49. Festiwal im. Jana Kiepury

8-15.08.2015

Na Festiwal zorganizowany przez Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gminę Krynicę-Zdrój oraz Operę Krakowską, odpowiadającą za program imprezy, złoży się kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych.

więcej

PIĘKNA HELENA

11, 13.09.2015

Mocną stroną spektaklu, prócz muzyki Offenbacha, są Artyści. Wszyscy. Widoczny jest olbrzymi wkład pracy wszystkich pionów artystycznych. Portal malanart.blogspot.com

więcej

CYGANERIA

25, 26, 27.09. ; 2, 3, 4.10.2015

To opowieść o barwnym życiu paryskiej bohemy XIX wieku, czwórce zaprzyjaźnionych artystów i tragicznej miłości spleciona głęboko poruszającą muzyką Pucciniego.

więcej

  Aktualności

  Przerwa urlopowa w Operze Krakowskiej 8.07-16.08.2015

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że Kasa Opery Krakowskiej (ul. Lubicz 48) od dnia 8 lipca br. jest zamknięta w związku z przerwą urlopową. Rezerwacja (również elektroniczna) oraz sprzedaż biletów na spektakle w sezonie...   więcej »

  XIX Letni Festiwal Opery Krakowskiej zakończony!

  Spektaklami „Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka Opera Krakowska zakończyła XIX Letni Festiwal, trwający od 14 czerwca do 5 lipca 2015. Tegoroczna edycja obfitowała w wiele wydarzeń artystycznych, w tym plenerowych, które odbyły się...   więcej »

  GRATULUJEMY ODZNACZEŃ TWÓRCOM!

  Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym twórcom i mecenasom kultury. Z radością przyjęliśmy informację o przyznaniu wyróżnień dla Piotra Beczały i Mariusza Kwietnia. Krzyż Kawalerski...   więcej »

  ORFEUSZ I EURYDYKA NA FINAŁ LETNIEGO FESTIWALU OPERY KRAKOWSKIEJ

  Ostatnim przedstawieniem w ramach XIX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej będzie balet-opera „Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka w reżyserii i choreografii Giorgia Madii (4 i 5 lipca 2015). To spektakl będący doskonałym zespoleniem sztuk...   więcej »

  Piotr Beczała po raz pierwszy w Krakowie – nadzwyczajny koncert na Wawelu!

  Melomani długo czekali na ten wieczór. Niedzielny koncert „Arie Oper Świata” (28.06.2015), którego gwiazdą był Piotr Beczała, to pierwszy występ światowej sławy tenora w Krakowie. Na Dziedzińcu Arkadowym...   więcej »

  MECZ CHARYTATYWNO-TOWARZYSKI ROZEGRANY!

  Zespoły Opery Krakowskiej, Filharmonii Krakowskiej i Telewizji Kraków pokazały prawdziwy hart ducha! W meczu rozegranym w niedzielę 28 czerwca pomimo kapryśnej aury i deszczu drużyny zagrały koncertowo! Zwycięzcami...   więcej »

  „CARMINA BURANA” ZABRZMIAŁA W JAŚLE!

  Opera Krakowska uświetniła swym udziałem uroczyste obchody jubileuszu 650-lecia nadania Jasłu praw miejskich. 26 czerwca 2015 na jasielskim rynku zabrzmiała „Carmina Burana” C. Orffa. Oratorium wykonali soliści: Katarzyna...   więcej »

  OWACYJNIE PRZYJĘTA GALA BALETOWA „GRAND PAS…!”

  Gala baletowa „Grand pas…!” była wieczorem pełnym prawdziwych gwiazd. Krakowska publiczność po raz szósty w ramach Letniego Festiwalu podziwiała najwybitniejszych tancerzy – solistów z największych teatrów...   więcej »

  „Carmina Burana” Orffa zabrzmiała na Wawelu!

  Podczas trzech wieczorów na wawelskim dziedzińcu - w ramach XIX Letniego Festiwalu - Opera Krakowska zaprezentowała jedno z najbardziej imponujących dzieł chóralnych XX wieku – „Carmina Burana”...   więcej »

  GALA JUBILEUSZOWA GRUPY ZARMEN – WSPANIAŁY KONCERT W OPERZE KRAKOWSKIEJ!

  Grupa Zarmen będąca od wielu lat sponsorem rozmaitych projektów artystycznych Opery Krakowskiej świętowała swój 10. Jubileusz nadzwyczajnym koncertem na naszej scenie. Galę Jubileuszową, która odbyła się...   więcej »

  Medal „Cracoviae Merenti” dla Opery Krakowskiej

  Z radością informujemy, że Opera Krakowska została uhonorowana najwyższym odznaczeniem Miasta Krakowa – Brązowym Medalem „Cracoviae Merenti”, który z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego odebrał...   więcej »

  49. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

  Małgorzata Walewska z Motion Trio, operetka „Baron cygański” w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, taneczne show „I have a dream” Gliwickiego Teatru Muzycznego, a także atrakcyjne koncerty, na których będzie rozbrzmiewa muzyka wokalna...   więcej »