EUGENIUSZ ONIEGIN

30.01. , 1.02.2015

(...) Mariusz Kwiecień nie tylko pięknie śpiewał, ale nakreślił ciekawy portret psychologiczny bohatera, od rezonerstwa po wybuch namiętności i świadomość uczuciowej klęski. "Ruch Muzyczny"

więcej

NAPÓJ MIŁOSNY

13, 14, 15.02.2015

Śpiewacy stworzyli spójne i przemyślane kreacje. (...) Wszystko do siebie pasowało - scenografia, kostiumy i choreografia. "Ruch Muzyczny"

więcej

CABARET LUNAIRE

21, 22.02.2015

Agata Zubel nie tylko doskonale wiedziała, o czym śpiewa po niemiecku, lecz także oddawała każdy niuans, prezentując nienaganną dykcję i perfekcyjna intonację. "Gazeta Wyborcza"

więcej

  Aktualności

  Ryszard Karczykowski gościem "Spotkania z Artystą"

  Uroczyste „Spotkanie z Artystą”, które odbyło się 25 stycznia 2015 zapoczątkowało obchody 10-lecia Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej "Aria". Bohaterem spotkania był profesor Ryszard Karczykowski, tenor, dyrektor...   więcej »

  NAGRODA KULTURALNA DLA KATARZYNY OLEŚ-BLACHA!

  Miło nam poinformować, iż solistka Opery Krakowskiej Katarzyna Oleś-Blacha otrzymała Nagrodę Kulturalną Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka za całokształt działalności kulturalnej w roku 2014. Uroczyste uhonorowanie...   więcej »

  Mariusz Kwiecień ponownie w Operze Krakowskiej!

  Mariusz Kwiecień, światowej sławy baryton, solista Metropolitan Opera w Nowym Jorku po raz kolejny wystąpi na zaproszenie Opery Krakowskiej, w tytułowej partii „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego (30 stycznia i 1 lutego br.). Towarzyszyć mu...   więcej »

  Przyznano VOX Opera 2014!

  W dniu 16 stycznia 2015 spotkali się Przyjaciele, Darczyńcy oraz Patroni Opery Krakowskiej na dorocznym przyznaniu nagród VOX OPERA. Widzowie obejrzeli spektakl „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa w reżyserii Janusza...   więcej »

  Koncert karnawałowy „Gdybym był bogaty…”

  10 stycznia 2015 r. w Operze Krakowskiej odbył się koncert karnawałowy „Gdybym był bogaty…”. Motywem przewodnim koncertu było bogactwo, ale nie tylko w sensie materialnym, przede wszystkim duchowe, to kim jesteśmy, jakie...   więcej »

  Dodatkowy spektakl „Kopciuszka” 10.02.2015

  Z uwagi na cieszący się wielką popularnością spektakl, na specjalne życzenie widzów, 10.02.2015 o godz.18.30 w Operze Krakowskiej odbędzie się dodatkowe przedstawienie „Kopciuszka”, baletowej wersji znanej baśni do muzyki...   więcej »

  "Podróż zimowa" - w hołdzie Stanisławowi Barańczakowi

  Chcąc uczcić pamięć Stanisława Barańczaka, wybitnego poety, tłumacza, eseisty i krytyka literackiego, 3 stycznia br., w dniu pogrzebu artysty, na naszej scenie przypomnieliśmy spektakl „Podróż zimowa”, składający się z 24 wierszy poety, stworzonych...   więcej »

  "Sylwester Kraków Airport" - Pożegnanie 2014 Roku

  Rok 2014 pożegnaliśmy w Operze Krakowskiej koncertem "Sylwester Kraków Airport" (31 grudnia 2014, godz. 18.00 i 21.30). Tematem przewodnim gali były muzyczne podróże samolotem. Scena zmieniła się w lotnisko...   więcej »

  "Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa”

  We wtorek, 16 grudnia 2014 r. w Operze odbyła się gala wręczania nagród filmowych siódmej edycji konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa”. Jury złożone ze znawców dramaturgii i kina, wybrało najlepsze prace spośród 58...   więcej »