KOPCIUSZEK

4, 5.10.2014

Historia, którą każdy z nas zna od dzieciństwa może, wbrew pozorom, zaskakiwać i przyciągać uwagę. Giorgio Madia dokonuje tego przy użyciu pastelowych kolorów niecodziennych pomysłów... "Krakow Culture Press"

więcej

ORFEUSZ I EURYDYKA

17, 18.10.2014

"Sama scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum, i obszernej sekwencji tanecznej. "Kraków"

więcej

MADAMA BUTTERFLY

24, 25, 26.10.2014

Piękna to opowieść o miłości, rysowana orientem. Misternie utkany w nutach przypomina o sobie, wracając w muzyce, świetnie wykonanej przez orkiestrę Opery Krakowskiej. "Dziennik Teatralny Kraków"

więcej

  Aktualności

  Koncert promujący Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

  W dniu 29 września br. w sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbył się koncert promujący Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. Wystąpili laureaci konkursu a wśród nich: Ewa..   więcej »

  Po premierowych spektaklach "Mefistofelesa"

  25 i 26 września br. na scenie Opery Krakowskiej odbyły się premierowe spektakle „Mefistofelesa” A. Boito w reżyserii Tomasza Koniny. W tytułowej partii wystąpili: Wołodymyr Pankiv (25.09.) oraz Daniel Borowski (26.09.). Towarzyszyli...   więcej »

  Opera Krakowska na Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku!

  W dniu 27 września br. w Sanockim Domu Kultury, na zakończenie 24. edycji Festiwalu im. Adama Didura, Zespół Opery Krakowskiej zaprezentował koncertową wersję opery „Mefistofelesa” Arrigo Boito. W tytułowej partii usłyszeliśmy Wołodymyra...   więcej »

  Wywiad z Tomaszem Koniną

  Zapraszamy do lektury wywiadu z Tomaszem Koniną, reżyserem krakowskiej inscenizacji „Mefistofelesa” Arrigo Boita, który ukazał się na łamach „Dziennika Polskiego” (24.09.2014). Z twórcą spektaklu rozmawiał redaktor Wacław Krupiński.   więcej »

  Jubileusz 60-lecia Opery Krakowskiej

  W październiku przypada kulminacja obchodów Jubileuszu 60-lecia Opery Krakowskiej, które w czerwcu br. rozpoczął XVIII Letni Festiwal. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa...   więcej »

  Po konferencji prasowej "Mefistofelesa"

  W dniu 23 września br. w Operze Krakowskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona premierze „Mefistofelesa” Arrigo Boito (25.09.). Spektakl jest przygotowywany we współpracy z Orkiestrą Symfoniczną...   więcej »

  Wystawa „Operowe divertimento na scenach Krakowa i Trondheim”

  Jako projekt towarzyszący premierze opery „Mefistofeles” Arrigo Boito na Antresoli Opery Krakowskiej powstała wystawa prezentująca współpracę Opery Krakowskiej oraz Trondheim Symfoniorkester pt. „Operowe divertimento na scenach...   więcej »

  Profesor Wiolinek - laureaci konkursu

  Podczas niedzielnego spektaklu pt. „Profesor Wiolinek i zaszyfrowana wiadomość” w dniu 21 września br. odbyło się losowanie nagród. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu są: Kamila Bieda (13 lat), Aleks de Wolf (7 lat), Karol Drabik (9 lat) ...   więcej »

  Nicholas Payton Trio w Operze Krakowskiej

  Nicholas Payton - światowej sławy amerykański trębacz jazzowy, kompozytor, multiinstrumentalista (instrumenty klawiszowe) i wokalista, laureat Nagrody Grammy będzie Gościem Specjalnym Opery Krakowskiej z okazji obchodów...   więcej »