TRAVIATA

21, 23.11.2014

Rzadko ogląda się spektakle, które sprawiają wrażenie tak niesamowitej precyzyjności. Każdy ruch, każdy dźwięk, każde spojrzenie, ma swoje określone pole, by zaistnieć we właściwy sposób. "Teatralia Kraków"

więcej

MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

28, 30.11.2014

Na "Miłości do trzech pomarańczy" publiczność w Krakowie śmieje się często. Aż do zaskakującego finału. Rzadko zdarza się tak żywiołowa reakcja w operze. "Rzeczpospolita"

więcej

DZIADEK DO ORZECHÓW

5, 6, 7, 19, 20, 21, 27, 28.12.2014

Popisy solistów przykuwały uwagę, ale również sceny bitwy ołowianych żołnierzyków z myszami, "Taniec rosyjski" czy "Taniec arabski" kończyły się zasłużonymi brawami. "Przegląd"

więcej

  Aktualności

  „Kraków zasługuje na operę” - krakowską książką miesiąca!

  Miło nam ogłosić, iż publikacja „Kraków zasługuje na operę” wydana z okazji jubileuszu 60-lecia Opery Krakowskiej została uhonorowana tytułem „Krakowskiej Książki Listopada 2014”! Nagroda „Krakowskiej Książki Miesiąca” przyznawana jest od 2009 roku przez...   więcej »

  Soliści Opery Krakowskiej: Katarzyna Oleś-Blacha i Andrzej Lampert oraz gościnnie Adam Szerszeń w „Traviacie” Verdiego!

  W dniach 21 i 23 listopada zaprezentujemy spektakle „Traviaty” Giuseppe Verdiego. Po raz pierwszy na naszej scenie zaśpiewa Adam Szerszeń – znany polski baryton, który wystąpi w partii Giorgia Germonta. Artysta ma w swym repertuarze ponad...   więcej »

  Magia operowych kulis w Muzeum Narodowym

  W najbliższą sobotę 22 listopada, w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku”, zapraszamy do Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie godzinach 10.00 – 14.00 rozgości się operowa charakteryzatornia. Scenograf...   więcej »

  „Spotkanie z Artystą” – Kazimierz Wiśniak

  Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Spotkanie z Artystą”, którego gościem będzie Kazimierz Wiśniak – scenograf, malarz, rysownik, grafik. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2014 r. o godz. 13:00 w Gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie, al. 3 Maja 1...   więcej »

  Wyjątkowe „Spotkanie z Artystą”

  W niedzielę 16 listopada wraz z Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Stowarzyszeniem Miłośników Opery Krakowskiej ARIA zaprosiliśmy Państwa na wyjątkowe „Spotkanie z Artystą”. Wyjątkowe, bo nie w Operze Krakowskiej, a w gmachu głównym Muzeum Narodowego.   więcej »

  Dyplom Najwyższego Uznania dla Opery Krakowskiej!

  W dniu 14 listopada br. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia "Krakowskich Dukatów". Gospodarzem spotkania była Izba Przemysłowo-Handlowa skupiająca wokół siebie nie tylko środowisko biznesu, ale również przedstawicieli...   więcej »

  Solistki Opery Krakowskiej laureatkami Konkursu im. Iwony Borowickiej!

  Miło nam ogłosić, iż solistki Opery Krakowskiej Monika Korybalska i Karolina Wieczorek znalazły się w gronie laureatów Szóstego Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. Monika Korybalska (II miejsce)...   więcej »

  Tak dla Centrum Muzyki w Krakowie

  W Krakowie podjęto inicjatywę dotyczącą budowy Centrum Muzyki – ośrodka, w którym mieścić się będą Filharmonia, baza dydaktyczna Akademii Muzycznej oraz sale koncertowe dla zespołów Sinfonietta Cracovia i Capella Cracoviensis. W ramach projektu powstanie: sala...   więcej »

  Wystawa "Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku"

  Wystawa Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku w MNK odsłania przed widzami kulisy wyobraźni wielkich artystów i scenografów, którzy od czasów II wojny światowej kreowali teatr operowy, projektując scenografię i kostiumy. Zobaczymy kilkaset projektów dekoracji i strojów, fotografie...   więcej »