XX LETNI FESTIWAL OPERY KRAKOWSKIEJ

9.06. - 1.07.2016

W programie 12 wydarzeń, w tym spektakle, koncerty i widowiska wypełnione muzyką operową, operetkową oraz spotkaniami z wybitnymi solistami, orkiestrą, chórem i baletem Opery Krakowskiej.

więcej

OPERETKA MOJA MIŁOŚĆ...!

1.07.2016

Koncerty, które odbędą się na krakowskim Kazimierzu, dedykowane będą dwóm wybitnym postaciom świata muzycznego – Janowi Kiepurze oraz Bogusławowi Kaczyńskiemu.

więcej

  Aktualności

  Przeniesienie koncertu "Operetka moja miłość" (1.07.) na scenę Opery Krakowskiej

  Uprzejmie informujemy, że ze względu na zapowiadane opady deszczu oraz przewidywane gwałtowne burze i silny wiatr w godzinach wieczornych, widowisko muzyczne "Operetka moja miłość...!" w dniu 1 lipca br. zostaje przeniesione z terenu Polskiej Spółki Gazownictwa...   więcej »

  Koncerty „Operetka moja miłość…!”

  „Operetka moja miłość…!” (30 czerwca i 1 lipca, godz. 20.00) to koncerty organizowane w ramach XX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, z okazji 160-lecia powstania Zakładu Polskiej Spółki Gazownictwa w Krakowie. Odbędą się one na krakowskim Kazimierzu na terenie...   więcej »

  Zmiana godzin pracy Kasy Opery Krakowskiej

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że w dniach od 2 do 23 lipca br. Kasa Opery Krakowskiej (ul. Lubicz 48) będzie czynna w godz. 15.00-19.00, od poniedziałku do soboty. Rezerwacja (również elektroniczna) oraz sprzedaż biletów na spektakle w sezonie...   więcej »

  Zwycięzcy czerwcowej edycji konkursu - Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej

  W czerwcowej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej” poprosiliśmy Państwa o podanie tytułu widowiska muzycznego odbywającego się w ramach XX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, w którym usłyszymy m.in. Grażynę Brodzińską, Katarzynę...   więcej »

  Zakończyliśmy projekt BON KULTURY!

  W naszym teatrze zakończyły się spotkania realizowane w ramach projektu BON KULTURY, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. W Operze Krakowskiej zrealizowaliśmy dwa cykliczne wydarzenia. Pierwszym był projekt...   więcej »

  Wywiad z Edytą Kulczak

  Państwa uwadze polecamy wywiad z Edytą Kulczak, solistką Metropolitan Opera w Nowym Jorku, którą usłyszeliśmy w koncercie „Arie Oper Świata” (21.06.) na dziedzińcu wawelskim. Rozmawiał red. Mateusz Borkowski. Wywiad ukazał się na łamach „Dziennika Polskiego”...   więcej »

  Głosowanie mieszkańców Małopolski

  W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, organizatora Opery Krakowskiej, informujemy, że rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie...   więcej »

  JACEK TYSKI LAUREATEM NAGRODY IM. JANA KIEPURY

  Jacek Tyski, autor etiudy choreograficznej „Uwertura żołnierza” do muzyki Piotra Czajkowskiego, prezentowanej na naszej scenie w ramach spektaklu baletowego „Emocje”, został wyróżniony nagrodą w kategorii „Najlepszy choreograf” przez kapitułę Teatralnej Nagrody...   więcej »

  Wieczór. Verdi...! – „ARIE OPER ŚWIATA” NA WAWELU

  We wtorkowy wieczór (21.06.) Dziedziniec Arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu wypełniła niezwykła muzyka Giuseppe Verdiego. Po raz dziewiąty w ramach Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej zaprezentowaliśmy na Wawelu koncert „Arie Oper Świata”, tym razem...   więcej »

  Wawelski wieczór pełen "Emocji"

  W poniedziałkowy wieczór (19.06) na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu zaprezentowaliśmy spektakl baletowy „Emocje” do muzyki Arvo Pärta, Johannesa Brahmsa, Piotra Czajkowskiego i Krzysztofa Pendereckiego. Kolaż etiud tanecznych stworzony przez...   więcej »