MEFISTOFELES

25, 26, 28, 30.09.2014

Historia człowieka rozdartego między pragnieniem świętości a codziennością, operowy fresk wiodący od modlitwy i rozmowy z Bogiem po obrazy piekła.

więcej

KOPCIUSZEK

4, 5.10.2014

Historia, którą każdy z nas zna od dzieciństwa może, wbrew pozorom, zaskakiwać i przyciągać uwagę. Giorgio Madia dokonuje tego przy użyciu pastelowych kolorów niecodziennych pomysłów... "Krakow Culture Press"

więcej

ORFEUSZ I EURYDYKA

17, 18.10.2014

"Sama scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum, i obszernej sekwencji tanecznej. "Kraków"

więcej

MADAMA BUTTERFLY

24, 25, 26.10.2014

Piękna to opowieść o miłości, rysowana orientem. Misternie utkany w nutach przypomina o sobie, wracając w muzyce, świetnie wykonanej przez orkiestrę Opery Krakowskiej. "Dziennik Teatralny Kraków"

więcej

  Aktualności

  Trwają próby do "Mefistofelesa” Arrigo Boito

  W Operze Krakowskiej trwają przygotowania do spektaklu „Mefistofeles” Arrigo Boito w reżyserii Tomasza Koniny i pod dyrekcją maestro Tomasza Tokarczyka. Premiera opery, która odbędzie się 25 września br., zainauguruje nowy sezon...   więcej »

  Wywiad z Małgorzatą Walewską

  Zapraszamy do lektury wywiadu z Małgorzatą Walewską, solistką największych scen operowych świata, który ukazał się na łamach „Gazety Wyborczej” (22.08.2014). Ze znaną śpiewaczką rozmawia redaktor Mateusz Borkowski.   więcej »

  Festiwal w liczbach

  Trwający 8 dni 48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (9-16.08.) cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno publiczności, jak i krytyków muzycznych. Wszystkie objęte programem koncerty, których było 14, i wydarzenia...   więcej »

  Puccini na pożegnanie z festiwalem

  Stało się! 48. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju przeszedł do historii. Zakończył go wielki koncert poświęcony muzyce Pucciniego. Wieczór, który odbył się w sobotę, 16 sierpnia w Domu Festiwalowym ściągnął ogromną publiczność. Zostały zajęte wszystkie miejsca, a w ostatniej chwili dobudowywano jeszcze...   więcej »

  Dla Jana Kiepury

  Wspólnym odśpiewaniem z publicznością „Wielka sława to żart” i pokazem ogni sztucznych na deptaku, przy muszli koncertowej zakończył się 15 sierpnia trwający blisko 4 godziny „Koncert plenerowy” 48. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Wieczór poświęcony był patronowi festiwalu, gdyż...   więcej »

  Wrzesień i październik w Operze Krakowskiej!

  Nowy sezon artystyczny 2014/2015 zainaugurujemy w dniu 25 września premierą „Mefistofelesa” Arrigo Boito w reżyserii Tomasza Koniny i pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka. Kolejne spektakle odbędą się 26, 28 i 30 września. Przedstawienie jest przygotowywane we współpracy z Trondheim...   więcej »