DZIADEK DO ORZECHÓW

27, 28.11. oraz 3, 4, 5, 6, 8.12.2015

Popisy solistów przykuwały uwagę, ale również sceny bitwy ołowianych żołnierzyków z myszami, "Taniec rosyjski" czy "Taniec arabski" kończyły się zasłużonymi brawami. "Przegląd"

więcej

DZIEŃ OTWARTY OPERY KRAKOWSKIEJ

5.12.2015

Tegoroczne spotkanie dedykujemy zarówno widzom dorosłym jak i dzieciom oraz młodzieży, chcąc pokazać, że krakowski teatr jest miejscem łączącym pokolenia, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością.

więcej

STRASZNY DWÓR

18, 19, 20, 26, 27.12.2015

Powracający z wojny dwaj bracia składają przyrzeczenie pozostania w kawalerskim stanie, ale kiedy poznają piękne panny z sąsiedniego dworu, trudno im będzie dotrzymać obietnicy...

  Aktualności

  Michał Znaniecki nagrodzony!

  Michał Znaniecki, znany i ceniony reżyser teatralny i operowy, autor inscenizacji ostatniej premiery Opery Krakowskiej "Króla Rogera" K. Szymanowskiego, otrzymał główną nagrodę teatralną w Chorwacji! Nagroda została przyznana za najlepszy spektakl operowy 2014, którym...   więcej »

  Zwycięzcy konkursu "Profesor Wiolinek"

  Podczas poniedziałkowego spektaklu pt. „Profesor Wiolinek i zaczarowany niedźwiedź” w dniu 23 listopada br. odbyło się losowanie nagród. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu są: Dominik Mąka, Anna Knapik, Zofia Stoces, Franciszek Kaczor...   więcej »

  NOWE OTWARCIE – ŚWIĘTO OPERY NA ZAMKU W SZCZECINIE

  Opera na Zamku w Szczecinie ukończyła trwającą kilka lat gruntowną przebudowę swojej siedziby i powraca do zmodernizowanego gmachu. Na uroczystościach NOWEGO OTWARCIA Opery na Zamku w dniu 20 listopada br. wśród wielu znakomitych gości...   więcej »

  Dzień Otwarty „Opera pokoleń – Opera bez granic”

  Opera Krakowska zaprasza na Dzień Otwarty (5 grudnia 2015 w godz. 10.00-15.00), którego hasłem przewodnim będzie „Opera pokoleń – Opera bez granic”. Tegoroczne spotkanie z publicznością Opera Krakowska dedykuje zarówno widzom dorosłym jak i dzieciom...   więcej »

  Prezentacja polskiej twórczości operowej w roku obchodów 250-lecia Teatru Publicznego

  Opera Krakowska włączając się w obchody 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce, daje wyraz temu, że swoista symbioza pomiędzy środowiskami muzyków i ludzi teatru jest dla zespołu stałym drogowskazem wieloletnich poszukiwań twórczych. W ramach prezentacji polskiej...   więcej »

  Premiera opery „KRÓL ROGER” na scenie Opery Krakowskiej

  W maju 2015 roku „Król Roger” Karola Szymanowskiego z Mariuszem Kwietniem w roli głównej został owacyjnie przyjęty przez publiczność w Covent Garden - Royal Opera House w Londynie. W piątek, 13 listopada 2015 roku widzowie mogli podziwiać dzieło Szymanowskiego z Mariuszem...   więcej »

  Wystawa „Szymanowski w Operze Krakowskiej”

  Premierze opery „Król Roger” Karola Szymanowskiego, towarzyszyła wystawa pt. „Szymanowski w Operze Krakowskiej”. Wystawa - obok premiery opery „Król Roger” i wznowienia spektaklu „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, jest projektem realizowanym w ramach...   więcej »

  Po konferencji prasowej 10.11.2015

  W Operze Krakowskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona premierze opery „Król Roger” Karola Szymanowskiego (13 listopada 2015). W spotkaniu udział wzięli: Michał Znaniecki (reżyseria i kostiumy), Łukasz Borowicz (kierownictwo muzyczne), Luigi Scoglio...   więcej »

  Michał Znaniecki o "Królu Rogerze" - wywiad

  Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Michałem Znanieckim, reżyserem zbliżającej się premiery spektaklu "Król Roger", który ukazał się na łamach "Gazety Wyborczej" (6.11.br.). Z Artystą rozmawiała red. Marta Gruszecka.   więcej »