49. Festiwal im. Jana Kiepury

8-15.08.2015

Na Festiwal zorganizowany przez Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gminę Krynicę-Zdrój oraz Operę Krakowską, odpowiadającą za program imprezy, złoży się kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych.

więcej

CYGANERIA

25, 26, 27.09. ; 2, 3, 4.10.2015

To opowieść o barwnym życiu paryskiej bohemy XIX wieku, czwórce zaprzyjaźnionych artystów i tragicznej miłości spleciona głęboko poruszającą muzyką Pucciniego.

więcej

  Aktualności

  Przerwa urlopowa w Operze Krakowskiej 8.07-16.08.2015

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że Kasa Opery Krakowskiej (ul. Lubicz 48) od dnia 8 lipca br. jest zamknięta w związku z przerwą urlopową. Rezerwacja (również elektroniczna) oraz sprzedaż biletów na spektakle w sezonie...   więcej »

  XIX Letni Festiwal Opery Krakowskiej zakończony!

  Spektaklami „Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka Opera Krakowska zakończyła XIX Letni Festiwal, trwający od 14 czerwca do 5 lipca 2015. Tegoroczna edycja obfitowała w wiele wydarzeń artystycznych, w tym plenerowych, które odbyły się...   więcej »

  GRATULUJEMY ODZNACZEŃ TWÓRCOM!

  Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym twórcom i mecenasom kultury. Z radością przyjęliśmy informację o przyznaniu wyróżnień dla Piotra Beczały i Mariusza Kwietnia. Krzyż Kawalerski...   więcej »

  ORFEUSZ I EURYDYKA NA FINAŁ LETNIEGO FESTIWALU OPERY KRAKOWSKIEJ

  Ostatnim przedstawieniem w ramach XIX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej będzie balet-opera „Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka w reżyserii i choreografii Giorgia Madii (4 i 5 lipca 2015). To spektakl będący doskonałym zespoleniem sztuk...   więcej »

  Piotr Beczała po raz pierwszy w Krakowie – nadzwyczajny koncert na Wawelu!

  Melomani długo czekali na ten wieczór. Niedzielny koncert „Arie Oper Świata” (28.06.2015), którego gwiazdą był Piotr Beczała, to pierwszy występ światowej sławy tenora w Krakowie. Na Dziedzińcu Arkadowym...   więcej »

  MECZ CHARYTATYWNO-TOWARZYSKI ROZEGRANY!

  Zespoły Opery Krakowskiej, Filharmonii Krakowskiej i Telewizji Kraków pokazały prawdziwy hart ducha! W meczu rozegranym w niedzielę 28 czerwca pomimo kapryśnej aury i deszczu drużyny zagrały koncertowo! Zwycięzcami...   więcej »

  „CARMINA BURANA” ZABRZMIAŁA W JAŚLE!

  Opera Krakowska uświetniła swym udziałem uroczyste obchody jubileuszu 650-lecia nadania Jasłu praw miejskich. 26 czerwca 2015 na jasielskim rynku zabrzmiała „Carmina Burana” C. Orffa. Oratorium wykonali soliści: Katarzyna...   więcej »

  OWACYJNIE PRZYJĘTA GALA BALETOWA „GRAND PAS…!”

  Gala baletowa „Grand pas…!” była wieczorem pełnym prawdziwych gwiazd. Krakowska publiczność po raz szósty w ramach Letniego Festiwalu podziwiała najwybitniejszych tancerzy – solistów z największych teatrów...   więcej »

  „Carmina Burana” Orffa zabrzmiała na Wawelu!

  Podczas trzech wieczorów na wawelskim dziedzińcu - w ramach XIX Letniego Festiwalu - Opera Krakowska zaprezentowała jedno z najbardziej imponujących dzieł chóralnych XX wieku – „Carmina Burana”...   więcej »

  GALA JUBILEUSZOWA GRUPY ZARMEN – WSPANIAŁY KONCERT W OPERZE KRAKOWSKIEJ!

  Grupa Zarmen będąca od wielu lat sponsorem rozmaitych projektów artystycznych Opery Krakowskiej świętowała swój 10. Jubileusz nadzwyczajnym koncertem na naszej scenie. Galę Jubileuszową, która odbyła się...   więcej »

  Medal „Cracoviae Merenti” dla Opery Krakowskiej

  Z radością informujemy, że Opera Krakowska została uhonorowana najwyższym odznaczeniem Miasta Krakowa – Brązowym Medalem „Cracoviae Merenti”, który z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego odebrał...   więcej »

  49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

  Małgorzata Walewska z Motion Trio, operetka „Baron cygański” w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, taneczne show „I have a dream” Gliwickiego Teatru Muzycznego, a także atrakcyjne koncerty, na których będzie rozbrzmiewa muzyka wokalna...   więcej »