XX LETNI FESTIWAL OPERY KRAKOWSKIEJ

9.06. - 1.07.2016

W programie 12 wydarzeń, w tym spektakle, koncerty i widowiska wypełnione muzyką operową, operetkową oraz spotkaniami z wybitnymi solistami, orkiestrą, chórem i baletem Opery Krakowskiej.

więcej

OPERETKA MOJA MIŁOŚĆ...!

30.06. , 1.07.2016

Koncerty, które odbędą się na krakowskim Kazimierzu, dedykowane będą dwóm wybitnym postaciom świata muzycznego – Janowi Kiepurze oraz Bogusławowi Kaczyńskiemu.

więcej

  Aktualności

  Koncerty „Operetka moja miłość…!” na krakowskim Kazimierzu!

  „Operetka moja miłość…!” (30 czerwca i 1 lipca, godz. 20.00) to koncerty organizowane w ramach XX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, z okazji 160-lecia powstania Zakładu Polskiej Spółki Gazownictwa w Krakowie. Odbędą się one na krakowskim Kazimierzu na terenie...   więcej »

  Zakończyliśmy projekt BON KULTURY!

  W naszym teatrze zakończyły się spotkania realizowane w ramach projektu BON KULTURY, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. W Operze Krakowskiej zrealizowaliśmy dwa cykliczne wydarzenia. Pierwszym był projekt...   więcej »

  Wywiad z Edytą Kulczak

  Państwa uwadze polecamy wywiad z Edytą Kulczak, solistką Metropolitan Opera w Nowym Jorku, którą usłyszeliśmy w koncercie „Arie Oper Świata” (21.06.) na dziedzińcu wawelskim. Rozmawiał red. Mateusz Borkowski. Wywiad ukazał się na łamach „Dziennika Polskiego”...   więcej »

  Głosowanie mieszkańców Małopolski

  W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, organizatora Opery Krakowskiej, informujemy, że rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie...   więcej »

  JACEK TYSKI LAUREATEM NAGRODY IM. JANA KIEPURY

  Jacek Tyski, autor etiudy choreograficznej „Uwertura żołnierza” do muzyki Piotra Czajkowskiego, prezentowanej na naszej scenie w ramach spektaklu baletowego „Emocje”, został wyróżniony nagrodą w kategorii „Najlepszy choreograf” przez kapitułę Teatralnej Nagrody...   więcej »

  Wieczór. Verdi...! – „ARIE OPER ŚWIATA” NA WAWELU

  We wtorkowy wieczór (21.06.) Dziedziniec Arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu wypełniła niezwykła muzyka Giuseppe Verdiego. Po raz dziewiąty w ramach Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej zaprezentowaliśmy na Wawelu koncert „Arie Oper Świata”, tym razem...   więcej »

  Wawelski wieczór pełen "Emocji"

  W poniedziałkowy wieczór (19.06) na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu zaprezentowaliśmy spektakl baletowy „Emocje” do muzyki Arvo Pärta, Johannesa Brahmsa, Piotra Czajkowskiego i Krzysztofa Pendereckiego. Kolaż etiud tanecznych stworzony przez...   więcej »

  "TRUBADUR" GIUSEPPE VERDIEGO NA WAWELU!

  XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej dedykowany jest trzem wybitnym kompozytorom, wśród nich Giuseppe Verdiemu. Podczas dwóch wieczorów na Wawelu zaprezentowaliśmy „Trubadura”, jedno z najwybitniejszych dzieł mistrza włoskiej opery.   więcej »

  Po premierze opery „Tannhäuser” R. Wagnera

  W Operze Krakowskiej odbyła się premiera opery „Tannhäuser” Richarda Wagnera (9.06.). Nasz teatr zmierzył się z dziełem tego kompozytora po raz pierwszy. Spektakl zainaugurował jednocześnie jubileuszowy XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej. Wagnerowskie dzieło...   więcej »