DWIE HISTORIE - JEDEN TANIEC

29, 30.10.2016

Spektakl ukazuje dwie podobne do siebie historie zilustrowane poprzez taniec, przedstawione w dwóch różnych stylach muzycznych i taneczno-estetycznych.

więcej

MUZYKA I MAGIA

8.11.2016

Dzięki dwóm tytułowym narzędziom - muzyce i magii, publiczność zostaje zaproszona w podróż po znanych i lubianych bajkach. malanart.blogspot.com

więcej

TRAVIATA

11, 13.11.2016

Zapraszamy na uwspółcześnioną wersję "Traviaty" (...) - warto usłyszeć utwór, w którym rozbrzmiewa uniwersalna i ponadczasowa prawda: myślenie o śmierci daje miłość do życia. New Time

więcej

  Aktualności

  Premiera spektaklu baletowego „Dwie Historie - jeden Taniec”

  Nieczęsto się zdarza, aby na scenie inspiracją dla choreografa była muzyka jazzowa. Jeszcze rzadziej, by balet tańczył do dźwięków gitary basowej. A tak właśnie jest w przedstawieniu „Dwie Historie - jeden Taniec”. Jeśli dodać, że tancerzom towarzyszą na instrumentach...   więcej »

  List Intencyjny Opery i Akademii Muzycznej w Krakowie

  Opera Krakowska i Akademia Muzyczna w Krakowie, w dniu 25 października br., podpisały List Intencyjny, w którym instytucje wyraziły wolę współpracy przy realizacji przedsięwzięć promujących wartościowe projekty artystyczne, a także wybitnych wykonawców...   więcej »

  Po konferencji prasowej (25.10.2016)

  25 października br. w Operze Krakowskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającej się premierze spektaklu baletowego „Dwie Historie - jeden Taniec” oraz koncertom z cyklu „Pieśń - Teatr Słowa”. W konferencji, którą poprowadził dyrektor Opery Krakowskiej...   więcej »

  Transmisja „Goplany” - najnowszej premiery Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

  Zachęcamy Państwa do obejrzenia transmisji ze spektaklu „Goplana” – najnowszej premiery Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, która odbędzie się 3 listopada 2016 o godz.18.50 za pośrednictwem platformy teatru: vod.teatrwielki.pl oraz na...   więcej »

  Zwrot biletów za odwołane spektakle „Tannhäuser” R. Wagnera do 31.10.

  Szanowni Państwo! Uprzejmie przypominamy, że Kasa Opery zwraca należność za odwołane spektakle „Tannhäuser” R. Wagnera. (21 i 23 października br.) na podstawie ważnego biletu wraz z paragonem fiskalnym (fakturą VAT) do 31 października 2016.   więcej »

  Żegnamy Andrzeja Wajdę

  Żegnamy Andrzeja Wajdę. Wielkiego Artystę, Wspaniałego Człowieka, Niezwykłego Reżysera. Na naszej scenie zadebiutował jako scenograf w 1948 roku, jeszcze jako student krakowskiej ASP, w operetce „Rose Marie” Rudolfa Frimla. Projekty scenografii do tego...   więcej »

  Pieśń w operze? Tak! I to w wyjątkowym wydaniu i niepowtarzalnej edycji!

  Już 10 grudnia br. zapraszamy Państwa na inaugurację niezwykłego cyklu koncertów pod wspólnym, znaczącym tytułem „PIEŚŃ – TEATR SŁOWA”. Mamy nadzieję, że dobór repertuaru wykonywanego podczas kolejnych wieczorów opatrzonych tym tytułem, zadowoli zarówno...   więcej »

  Szczególny koncert - „Marek Nawara in Memoriam”

  W sobotni wieczór (8 października br.) w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej na krakowskim Kazimierzu, odbył się wyjątkowy koncert „Marek Nawara in memoriam”. Zorganizowany został z inicjatywy Fundacji im. Marszałka Marka Nawary w 5. rocznicę śmierci pierwszego Marszałka...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej (październikowa edycja)

  Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej”. Przypominamy, że bieżące informacje dotyczące m.in. repertuaru naszej sceny (premier, spektakli, koncertów i in.) czy ciekawostek z życia naszej instytucji, mogą...   więcej »