MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

28, 30.11.2014

Na "Miłości do trzech pomarańczy" publiczność w Krakowie śmieje się często. Aż do zaskakującego finału. Rzadko zdarza się tak żywiołowa reakcja w operze. "Rzeczpospolita"

więcej

DZIADEK DO ORZECHÓW

5, 6, 7, 19, 20, 21, 27, 28.12.2014

Popisy solistów przykuwały uwagę, ale również sceny bitwy ołowianych żołnierzyków z myszami, "Taniec rosyjski" czy "Taniec arabski" kończyły się zasłużonymi brawami. "Przegląd"

więcej

TOSCA

12, 14.12.2014

Historia tragicznej miłości śpiewaczki Toski i malarza Cavaradossiego, którzy stają się ofiarami gry prowadzonej przez szefa tajnej policji Scarpię.

więcej

  Aktualności

  Życzenia dla Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha"

  Z okazji 20-lecia Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha", w imieniu całego Zespołu, Dyrektor Naczelny Opery Krakowskiej Bogusław Nowak przesłał do Dyrekcji życzenia następującej treści:   więcej »

  Operowa charakteryzatornia ponownie zagości w Muzeum Narodowym

  W najbliższą sobotę, 29 listopada, w godzinach 10.00–14.00 w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku” zapraszamy do Muzeum Narodowego w Krakowie, aby odkrywać wraz z nami magię opery. O kulisach powstawania...   więcej »

  "Kraków zasługuje na operę" książką miesiąca!

  W poniedziałek, 24 listopada br. w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbyło się spotkanie z Anną Woźniakowską, autorką książki "Kraków zasługuje na operę", której przyznano tytuł "Krakowskiej Książki Listopada 2014". Publikacja została wydana przez Operę Krakowską...   więcej »

  Magia opery w Muzeum Narodowym w Krakowie

  W sobotę, 22 listopada br. w Muzeum Narodowym w Krakowie w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku”, Opera Krakowska przygotowała atrakcje dla widzów. W operowej charakteryzatorni można było...   więcej »

  „Spotkanie z Artystą” – Kazimierz Wiśniak

  Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Spotkanie z Artystą”, którego gościem będzie Kazimierz Wiśniak – scenograf, malarz, rysownik, grafik. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2014 r. o godz. 13:00 w Gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie, al. 3 Maja 1...   więcej »

  Wyjątkowe „Spotkanie z Artystą”

  W niedzielę 16 listopada wraz z Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Stowarzyszeniem Miłośników Opery Krakowskiej ARIA zaprosiliśmy Państwa na wyjątkowe „Spotkanie z Artystą”. Wyjątkowe, bo nie w Operze Krakowskiej, a w gmachu głównym Muzeum Narodowego.   więcej »

  Dyplom Najwyższego Uznania dla Opery Krakowskiej!

  W dniu 14 listopada br. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia "Krakowskich Dukatów". Gospodarzem spotkania była Izba Przemysłowo-Handlowa skupiająca wokół siebie nie tylko środowisko biznesu, ale również przedstawicieli...   więcej »

  Tak dla Centrum Muzyki w Krakowie

  W Krakowie podjęto inicjatywę dotyczącą budowy Centrum Muzyki – ośrodka, w którym mieścić się będą Filharmonia, baza dydaktyczna Akademii Muzycznej oraz sale koncertowe dla zespołów Sinfonietta Cracovia i Capella Cracoviensis. W ramach projektu powstanie: sala...   więcej »

  Wystawa "Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku"

  Wystawa Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku w MNK odsłania przed widzami kulisy wyobraźni wielkich artystów i scenografów, którzy od czasów II wojny światowej kreowali teatr operowy, projektując scenografię i kostiumy. Zobaczymy kilkaset projektów dekoracji i strojów, fotografie...   więcej »