DZIADEK DO ORZECHÓW

19.12.2017

Największy aplauz wzbudzały sceny tańca arabskiego i zarówno komiczna jak i szalenie widowiskowa walka ołowianych żołnierzyków z myszami. "Co na scenie"

więcej

HEJ, W DZIEŃ NARODZENIA!

27.12.2017

Zapraszamy naszą publiczność do Opery Krakowskiej, by wspólnie, w świątecznej atmosferze wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd.

więcej

  Aktualności

  Dzień Otwarty Opery Krakowskiej

  Każdego roku zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać nasz teatr od kulis, zwiedzić go czy porozmawiać z Zespołem Opery Krakowskiej. Doskonałą okazją ku temu jest Dzień Otwarty - w tym roku zorganizowany 16 grudnia. Na przybyłych...   więcej »

  Wigilijny wieczór z Artystami Opery Krakowskiej w telewizji!

  W Wigilię na antenie TVP 3 będą mogli Państwo obejrzeć koncert „My też pastuszkowie” z Kopalni Soli „Wieliczka”. Soliści Opery Krakowskiej – Monika Korybalska i Michał Kutnik zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy...   więcej »

  Batuta Opery Krakowskiej dla prof. Jacka Purchli

  „W imieniu zespołu Opery Krakowskiej mam zaszczyt wyrazić szczere słowa podziwu i podziękowania za 27-letnie sprawowanie funkcji dyrektora Międzynarodowego Centrum Kultury” – w taki sposób prof. Jackowi Purchli dziękował...   więcej »

  Muzyk Orkiestry Opery Krakowskiej nagrodzony!

  Jan Szymański – puzonista w Orkiestrze Opery Krakowskiej został laureatem koncertu o Grand Prix podczas II Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych Finalis w Białymstoku (23-26.11). Nagrodą będzie solowy koncert...   więcej »

  Po warsztatach „Z muzyką od poczęcia”

  Zakończyliśmy drugi cykl warsztatów muzykoterapeutycznych dla kobiet w ciąży „Z muzyką od poczęcia”. To autorski projekt Opery Krakowskiej realizowany dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach Bonu Kultury.   więcej »

  Opera Krakowska miejscem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami

  Opera Krakowska jest teatrem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. Potwierdziły to przyznane Operze przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - w ramach projektu Małopolska. Kultura wrażliwa...   więcej »

  Tomasz Stańko & New York Quartet w Operze Krakowskiej

  Na naszej scenie możemy usłyszeć nie tylko muzykę klasyczną. Wielokrotnie gościł u nas jazz i muzyka improwizowana z największymi jego przedstawicielami. 29 listopada po raz kolejny wystąpił jeden z czołowych muzyków jazzowych...   więcej »

  „Emocje 2017” na scenie Opery Krakowskiej

  W dwa listopadowe wieczory (25 i 26) zaprosiliśmy publiczność do obejrzenia spektaklu baletowego „Emocje 2017”. Jest on nową wersją baletu, który od kilku lat prezentowaliśmy na naszej scenie. Autorami choreografii obecnego...   więcej »

  „Taniec ku życiu” - projekt edukacyjny dla młodzieży

  Opera Krakowska to przestrzeń otwarta zarówno na młodych ludzi, jak też na osoby z niepełnosprawnością. Chcemy, by była to przestrzeń wspólna, otwarta dla wszystkich, dlatego cieszymy się na inicjatywy, które wpisują się w tę ideę. Jedną...   więcej »

  „Spotkanie z Artystą” i promocja płyty „Per due Donne”

  Podczas wieczoru z cyklu „Spotkanie z Artystą” (18.11) okazją do rozmowy była kolejna, wydana przez Operę Krakowską płyta - „Per Due Donne”. Nagrały ją solistki naszej sceny - sopranistka koloraturowa Katarzyna Oleś-Blacha...   więcej »

  Operetka „Hrabina Marica” z audiodeskrypcją na naszej scenie!

  Opera Krakowska jest jedną z nielicznych oper w Polsce - po Łodzi i Białymstoku, w której odbył się spektakl z audiodeskrypcją - 12 listopada br. zaprezentowaliśmy operetkę „Hrabina Marica” E. Kálmána. Dzięki audiodeskrypcji osoby...   więcej »