ORFEUSZ I EURYDYKA

1, 2.10.2016

"Sama scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum (...). "Kraków"

więcej

NAPÓJ MIŁOSNY

14, 16.10.2016

Śpiewacy stworzyli spójne i przemyślane kreacje. (...). Wszystko do siebie pasowało - scenografia, kostiumy i choreografia. "Ruch Muzyczny"

więcej

TANNHÄUSER

21, 23.10.2016

(...) Na czoło z oczywistych względów wysunął się Tomasz Kuk w tytułowej partii. To urodzony Tannhäuser i wokalnie, i postaciowo. Portal Polska Muza.eu

więcej

  Aktualności

  Studio Baletowe Opery na Rynku Głównym w Krakowie

  W dniu 25 września uczennice Studia Baletowego Opery Krakowskiej wzięły udział w imprezie plenerowej na Rynku Głównym w Krakowie zorganizowanej z okazji Dnia Świadomości Niewydolności Serca. Wystąpiły: klasa II w „Marszu Marynarzy” w choreografii Ewy Nowak...   więcej »

  „PROFESOR WIOLINEK I SMOK BEMOLUS” NA DUŻEJ SCENIE OPERY!

  Profesor Wiolinek i Duch Angus pojawili się na Dużej Scenie Opery Krakowskiej, by wspominać swoje muzyczne przygody i podejmować wspólnie z dziećmi nowe fantastyczne operowe wyzwania. Spektakle „Profesor Wiolinek i Smok Bemolus” (26, 27 września) zapoczątkowały...   więcej »

  „MY TEŻ…!” nie pozostaliśmy obojętni

  Sobotni wieczór (24.09.2016) w naszym teatrze był pełen wzruszeń, nie tylko muzycznych. Koncertem „My też…!” zespół Opery Krakowskiej dał wyraz swojej solidarności ze szlachetną ideą pomocy drugiemu człowiekowi, którą tak pięknie wciela w życie Stowarzyszenie...   więcej »

  KONCERTEM „PER DUE DONNE” ZAINAUGUROWALIŚMY NOWY SEZON ARTYSTYCZNY!

  Koncertem „Per due Donne” zainaugurowaliśmy sześćdziesiąty trzeci sezon artystyczny naszego teatru. Niedzielny wieczór był wyjątkowy z wielu powodów. Wystąpiły znakomite solistki Opery Krakowskiej: Katarzyna Oleś–Blacha i Monika Korybalska...   więcej »

  Baletowa Noc Teatrów

  Tradycyjnie, jak co roku w ramach Nocy Teatrów zaprosiliśmy naszą publiczność na specjalny wieczór w Operze. Tym razem był to wieczór baletowy pt. „Dwie Historie - jeden Taniec (Inwokacja)”. Widzowie mogli uczestniczyć w procesie powstawania spektaklu, a tym samym...   więcej »

  Operowe warsztaty edukacyjne w Wadowicach

  W ubiegłym sezonie artystycznym rozpoczęliśmy współpracę z Wadowickim Centrum Kultury w ramach projektów edukacyjnych: Uniwersytet Dzieci i Kultura Dostępna dofinansowanych ze środków MKiDN. W maju, dzieci odwiedziły Operę podczas spektaklu...   więcej »

  Koncert „Operetka moja miłość...!” w Legnicy

  Koncertem „Operetka moja miłość…!” uczciliśmy wraz z mieszkańcami Legnicy ich wspaniałe święto - imieniny ulicy Najświętszej Marii Panny. Ciepły wieczór, tysiące świętujących, a przede wszystkim wspaniała muzyka, były doskonałym anturażem dla imienin...   więcej »

  Słoneczniki 2016 - nagroda i wyróżnienie dla Opery Krakowskiej

  Z radością informujemy, że spektakl „Muzyka i magia” w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego i do muzyki Andrzeja Zaryckiego otrzymał Nagrodę Rodziców Słoneczniki 2016 w kategorii „Muzyka”. W tym samym konkursie jury wyróżniło - za otwarcie się na osoby...   więcej »

  Nowy sezon artystyczny 2016/2017 w Operze Krakowskiej!

  Opera Krakowska serdecznie zaprasza na nowy sezon artystyczny! Na afiszu teatru pojawią się cztery premiery oraz wiele innych projektów artystycznych. Opera zainauguruje sezon 2016/2017 w dniu 18 września koncertem „Per due donne”, w którym usłyszymy Katarzynę...   więcej »