CABARET LUNAIRE

17, 18.02.2016

"Jedną z najmocniejszych stron krakowskiego spektaklu i w ogóle inscenizacji Nurkowskiego jest teatralność, spójna wizja sceniczna. "Ruch Muzyczny"

więcej

TERESICA - UNA PASIÓN

25, 26.02.2016

(...) Wokalnie był to triumf Iwony Sochy, która świetnie poradziła sobie z renesansowymi pieśniami, śpiewała po starofrancusku, katalońsku i starowłosku. "Gazeta Wyborcza"

więcej

WESELE FIGARA

19, 20, 21.02.2016

Iwona Socha w roli Zuzanny była przekonująca, śpiewała czysto, a Katarzyna Oleś-Blacha jako Hrabina po raz kolejny dowiodła, że należy do ścisłej czołówki polskich sopranistek. "Przegląd"

więcej

  Aktualności

  Dostęp do naszej strony internetowej w dniu 15.02.

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek, 15 lutego br. w godz. 8.00-11.00 - ze względu na planowane prace techniczne, mogą wystąpić utrudnienia w dostępnie do naszej strony internetowej. Za niedogodności z tym związane przepraszamy.

  Po raz pierwszy w Krakowie! Premiera „Turka we Włoszech”!

  Opera Krakowska przygotowuje premierę spektaklu G. Rossiniego pt. „Turek we Włoszech”, która odbędzie się 4 marca br. Spektakl reżyseruje Włodzimierz Nurkowski, znany krakowskiej publiczności m.in. z realizacji „Ariadny na Naxos” R. Straussa, „Cabaretu lunaire” czy opery...   więcej »

  Studio Baletowe Opery Krakowskiej w programie edukacyjnym „Muzyczne Tajemnice”

  W dniach 4, 5 i 6 lutego 2016 r. Studio Baletowe Opery Krakowskiej wzięło udział w programie edukacyjnym dla dzieci z cyklu „Muzyczne Tajemnice”, w odcinku „Muzyka i Taniec”, organizowanym przez Filharmonię Krakowską. Klasa VI b...   więcej »

  Bez opery świat nic nie wart... Ostatki w Operze Krakowskiej!

  Tradycją stało się, że ostatnia noc karnawału to w Operze Krakowskiej wielkie święto muzyki. Koncert „Nowy Rok w Wiedniu – Ostatki w Krakowie” był wyjątkowy i pełen niespodzianek. Wspaniali artyści, Chór i Orkiestra pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka dostarczyli widzom...   więcej »

  Agata Zubel ponownie na scenie Opery Krakowskiej!

  Na scenie Opery Krakowskiej po raz kolejny wystąpi fenomenalna Agata Zubel, jedna z najwybitniejszych śpiewaczek awangardowych o światowej renomie. Artystkę, która z powodzeniem łączy karierę wokalną z komponowaniem będzie można zobaczyć w roli Pierrota...   więcej »

  INSPIRACJE - TUREK WE WŁOSZECH

  Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z cyklu INSPIRACJE, którego tematem będzie zbliżająca się premiera opery „Turek we Włoszech” G. Rossiniego. Spotkanie odbędzie się 29 lutego o godz. 17.30 na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej. Jego bohaterami...   więcej »

  Wywiad z Tomaszem Kukiem

  Serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z Tomaszem Kukiem, solistą naszej sceny, który na łamach miesięcznika "W Krakowie" opowiada m.in. o pracy śpiewaka operowego i swoich ulubionych rolach. Rozmawiała red. Anna Piątkowska-Borek.   więcej »

  RUSZA BON KULTURY!

  Rusza piąta edycja projektu BON KULTURY, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. Realizowany po raz kolejny, ma zachęcić do częstszego uczestniczenia w kulturze wszystkich, którzy poszukują inspirujących pomysłów...   więcej »

  FERIE W OPERZE KRAKOWSKIEJ ZAKOŃCZONE!

  Podczas ferii zimowych Opera Krakowska zadbała o swoich najmłodszych melomanów, którzy podczas „PORANKÓW” mogli odkrywać operowe tajemnice i fascynujące zakamarki naszego teatru. Podczas pięciu spotkań, dzieci poznały pracowników opery, którzy...   więcej »