PIĘKNA HELENA

6, 8.03.2015

Rudolf Zioło, przesuwa akcję spektaklu do dzisiejszej, demokratycznej Polski, w czym pomaga mu Krzysztof Czeczot, autor nowej wersji libretta.

więcej

HALKA

13, 15.03.2015

"Halka" w interpretacji Waldemara Zawodzińskiego nie jest opowieścią o biednej dziewczynie skrzywdzonej przez pana, ale o ślepej miłości, wbrew porządkowi społecznemu i przyjętym zwyczajom.

więcej

ARIADNA NA NAXOS

20, 22.03.2015

Opera Krakowska po raz pierwszy zmierzyła się z wielkim wyzwaniem, przede wszystkim muzycznym, jakim są opery Richarda Straussa i - to trzeba powiedzieć od razu - podołała trudnemu zadaniu. "Ruch Muzyczny"

więcej

  Aktualności

  Soliści Opery Krakowskiej na polskich i międzynarodowych scenach operowych!

  W ostatnich miesiącach soliści Opery Krakowskiej z sukcesami wystąpili na polskich i międzynarodowych scenach muzycznych! W grudniu w Operze Wrocławskiej, w premierowych spektaklach "Kawalera srebrnej róży"...   więcej »

  "Piękna Helena" na afiszu Opery Krakowskiej!

  27 lutego br. na scenie Opery Krakowskiej odbyła się premiera "Pięknej Heleny" J. Offenbacha w reżyserii Rudolfa Zioło. Postać Heleny kreowała Monika Ledzion, w partii Parysa usłyszeliśmy Andrzeja Lamperta, a Kalchasa Przemysława...   więcej »

  Wystawa prac dyplomowych studentów Katedry Scenografii ASP w Krakowie

  27 lutego 2015 na Antresoli w Operze Krakowskiej została otwarta wystawa prac dyplomowych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z roku 2014. Wydarzenie towarzyszyło premierze „Pięknej Heleny”...   więcej »

  Opera Krakowska odebrała „Markę Radia Kraków”

  24 lutego br., w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Krakowie, Opera Krakowska odebrała „Markę Radia Kraków” - nagrodę przyznaną w listopadzie 2014 r. - za wystawę "Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku", będącą wspólnym...   więcej »

  Po konferencji prasowej "Pięknej Heleny"

  We wtorek, 24 lutego w Operze Krakowskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona zapowiedzi premierowego spektaklu „Piękna Helena” Jacquesa Offenbacha. W konferencji udział wzięli: reżyser spektaklu Rudolf Zioło, kierownik muzyczny Piotr...   więcej »

  100. spektakl "Księgi lasu"

  Miło nam poinformować, że 7 marca br. na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej zostanie zaprezentowany setny spektakl "Księgi lasu" według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego i do muzyki Jana Hnatowicza!   więcej »

  Wywiad z Agatą Zubel

  Serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z Agatą Zubel, śpiewaczką i kompozytorką, jedną z najwybitniejszych artystek awangardowych, która 21 i 22 lutego br. wystąpiła na scenie Opery Krakowskiej w spektaklu "Cabaret lunaire".   więcej »

  Zakończenie karnawału w Operze Krakowskiej

  Koncerty karnawałowe w Operze Krakowskiej wpisały się już w tradycję muzycznych wydarzeń stolicy Małopolski. We wtorek, 17 lutego 2015 zaprosiliśmy widzów na koncert ostatkowy, który jak co roku odbył się pod hasłem...   więcej »

  Piszą o nas!

  Miło nam poinformować, iż Opera Krakowska została wymieniona przez „Gazetę Wyborczą” jako jedna z najlepszych dużych sal koncertowych i operowych w Polsce! Doba komputeryzacji postawiła przed obiektami koncertowymi...   więcej »