MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

24, 25.04.2015

Na "Miłości do trzech pomarańczy" publiczność w Krakowie śmieje się często. Aż do zaskakującego finału. Rzadko zdarza się tak żywiołowa reakcja w operze. "Rzeczpospolita"

więcej

TOSCA

3.05.2015

Historia tragicznej miłości śpiewaczki Toski i malarza Cavaradossiego, którzy stają się ofiarami gry prowadzonej przez szefa tajnej policji Scarpię.

więcej

MAŁY LORD

8, 9, 10.05.2015

Na szczególne wyróżnienie zasługuje perfekcyjnie tworząca klimat warstwa muzyczna. Kompozycje S. Marvicka, bliskie hollywoodzko-broadwayowskiej retoryce, podążają za akcją i jej nastrojem... "Nowy Czas"

więcej

  Aktualności

  Warsztaty scenograficzne w Operze

  W dniach 27 i 28 kwietnia br. (godz. 9.00 i 12.00), w ramach "Bonu Kultury", Opera Krakowska zaprasza dzieci w wieku 11-14 lat na warsztaty scenograficzne.To cykl spotkań poświęconych scenografii, podczas których najmłodsi dowiedzą się jaką...   więcej »

  XIX Letni Festiwal Opery Krakowskiej

  13 wydarzeń, w tym spektakle operowe, operetkowe, baletowe, widowiska plenerowe w wykonaniu artystów polskich i międzynarodowych scen operowych to atrakcje Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, którego XIX edycja...   więcej »

  „Mała msza uroczysta” w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka”

  W niezwykłej scenerii podziemnej Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka” zabrzmi „Mała msza uroczysta”. Będzie to pierwsze spotkanie muzyków Opery Krakowskiej z utworem religijnym Rossiniego. Do tej pory muzyka tego słynnego twórcy...   więcej »

  "Opera b/o" w wykonaniu dyplomantów Akademii Muzycznej

  W Operze Krakowskiej odbył się spektakl „Opera b/o” w wykonaniu dyplomantów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej (8.04.2015). Przedstawienie reżyserował Włodzimierz Nurkowski. Wystąpili: Sylwia Frączek...   więcej »

  „Cracoviae Merenti” dla Opery Krakowskiej

  Z radością informujemy, że na stronie internetowej Magicznego Krakowa pojawił się artykuł o uhonorowaniu Opery Krakowskiej najwyższym odznaczeniem Miasta Krakowa - Medalem „Cracoviae Merenti”. Brązowy medal naszej...   więcej »

  Obrady Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego

  W dniu 24 marca br., w Operze Krakowskiej odbyło się posiedzenie Komisji Sejmiku Województwa Małopolskiego. Radni dyskutowali o kondycji małopolskich jednostek kultury, a także opiniowali projekty uchwał na najbliższą...   więcej »

  Dzień Teatru w Operze Krakowskiej!

  W dniu 24 marca br., z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w Operze Krakowskiej odbyło się spotkanie z cyklu "Viva Opera!". Podczas wieczoru rozmawialiśmy m.in. o repertuarze Opery, o artystach, którzy tu występują...   więcej »

  Wystawa prac dyplomowych studentów Katedry Scenografii ASP w Krakowie

  27 lutego 2015 na Antresoli w Operze Krakowskiej została otwarta wystawa prac dyplomowych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z roku 2014. Wydarzenie towarzyszyło premierze „Pięknej Heleny”...   więcej »