DZIEŃ OTWARTY OPERY KRAKOWSKIEJ

10.12.2016

Tegoroczny Dzień Otwarty, to muzyczna podróż szlakiem dzieł operowych, znajdujących się w repertuarze naszej sceny.

więcej

W kręgu słowiańskiej liryki wokalnej

10.12.2016

(...) W pieśni mamy do czynienia ze szczególnym rodzajem TEATRU Jednego Aktora, którego podstawowym nośnikiem wyrazu artystycznego jest SŁOWO.

więcej

  Aktualności

  Spektakl „Don Pasquale” nagrodzony Marką Radia Kraków!

  Z radością informujemy, że spektakl „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego w reżyserii Jerzego Stuhra pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka otrzymał Markę Radia Kraków - nagrodę przyznawaną dla najciekawszych wydarzeń...   więcej »

  „Don Pasquale” - zachwyca!

  Na scenie naszego teatru odbyła się premiera opery „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego w reżyserii Jerzego Stuhra (2, 3, 4 grudnia 2016). Spektakle zostały znakomicie przyjęte przez publiczność, która nagrodziła artystów...   więcej »

  Rozmowa z Alicją Kokosińską

  Zachęcamy Państwa do przeczytania wywiadu z Alicją Kokosińską, autorką scenografii do spektaklu „Don Pasquale” w Operze Krakowskiej (premiera 2.12.2016), która opowiada o swoim debiucie w tym przedstawieniu. Rozmawiał...   więcej »

  Reportaż z przygotowań do premiery opery „Don Pasquale”

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia reportażu z przygotowań do premiery opery komicznej „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego. Spektakl wyreżyserował Jerzy Stuhr i była to jego pierwsza realizacja operowa. Kierownictwo...   więcej »

  „Oderwijcie się od kłopotów” - wywiad z Jerzym Stuhrem

  Państwa uwadze polecamy wywiad z Jerzym Stuhrem, reżyserem ostatniej premiery Opery Krakowskiej - „Don Pasquale”, który ukazał się na łamach „Gazety Wyborczej", w dniu 3 grudnia br. Rozmawiała red. Marta Gruszecka.   więcej »

  Pieśń w operze? Tak! I to w wyjątkowym wydaniu i niepowtarzalnej edycji!

  Już 10 grudnia br. zapraszamy Państwa na inaugurację niezwykłego cyklu koncertów pod wspólnym, znaczącym tytułem „PIEŚŃ – TEATR SŁOWA”. Mamy nadzieję, że dobór repertuaru wykonywanego podczas kolejnych wieczorów opatrzonych tym tytułem, zadowoli zarówno...   więcej »

  Dzień Otwarty Opery Krakowskiej

  Tegoroczny Dzień Otwarty, na który zapraszamy 10 grudnia br., to muzyczna podróż szlakiem dzieł operowych, znajdujących się w repertuarze naszej sceny. Wędrując przez przestrzenie operowego gmachu spotkamy się nie tylko...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej (grudniowa edycja)

  Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej”. Przypominamy, że bieżące informacje dotyczące m.in. repertuaru naszej sceny (premier, spektakli, koncertów i in.) czy ciekawostek...   więcej »

  Wernisaż wystawy Janusza Jutrzenka-Trzebiatowskiego

  Tradycyjnie w przededniu kolejnych premier w naszym teatrze, zapraszamy publiczność na wystawę w „Galerii Opera”. Z okazji premiery spektaklu „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego prezentujemy na Antresoli Opery Krakowskiej ekspozycję...   więcej »

  Po konferencji prasowej (29.11.2016)

  W naszym teatrze odbyła się konferencja prasowa (29.11.br.), której głównym tematem była premiera opery „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego. W spotkaniu wzięli udział realizatorzy spektaklu: Jerzy Stuhr (reżyseria)...   więcej »

  Wystawa prac Janusza Jutrzenka-Trzebiatowskiego w „Galerii Opera”

  W „Galerii Opera” na Antresoli Opery Krakowskiej będzie można zapoznać się z twórczością Janusza Jutrzenka-Trzebiatowskiego, artysty uprawiającego malarstwo, rzeźbę, plakat, medalierstwo, a także scenografię...   więcej »

  Wywiad z Jerzym Stuhrem

  Zachęcamy Państwa do przeczytania wywiadu z Jerzym Stuhrem, który dla naszego teatru przygotowuje inscenizację spektaklu „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego. Realizacja przedstawienia jest reżyserskim debiutem Artysty...   więcej »