CARMEN

21, 23.10.2016

„Carmen” w reżyserii Laco Adamika uwydatnia to, co najważniejsze – prawdziwą miłość, jej uniesienia i upadki. (...) Portal Kraków Culture Press

więcej

DWIE HISTORIE - JEDEN TANIEC

29, 30.10.2016

Spektakl ukazuje dwie podobne do siebie historie zilustrowane poprzez taniec, przedstawione w dwóch różnych stylach muzycznych i taneczno-estetycznych.

więcej

MUZYKA I MAGIA

8.11.2016

Dzięki dwóm tytułowym narzędziom - muzyce i magii, publiczność zostaje zaproszona w podróż po znanych i lubianych bajkach. malanart.blogspot.com

więcej

TRAVIATA

11, 13.11.2016

Zapraszamy na uwspółcześnioną wersję "Traviaty" (...) - warto usłyszeć utwór, w którym rozbrzmiewa uniwersalna i ponadczasowa prawda: myślenie o śmierci daje miłość do życia. New Time

więcej

  Aktualności

  Spektakle „Carmen” w Operze Krakowskiej!

  Serdecznie zapraszamy Państwa na spektakle „Carmen” G. Bizeta, które odbędą się na naszej scenie w dniach 21 i 23 października br. „Żadna z oper nie może poszczycić się taką sławą. Od ponad 100 lat jest archetypem gatunku.” - tak pisał o „Carmen” Piotr Kamiński. To...   więcej »

  WAŻNA INFORMACJA! „Carmen” G. Bizeta zamiast „Tannhäusera” R. Wagnera

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, iż w dniach 21 i 23 października 2016 odbędą się spektakle „Carmen” G. Bizeta, zamiast opery „Tannhäuser” R. Wagnera. Powyższa zmiana w repertuarze spowodowana jest chorobą Artysty. Jednocześnie informujemy...   więcej »

  Premiera spektaklu baletowego „Dwie Historie - jeden Taniec”

  Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu „Dwie Historie - jeden Taniec” - baletu w dwóch aktach do muzyki na żywo, skomponowanej Piotra Orzechowskiego, jednego z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia i Krzysztofa Ścierańskiego...   więcej »

  Żegnamy Andrzeja Wajdę

  Żegnamy Andrzeja Wajdę. Wielkiego Artystę, Wspaniałego Człowieka, Niezwykłego Reżysera. Na naszej scenie zadebiutował jako scenograf w 1948 roku, jeszcze jako student krakowskiej ASP, w operetce „Rose Marie” Rudolfa Frimla. Projekty scenografii do tego...   więcej »

  Pieśń w operze? Tak! I to w wyjątkowym wydaniu i niepowtarzalnej edycji!

  Już 10 grudnia br. zapraszamy Państwa na inaugurację niezwykłego cyklu koncertów pod wspólnym, znaczącym tytułem „PIEŚŃ – TEATR SŁOWA”. Mamy nadzieję, że dobór repertuaru wykonywanego podczas kolejnych wieczorów opatrzonych tym tytułem, zadowoli zarówno...   więcej »

  Trwają próby do spektaklu baletowego „Dwie Historie - jeden taniec"

  Już niebawem zaprosimy Państwa na premierę spektaklu baletowego „Dwie historie – jeden Taniec” do muzyki Piotra Orzechowskiego i Krzysztofa Ścierańskiego. Na sali baletowej trwają właśnie intensywne przygotowania do spektaklu. Przed Zespołem Baletu trudne...   więcej »

  Szczególny koncert - „Marek Nawara in Memoriam”

  W sobotni wieczór (8 października br.) w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej na krakowskim Kazimierzu, odbył się wyjątkowy koncert „Marek Nawara in memoriam”. Zorganizowany został z inicjatywy Fundacji im. Marszałka Marka Nawary w 5. rocznicę śmierci pierwszego Marszałka...   więcej »

  AGATA ZUBEL LAUREATKĄ NAGRODY „KORYFEUSZ MUZYKI POLSKIEJ”!

  Z radością przyjęliśmy informację, że Agata Zubel, wybitna kompozytorka i śpiewaczka została laureatką nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej” w kategorii „Osobowość Roku”. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 1 października br. w Międzynarodowym Dniu Muzyki...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej (październikowa edycja)

  Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej”. Przypominamy, że bieżące informacje dotyczące m.in. repertuaru naszej sceny (premier, spektakli, koncertów i in.) czy ciekawostek z życia naszej instytucji, mogą...   więcej »