NOWY ROK W WIEDNIU - OSTATKI W KRAKOWIE

9.02.2016

Koncerty Ostatkowe organizowane są przy ul. Lubicz 48 nieprzerwanie od 2008 roku i na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń życia kulturalnego Krakowa.

więcej

CABARET LUNAIRE

17, 18.02.2016

"Jedną z najmocniejszych stron krakowskiego spektaklu i w ogóle inscenizacji Nurkowskiego jest teatralność, spójna wizja sceniczna. "Ruch Muzyczny"

więcej

TERESICA - UNA PASIÓN

25, 26.02.2016

(...) Wokalnie był to triumf Iwony Sochy, która świetnie poradziła sobie z renesansowymi pieśniami, śpiewała po starofrancusku, katalońsku i starowłosku. "Gazeta Wyborcza"

więcej

WESELE FIGARA

19, 20, 21.02.2016

Iwona Socha w roli Zuzanny była przekonująca, śpiewała czysto, a Katarzyna Oleś-Blacha jako Hrabina po raz kolejny dowiodła, że należy do ścisłej czołówki polskich sopranistek. "Przegląd"

więcej

  Aktualności

  RUSZA BON KULTURY!

  Rusza piąta edycja projektu BON KULTURY, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. Realizowany po raz kolejny, ma zachęcić do częstszego uczestniczenia w kulturze wszystkich, którzy poszukują inspirujących pomysłów...   więcej »

  Koncert „Nowy Rok w Wiedniu - Ostatki w Krakowie” na zakończenie karnawału

  Na zakończenie karnawału Opera Krakowska zaprasza na tradycyjny koncert ostatkowy (9 lutego 2016), który jak co roku odbywa się pod hasłem „Nowy Rok w Wiedniu - Ostatki w Krakowie”. Gościem specjalnym będzie Wiesław Ochman, wybitny śpiewak operowy...   więcej »

  FERIE W OPERZE KRAKOWSKIEJ ZAKOŃCZONE!

  Podczas ferii zimowych Opera Krakowska zadbała o swoich najmłodszych melomanów, którzy podczas „PORANKÓW” mogli odkrywać operowe tajemnice i fascynujące zakamarki naszego teatru. Podczas pięciu spotkań, dzieci poznały pracowników opery, którzy...   więcej »

  Nowy regulamin sprzedaży i rezerwacji biletów - ważny od 1 kwietnia br.

  Szanowni Państwo! Dbałość o Widza jest dla nas inspiracją do ciągłego podnoszenia jakości świadczonych usług, dlatego też uprzejmie informujemy, że od 1 kwietnia 2016 roku będzie obowiązywał nowy regulamin sprzedaży biletów na spektakle w Operze Krakowskiej. Uprzejmie...   więcej »

  Karnawałowe „Słowa, słówka, nuty, nutki”

  Pierwszy z wieczorów karnawałowych Opery Krakowskiej, 23 stycznia, upłynął w bardzo radosnej atmosferze. Była to z pewnością zasługa wykonawców koncertu, a wśród nich gościa specjalnego znanego językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka, który czarował licznie zgromadzoną...   więcej »

  Mariusz Kwiecień z nagrodą Karola Szymanowskiego!

  Znamy już laureatów Nagród Fundacji im. Karola Szymanowskiego za rok 2015. Jest nam niezmiernie miło, że jury wyróżniło Mariusza Kwietnia, światowej sławy barytona za: stworzenie niedoścignionej interpretacji „Króla Rogera” i propagowanie opery Karola Szymanowskiego...   więcej »

  Odszedł Bogusław Kaczyński

  Był wielką osobowością świata muzycznego. Budził podziw i zdobywał sympatyków rozległą wiedzą, kompetencją, piękną, płynną polszczyzną i elegancją zachowań. Pamiętamy go m. in. jako sprawozdawcę i komentatora Konkursów Chopinowskich i Konkursów...   więcej »

  Prezydent RP Andrzej Duda objął honorowym patronatem 50. Festiwal im. Jana Kiepury

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął honorowym patronatem 50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, który odbędzie się w dniach 13-20 sierpnia 2016 roku. „Pan Prezydent wyraża przekonanie, że bogaty program i udział cenionych artystów...   więcej »

  Znamy laureatów VOX OPERA 2015!

  Już po raz 12 przyznaliśmy nagrody VOX Opera. Podczas uroczystego koncertu pt. „Viva Opera! Wieczór przy Lubicz…”, 19 stycznia, spotkali się Przyjaciele, Darczyńcy i Patroni naszego teatru. Dyrektor Naczelny Opery, Bogusław Nowak, wręczył nagrody tegorocznym...   więcej »