, a którego pomysłodawcą jest Krzysztof Odrobina, prowadzący...   więcej »

  III SYMFONIA „SYMFONIA PIEŚNI ŻAŁOSNYCH” HENRYKA MIKOŁAJA GÓRECKIEGO ZABRZMIAŁA W KOPALNI SOLI „WIELICZKA”

  W piątkowy i sobotni wieczór (22, 23 lipca) w Kopalni Soli „Wieliczka” odbyły się koncerty dedykowane uczestnikom Światowych Dni Młodzieży oraz mieszkańcom Małopolski, na które zaprosili: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa...   więcej »

  Na scenie.info - nowy wortal teatralny!

  Zachęcamy Państwa do odwiedzenia wortalu NaScenie.info – nowej przestrzeni informacji kulturalnej, którego twórcami są: Wojciech Graniczewski, reżyser współpracujący z naszym teatrem, twórca lubianych przez dzieci spektakli „Księga lasu” i „Muzyka i magia”, oraz Anna...   więcej »

  Zakończyliśmy sezon artystyczny 2015/2016!

  Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony sezon artystyczny 2015/2016, który zakończyła jubileuszowa XX edycja Letniego Festiwalu naszej sceny. Był to czas, w którym na afiszu Opery Krakowskiej pojawiło się pięć nowych tytułów, a nasz Zespół uczestniczył w wielu...   więcej »