49. Festiwal im. Jana Kiepury

8-15.08.2015

Na Festiwal zorganizowany przez Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gminę Krynicę-Zdrój oraz Operę Krakowską, odpowiadającą za program imprezy, złoży się kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych.

więcej

PIĘKNA HELENA

11, 13.09.2015

Mocną stroną spektaklu, prócz muzyki Offenbacha, są Artyści. Wszyscy. Widoczny jest olbrzymi wkład pracy wszystkich pionów artystycznych. Portal malanart.blogspot.com

więcej

CYGANERIA

25, 26, 27.09. ; 2, 3, 4.10.2015

To opowieść o barwnym życiu paryskiej bohemy XIX wieku, czwórce zaprzyjaźnionych artystów i tragicznej miłości spleciona głęboko poruszającą muzyką Pucciniego.

więcej

  Aktualności

  Przerwa urlopowa w Operze Krakowskiej 8.07-16.08.2015

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że Kasa Opery Krakowskiej (ul. Lubicz 48) od dnia 8 lipca br. jest zamknięta w związku z przerwą urlopową. Rezerwacja (również elektroniczna) oraz sprzedaż biletów na spektakle w sezonie...   więcej »

  Z Opery do Sinfonii Iuventus

  Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Anna Kościelna – kierownik Działu Marketingu i Organizacji Widowni Opery Krakowskiej zwyciężyła w konkursie na Dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.   więcej »

  Zapraszamy na 49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju!

  Ponad 350 artystów z całej Polski, w tym znani i lubiani soliści śpiewacy, cztery orkiestry, chór, zespoły baletowe, weźmie udział w rozpoczynającym się 8 sierpnia 2015 w Krynicy-Zdroju 49. Festiwalu im. Jana Kiepury. Zaplanowane zostało...   więcej »

  Podsumowanie sezonu artystycznego 2014/2015

  Opera Krakowska zakończyła kolejny sezon artystyczny, z wielu powodów dla nas szczególny. Jego początek upłynął pod znakiem obchodów jubileuszu 60-lecia istnienia naszej instytucji. Zwieńczeniem było uhonorowanie Opery...   więcej »

  XIX Letni Festiwal Opery Krakowskiej zakończony!

  Spektaklami „Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka Opera Krakowska zakończyła XIX Letni Festiwal, trwający od 14 czerwca do 5 lipca 2015. Tegoroczna edycja obfitowała w wiele wydarzeń artystycznych, w tym plenerowych, które odbyły się...   więcej »

  GRATULUJEMY ODZNACZEŃ TWÓRCOM!

  Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym twórcom i mecenasom kultury. Z radością przyjęliśmy informację o przyznaniu wyróżnień dla Piotra Beczały i Mariusza Kwietnia. Krzyż Kawalerski...   więcej »

  Piotr Beczała po raz pierwszy w Krakowie – nadzwyczajny koncert na Wawelu!

  Melomani długo czekali na ten wieczór. Niedzielny koncert „Arie Oper Świata” (28.06.2015), którego gwiazdą był Piotr Beczała, to pierwszy występ światowej sławy tenora w Krakowie. Na Dziedzińcu Arkadowym...   więcej »

  MECZ CHARYTATYWNO-TOWARZYSKI ROZEGRANY!

  Zespoły Opery Krakowskiej, Filharmonii Krakowskiej i Telewizji Kraków pokazały prawdziwy hart ducha! W meczu rozegranym w niedzielę 28 czerwca pomimo kapryśnej aury i deszczu drużyny zagrały koncertowo! Zwycięzcami...   więcej »

  OWACYJNIE PRZYJĘTA GALA BALETOWA „GRAND PAS…!”

  Gala baletowa „Grand pas…!” była wieczorem pełnym prawdziwych gwiazd. Krakowska publiczność po raz szósty w ramach Letniego Festiwalu podziwiała najwybitniejszych tancerzy – solistów z największych teatrów...   więcej »