DWIE HISTORIE - JEDEN TANIEC

29, 30.10.2016

Spektakl ukazuje dwie podobne do siebie historie zilustrowane poprzez taniec, przedstawione w dwóch różnych stylach muzycznych i taneczno-estetycznych.

więcej

MUZYKA I MAGIA

8.11.2016

Dzięki dwóm tytułowym narzędziom - muzyce i magii, publiczność zostaje zaproszona w podróż po znanych i lubianych bajkach. malanart.blogspot.com

więcej

TRAVIATA

11, 13.11.2016

Zapraszamy na uwspółcześnioną wersję "Traviaty" (...) - warto usłyszeć utwór, w którym rozbrzmiewa uniwersalna i ponadczasowa prawda: myślenie o śmierci daje miłość do życia. New Time

więcej

  Aktualności

  Premiera spektaklu baletowego „Dwie Historie - jeden Taniec”

  Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu „Dwie Historie - jeden Taniec” - baletu w dwóch aktach do muzyki na żywo, skomponowanej Piotra Orzechowskiego, jednego z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia i Krzysztofa Ścierańskiego...   więcej »

  Zwrot biletów za odwołane spektakle „Tannhäuser” R. Wagnera do 31.10.

  Szanowni Państwo! Uprzejmie przypominamy, że Kasa Opery zwraca należność za odwołane spektakle „Tannhäuser” R. Wagnera. (21 i 23 października br.) na podstawie ważnego biletu wraz z paragonem fiskalnym (fakturą VAT) do 31 października 2016.   więcej »

  Żegnamy Andrzeja Wajdę

  Żegnamy Andrzeja Wajdę. Wielkiego Artystę, Wspaniałego Człowieka, Niezwykłego Reżysera. Na naszej scenie zadebiutował jako scenograf w 1948 roku, jeszcze jako student krakowskiej ASP, w operetce „Rose Marie” Rudolfa Frimla. Projekty scenografii do tego...   więcej »

  Pieśń w operze? Tak! I to w wyjątkowym wydaniu i niepowtarzalnej edycji!

  Już 10 grudnia br. zapraszamy Państwa na inaugurację niezwykłego cyklu koncertów pod wspólnym, znaczącym tytułem „PIEŚŃ – TEATR SŁOWA”. Mamy nadzieję, że dobór repertuaru wykonywanego podczas kolejnych wieczorów opatrzonych tym tytułem, zadowoli zarówno...   więcej »

  Trwają próby do spektaklu baletowego „Dwie Historie - jeden taniec"

  Już niebawem zaprosimy Państwa na premierę spektaklu baletowego „Dwie historie – jeden Taniec” do muzyki Piotra Orzechowskiego i Krzysztofa Ścierańskiego. Na sali baletowej trwają właśnie intensywne przygotowania do spektaklu. Przed Zespołem Baletu trudne...   więcej »

  Szczególny koncert - „Marek Nawara in Memoriam”

  W sobotni wieczór (8 października br.) w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej na krakowskim Kazimierzu, odbył się wyjątkowy koncert „Marek Nawara in memoriam”. Zorganizowany został z inicjatywy Fundacji im. Marszałka Marka Nawary w 5. rocznicę śmierci pierwszego Marszałka...   więcej »

  AGATA ZUBEL LAUREATKĄ NAGRODY „KORYFEUSZ MUZYKI POLSKIEJ”!

  Z radością przyjęliśmy informację, że Agata Zubel, wybitna kompozytorka i śpiewaczka została laureatką nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej” w kategorii „Osobowość Roku”. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 1 października br. w Międzynarodowym Dniu Muzyki...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej (październikowa edycja)

  Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej”. Przypominamy, że bieżące informacje dotyczące m.in. repertuaru naszej sceny (premier, spektakli, koncertów i in.) czy ciekawostek z życia naszej instytucji, mogą...   więcej »