MAŁY LORD

8, 9, 10.05.2015

Na szczególne wyróżnienie zasługuje perfekcyjnie tworząca klimat warstwa muzyczna. Kompozycje S. Marvicka, bliskie hollywoodzko-broadwayowskiej retoryce, podążają za akcją i jej nastrojem... "Nowy Czas"

więcej

MAŁA MSZA UROCZYSTA

15.05.2015

W niezwykłej scenerii podziemnej Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka” zabrzmi „Mała msza uroczysta”. Będzie to pierwsze spotkanie muzyków Opery Krakowskiej z utworem religijnym Rossiniego...

więcej

MEFISTOFELES

22, 24.05.2015

Piękna muzyka, interesujące, z „Fausta” Goethego wysnute libretto. Wstrząsająca Małgorzata, dobry Mefisto (...). Ładnie brzmiąca orkiestra, takoż ładnie śpiewające chóry - mieszany i dziecięcy). Portal "Polska Muza"

więcej

  Aktualności

  MAŁY LORD PONOWNIE NA SCENIE OPERY KRAKOWSKIEJ

  W dniach 8 - 10 maja 2015 roku Opera Krakowska zaprasza na „Małego Lorda” S. Markwicka, rodzinną opowieść muzyczną, która podbiła serca krakowskiej publiczności. Przypomnijmy, że światowa premiera tego musicalu...   więcej »

  ZMARŁA MAJA PLISIECKA

  2 maja 2015 roku zmarła jedna z największych osobowości współczesnego baletu, primabalerina i choreograf Maja Plisiecka. Miała 89 lat. Zespół Baletu Opery Krakowskiej został zaszczycony możliwością współpracy z artystką, która...   więcej »

  TEATRALNE NAGRODY MUZYCZNE IM. JANA KIEPURY PRZYZNANE!

  Z radością przyjęliśmy informację, iż Emil Wesołowski otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury za całokształt pracy artystycznej. Przypomnijmy, że ten wybitny choreograf, reżyser i pedagog wielokrotnie współpracował...   więcej »

  RECITAL SOLISTÓW OPERY KRAKOWSKIEJ W BWA W OLKUSZU

  W dniach 6-8 maja 2015 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbędzie się recital solistów Opery Krakowskiej. Koncert organizowany jest w ramach I Festiwalu Sztuki i Muzyki Sakralnej w Olkuszu pod honorowym patronatem...   więcej »

  KRÓL ROGER K. SZYMANOWSKIEGO Z MARIUSZEM KWIETNIEM W ROYAL OPERA HOUSE!

  1 maja 2015 roku w Royal Opera House w Londynie odbyła się premiera opery „Król Roger” K. Szymanowskiego. Spektakl w reżyserii Kaspera Holtena pod kierownictwem muzycznym Antoniego Pappano został wystawiony...   więcej »

  Międzynarodowy Festiwal i Konkurs sztuki wokalnej im. Ady Sarii

  W dniach 9-16 maja 2015 roku w Nowym Sączu trwać będzie XVIII Międzynarodowy Festiwal i XVI Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, którego partnerem już po raz kolejny jest Opera Krakowska. 15 maja 2015 roku w Małopolskim Centrum...   więcej »

  „Mała msza uroczysta” w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka”

  W niezwykłej scenerii podziemnej Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka” zabrzmi „Mała msza uroczysta”. Będzie to pierwsze spotkanie muzyków Opery Krakowskiej z utworem religijnym Rossiniego. Do tej pory muzyka tego słynnego twórcy...   więcej »

  Opera Krakowska na 22. Festiwalu Operowym w Bydgoszczy

  28 kwietnia 2015 roku podczas 22. Festiwalu Operowego w Bydgoszczy Opera Krakowska zaprezentowała "Miłość do trzech pomarańczy" S. Prokofiewa. Polska premiera tej opery odbyła się na krakowskiej scenie 25 kwietnia...   więcej »

  XIX Letni Festiwal Opery Krakowskiej

  13 wydarzeń, w tym spektakle operowe, operetkowe, baletowe, widowiska plenerowe w wykonaniu artystów polskich i międzynarodowych scen operowych to atrakcje Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, którego XIX edycja...   więcej »

  Międzynarodowy Dzień Tańca

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest 29 kwietnia, zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym przesłaniem autorstwa Israela Galvá, hiszpańskiego tancerza i choreografa, który dokonał nowatorskiej...   więcej »

  Warsztaty scenograficzne w ramach "Bonu Kultury"

  W dniach 27 i 28 kwietnia 2015 roku w Operze Krakowskiej w ramach "Bonu Kultury" odbyły się warsztaty scenograficzne, które prowadziła Bożena Pędziwiatr, scenograf i kostiumograf naszej sceny. Podczas spotkań...   więcej »

  Piotr Beczała laureatem Opera News Awards!

  Piotr Beczała, jeden z najbardziej znanych i pożądanych tenorów lirycznych na świecie, został laureatem nagrody, przyznawanej przez prestiżowy amerykański magazyn „Opera News”. Gala wręczenia nagród odbyła się 19 kwietnia...   więcej »

  49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

  Małgorzata Walewska z Motion Trio, operetka „Baron cygański” w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, musical „I have a dream” Gliwickiego Teatru Muzycznego, a także atrakcyjne koncerty, na których będzie rozbrzmiewa muzyka wokalna...   więcej »