EMOCJE

29, 30.05.2015

Zapraszamy na premierę widowiska baletowego! Spektakl opowie językiem tańca o emocjach, uczuciach i relacjach międzyludzkich.

więcej

MADAMA BUTTERFLY

14, 16.06.2015

Waldemar Zawodziński (reżyser i scenograf) razem z autorką kostiumów Marią Balcerek stworzyli własną fantazję japońską, wykazując się dużą wrażliwością na muzyczną dramaturgię. "Gazeta Wyborcza"

więcej

PIĘKNA HELENA

18.06.2015

"Piękną Helenę" polecam ze względu na wrażenia wizualne, dobrych solistów i wspaniałą muzykę Offenbacha (...) "Gazeta Wyborcza"

więcej

  Aktualności

  Premiera widowiska baletowego „Emocje”

  29 i 30 maja 2015 roku Opera Krakowska zaprasza na premierę widowiska baletowego „Emocje”. Przedstawienie składa się z czterech części, których autorami są znani polscy choreografowie: Katarzyna Aleksander-Kmieć, Violetta...   więcej »

  Wystawa „Emocje”

  Premierze spektaklu baletowego „Emocje” towarzyszyć będzie wystawa fotografii o takim samym tytule. Zdjęcia Dariusza Pawelca pokazują przygotowania tancerzy do premiery baletu, odsłaniając kulisy pracy na sali baletowej.   więcej »

  Po konferencji prasowej - 26.05.2015

  Dnia 26 maja w Operze Krakowskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona premierze widowiska baletowego „Emocje” (29 i 30.05.2015). Tematem konferencji był również XIX Letni Festiwal Opery Krakowskiej, 49. Festiwal...   więcej »

  STO LAT PANIE JÓZEFIE!

  25 maja 2015 roku na scenie Opery Krakowskiej odbyło się na poły oficjalne na poły towarzyskie spotkanie, którego bohaterem był wieloletni pracownik Opery Krakowskiej Józef Tychoniak, człowiek bez którego nie wyobrażamy...   więcej »

  Opera Krakowska zainaugurowała 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

  Przez najbliższy tydzień światową stolicą muzyki klasycznej i filmowej będzie Łańcut. W sobotę 23 maja br. rozpoczął się bowiem 54. Muzyczny Festiwal w Łańcucie, który zainaugurowała Opera Krakowska spektaklem „Napój miłosny”...   więcej »

  OPERA KRAKOWSKA NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU I KONKURSIE IM. ADY SARI W NOWYM SĄCZU

  15 maja 2015 roku w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbył się Koncert Finałowy XVI Konkursu Wokalnego im. Ady Sari. Artyści walczyli o zwycięstwo występując z towarzyszeniem...   więcej »

  „MAŁA MSZA UROCZYSTA” ZABRZMIAŁA 101 METRÓW POD ZIEMIĄ

  Blask kryształowych żyrandoli, arcydzieła wydrążone w bryle soli i muzyka Rossiniego. W piątkowy wieczór 15 maja Opera Krakowska zaprosiła na niezwykłe wydarzenie. W zapierającym dech w piersiach wnętrzu Kaplicy...   więcej »

  SPRZEDAŻ BILETÓW NA FESTIWAL IM. JANA KIEPURY

  W poniedziałek 18 maja rozpoczęła się sprzedaż biletów na spektakle 49. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Bilety do nabycia za pośrednictwem strony internetowej www.festiwalkiepury.pl oraz w kasie Kina cyfrowego...   więcej »

  49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

  Małgorzata Walewska z Motion Trio, operetka „Baron cygański” w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, musical „I have a dream” Gliwickiego Teatru Muzycznego, a także atrakcyjne koncerty, na których będzie rozbrzmiewa muzyka wokalna...   więcej »

  TEATRALNE NAGRODY MUZYCZNE IM. JANA KIEPURY PRZYZNANE!

  Z radością przyjęliśmy informację, iż Emil Wesołowski otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury za całokształt pracy artystycznej. Przypomnijmy, że ten wybitny choreograf, reżyser i pedagog wielokrotnie współpracował...   więcej »

  XIX Letni Festiwal Opery Krakowskiej

  13 wydarzeń, w tym spektakle operowe, operetkowe, baletowe, widowiska plenerowe w wykonaniu artystów polskich i międzynarodowych scen operowych to atrakcje Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, którego XIX edycja...   więcej »

  Piotr Beczała laureatem Opera News Awards!

  Piotr Beczała, jeden z najbardziej znanych i pożądanych tenorów na świecie, został laureatem nagrody, przyznawanej przez prestiżowy amerykański magazyn „Opera News”. Gala wręczenia nagród odbyła się 19 kwietnia...   więcej »