PIĘKNA HELENA

11, 13.09.2015

Mocną stroną spektaklu, prócz muzyki Offenbacha, są Artyści. Wszyscy. Widoczny jest olbrzymi wkład pracy wszystkich pionów artystycznych. Portal malanart.blogspot.com

więcej

EMOCJE

20.09.2015

Uczucia czasami najlepiej wyrazić bez słów - gestem, mimiką, ruchem. Można się o tym przekonać, oglądając nową propozycję Baletu Opery Krakowskiej. "Dziennik Polski"

więcej

CYGANERIA

25, 26, 27.09. ; 2, 3, 4.10.2015

To opowieść o barwnym życiu paryskiej bohemy XIX wieku, czwórce zaprzyjaźnionych artystów i tragicznej miłości spleciona głęboko poruszającą muzyką Pucciniego.

więcej

  Aktualności

  ROZPOCZYNAMY NOWY SEZON ARTYSTYCZNY!

  Po emocjach 49. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, czas powrócić na scenę przy Lubicz. Opera Krakowska rozpoczyna kolejny sezon artystyczny, który będzie obfitował w wiele interesujących wydarzeń, a wśród nich premiery, dzieła klasyków operowych, spektakle baletowe, koncerty i przedstawienia dedykowane najmłodszej publiczności. Zapowiada się niezwykle efektownie.   więcej »

  Powraca Profesor Wiolinek!

  Zrealizowany w ubiegłym sezonie cykl spektakli edukacyjno-muzycznych „Profesor Wiolinek” cieszył się ogromną popularnością. Ta niezwykle atrakcyjna formuła spektaklu z wykorzystaniem zabaw, gier i eksperymentów rozbudza...   więcej »

  Zapraszamy do TVP Kultura

  Serdecznie zapraszamy do TVP KULTURA na najnowszy cykl programów pt. „Pomniki Historii- szlakiem miejsc niezwykłych”. Kolejne odcinki prezentują najpiękniejsze polskie zabytki, które zostały wyróżnione tytułem Pomnika Historii.   więcej »

  Opera Krakowska na szlaku konkursu "Podbij Małopolskę"

  Konkurs „Podbij Małopolskę” organizowany przez Urząd Marszałkowski to świetny pomysł na poznanie najciekawszych i najważniejszych miejsc naszego regionu. Takim miejscem z całą pewnością jest Opera Krakowska, która znalazła się...   więcej »

  Finał dla Marty Eggerth

  Była piękna i niezwykle zdolna. Wspaniale śpiewała, świetnie tańczyła. W wywiadach mówiła często, że jej serce bije po polsku. Marta Eggerth, słynna węgierska śpiewaczka operetkowa, aktorka kilkudziesięciu filmów, gwiazda nowojorskiego...   więcej »

  Czegoś takiego jeszcze nie było!

  Po raz pierwszy krakowski „Baron cygański” Johanna Straussa w wersji scenicznej został pokazany w Krynicy! Było to możliwe dzięki temu, że festiwal rozgrywa się w przestrzeni wyremontowanej Pijalni Głównej. Przed publicznością wystąpiło ponad...   więcej »

  Piękny śpiew połączył gatunki

  Czy belcanto i musical mają ze sobą coś wspólnego? Co może łączyć najpiękniejsze arie Donizettiego, Belliniego czy Rossiniego z musicalami: „My Fair Lady”, „West Side Story” czy „Evita”? Okazuje się, że wspólnym mianownikiem jest piękny śpiew.   więcej »

  Spacer po ścieżce dźwiękowej

  Najpiękniejszą piosenką okresu międzywojennego z repertuaru Hanny Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” rozpoczął się wczoraj, 12 sierpnia, koncert „/Nie tylko/ w starym kinie…”. Wieczór ściągnął do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju niezwykłe tłumy.   więcej »

  Wzruszająca uczta muzyczna

  Trzy bisy, dwie owacje na stojąco i łzy wzruszenia zarówno u widzów jak i u artystki - tak wyglądał koncert Małgorzaty Walewskiej i Motion Trio, który odbył się we wtorek 11 sierpnia w Pijalni Głównej w ramach 49. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Słuchacze...   więcej »

  Podróż do świata, który odszedł

  Długimi brawami na stojąco dziękowała krynicka publiczność artystom warszawskiego Teatru Żydowskiego, którzy w ramach trzeciego dnia festiwalu, 10 sierpnia, pokazali na scenie w Pijalni Głównej widowisko muzyczne „Mazl tov”. Na dwie i pół godziny artyści zabrali...   więcej »

  Sopran czy tenor?

  Sopran czy tenor? Który głos ważniejszy? Te pytania towarzyszyły głównemu koncertowi zatytułowanemu „Sopran kontra Tenor”, który odbył się w niedzielę 9 sierpnia w Pijalni Głównej i był finałem drugiego dnia 49. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.   więcej »