TERESICA - UNA PASIÓN

30, 31.10.2014

Wyreżyserowana przez Apkego "Teresica" urzekła mnie swoim pięknem, smutnym przekazem i prostotą. "Gazeta Wyborcza"

więcej

KOPCIUSZEK

8, 9.11.2014

Giorgio Madia, Damiano Binetti, Cordellia Matthes i wszyscy tancerze, stworzyli spektakl idealny, istny cyrk na kółkach, zdecydowanie lepszy od wszystkich kabaretów razem wziętych. "Krakow Culture Press"

więcej

TRAVIATA

21, 23.11.2014

Rzadko ogląda się spektakle, które sprawiają wrażenie tak niesamowitej precyzyjności. Każdy ruch, każdy dźwięk, każde spojrzenie, ma swoje określone pole, by zaistnieć we właściwy sposób. "Teatralia Kraków"

więcej

MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

28, 30.11.2014

Na "Miłości do trzech pomarańczy" publiczność w Krakowie śmieje się często. Aż do zaskakującego finału. Rzadko zdarza się tak żywiołowa reakcja w operze. "Rzeczpospolita"

więcej

  Aktualności

  Gra terenowa „W poszukiwaniu serca i ducha Opery”

  W grudniu br. zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5–8 lat do udziału w grze terenowej: „W poszukiwaniu serca i ducha Opery”! Dzięki kreatywnym zagadkom i łamigłówkom dzieci dowiedzą się, czym jest opera i kim są soliści, a także poznają rolę orkiestry, chóru i baletu...   więcej »

  Wracają „Poranki” z Operą Krakowską!

  Zapraszamy naszych młodych Widzów na nową odsłonę cyklu edukacyjnego „Spotkania w Operze. PORANKI”. Będą to spotkania skierowane do dzieci w wieku od 5 do 9 lat, mające na celu wprowadzenie najmłodszych w ciekawy świat opery.   więcej »

  DZIEŃ OTWARTY OPERY KRAKOWSKIEJ - SZUKAMY WYKONAWCÓW PARTII Z I AKTU „TOSKI” PUCCINIEGO

  W ramach Dnia Otwartego Opery Krakowskiej (13 grudnia 2014) zapraszamy wszystkich miłośników opery do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu. Zamierzamy bowiem zaprosić do wykonania scen z pierwszego aktu słynnej opery Pucciniego „Toski”...   więcej »

  Praca Kasy i Biura Organizacji Widowni w dniach 10-11 listopada br.

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że w dniach 10 i 11 listopada br. Kasa oraz Biuro Organizacji Widowni Opery Krakowskiej nie pracują. W związku z tym w dniach tych nie będzie prowadzona sprzedaż i rezerwacja (również elektroniczne) na spektakle Opery Krakowskiej.   więcej »

  Forum Opery Polskiej

  Ważnym punktem obchodów 60-lecia Opery Krakowskiej było Forum Opery Polskiej, które odbyło się 13 października 2014, w gmachu teatru przy ul. Lubicz 48. Forum zostało przygotowane we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. W panelu dyskusyjnym...   więcej »

  60 lat Opery Krakowskiej

  W dniach 10-14 października 2014 Opera Krakowska obchodziła 60 lat swojego istnienia. Uroczystości zainaugurował „Koncert Jubileuszowy”, nad którym honorowy patronat objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska oraz Marszałek...   więcej »

  Katarzyna Oleś-Blacha i Monika Korybalska-Kozarek laureatkami Ars Quaerendi 2014!

  Miło nam ogłosić, iż dwie solistki Opery Krakowskiej – Katarzyna Oleś-Blacha oraz Monika Korybalska-Kozarek zostały laureatkami tegorocznej Nagrody Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi”, przyznawanej za wybitne działania na rzecz rozwoju...   więcej »

  Wystawa "Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku"

  Wystawa Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku w MNK odsłania przed widzami kulisy wyobraźni wielkich artystów i scenografów, którzy od czasów II wojny światowej kreowali teatr operowy, projektując scenografię i kostiumy. Zobaczymy kilkaset projektów dekoracji i strojów, fotografie...   więcej »

  Publikacja z okazji 60-lecia Opery Krakowskiej

  Z okazji swojego Jubileuszu Opera Krakowska wydała książkę pt. „Kraków zasługuje na Operę”, kompendium wiedzy o 60-ciu latach działalności krakowskiej instytucji. Jej autorką jest Anna Woźniakowska, długoletnia recenzentka muzyczna „Dziennika Polskiego”, znana także z artykułów w „Krakowie”...   więcej »