DZIADEK DO ORZECHÓW

19, 20, 21, 27, 28.12.2014

Popisy solistów przykuwały uwagę, ale również sceny bitwy ołowianych żołnierzyków z myszami, "Taniec rosyjski" czy "Taniec arabski" kończyły się zasłużonymi brawami. "Przegląd"

więcej

BARON CYGAŃSKI

3, 4, 6, 23, 24, 25.01.2015

Mocną stroną krakowskiej inscenizacji "Barona cygańskiego" jest przygotowanie muzyczne. Ładnie brzmiał chór, dobrze wywiązali się ze swych zadań soliści.

więcej

ZEMSTA NIETOPERZA

16, 17, 18, 20.01.2015

"Zemsta nietoperza" przywraca wiarę w wartość teatralnego rzemiosła i proponuje trzy godziny zabawy w dobrym stylu. To wcale niemało. "Rzeczpospolita"

więcej

EUGENIUSZ ONIEGIN

30.01. , 1.02.2015

(...) Mariusz Kwiecień nie tylko pięknie śpiewał, ale nakreślił ciekawy portret psychologiczny bohatera, od rezonerstwa po wybuch namiętności i świadomość uczuciowej klęski. "Ruch Muzyczny"

więcej

  Aktualności

  "Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa”

  We wtorek, 16 grudnia 2014 r. w Operze odbyła się gala wręczania nagród filmowych siódmej edycji konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa”. Jury złożone ze znawców dramaturgii i kina, wybrało najlepsze prace spośród 58...   więcej »

  Ostatnie losowanie nagród w ramach spotkań z Profesorem Wiolinkiem.

  Podczas Dnia Otwartego Opery Krakowskiej (13.12.br.) w foyer Opery obyło się już ostatnie losowanie nagród w ramach spotkań ze zwariowanym Profesorem Wiolinkiem. Miło nam poinformować, że laureatami zostali: Matylda...   więcej »

  Opera - miejsce spotkań

  13 grudnia br., po raz szósty w Operze Krakowskiej odbył się Dzień Otwarty. Tym razem pod hasłem Opera – Miejsce Spotkań. Ponad dwa tysiące widzów przyszło, aby zobaczyć Operę od kulis. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś...   więcej »

  Odwołany spektakl "Tosca" - piątek, 12.12.2014

  Uprzejmie informujemy, iż z powodu nagłej choroby artystki Dyrekcja Opery Krakowskiej podjęła decyzję o odwołaniu piątkowego spektaklu „Tosca” G. Pucciniego (12.12.2014 r.). Kasa zwraca należność za bilety na podstawie ważnego biletu wraz...   więcej »

  Spotkanie z Kazimierzem Wiśniakiem

  W niedzielę, 7 grudnia 2014 w Muzeum Narodowym w Krakowie - w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku” - odbyło się spotkanie z Kazimierzem Wiśniakiem...   więcej »

  Wystawa "Przestrzeń opery..." nagrodzona Marką Radia Kraków

  Miło nam poinformować, że wystawa "Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku", która jest wspólnym projektem Opery Krakowskiej i Muzeum Narodowego w Krakowie, otrzymała Markę Radia Kraków - nagrodę przyznawaną dla...   więcej »

  Czar opery w Muzeum Narodowym w Krakowie

  W sobotę, 29 listopada br. operowa charakteryzatornia ponownie zagościła w Muzeum Narodowym w Krakowie. Bożena Pędziwiatr, autorka kostiumów i scenografii do przedstawień operowych, operetkowych i baletowych Opery Krakowskiej...   więcej »

  "Kraków zasługuje na operę" książką miesiąca!

  W poniedziałek, 24 listopada br. w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbyło się spotkanie z Anną Woźniakowską, autorką książki "Kraków zasługuje na operę", której przyznano tytuł "Krakowskiej Książki Listopada 2014".   więcej »

  Wystawa "Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku"

  Wystawa Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku w MNK odsłania przed widzami kulisy wyobraźni wielkich artystów i scenografów, którzy od czasów II wojny światowej kreowali teatr operowy, projektując...   więcej »