XX LETNI FESTIWAL OPERY KRAKOWSKIEJ

9.06. - 1.07.2016

W programie 12 wydarzeń, w tym spektakle, koncerty i widowiska wypełnione muzyką operową, operetkową oraz spotkaniami z wybitnymi solistami, orkiestrą, chórem i baletem Opery Krakowskiej.

więcej

CYGANERIA

26.06.2016

Liryczno-dramatyczna opowieść o czwórce przyjaciół i ich egzystencjalnych problemach jest bliska każdemu pokoleniu i ma ponadczasowy wydźwięk. malanart.blogspot.com

więcej

OPERETKA MOJA MIŁOŚĆ...!

30.06. , 1.07.2016

Koncerty, które odbędą się na krakowskim Kazimierzu, dedykowane będą dwóm wybitnym postaciom świata muzycznego – Janowi Kiepurze oraz Bogusławowi Kaczyńskiemu.

więcej

  Aktualności

  Koncerty „Operetka moja miłość…!” na krakowskim Kazimierzu!

  „Operetka moja miłość…!” (30 czerwca i 1 lipca, godz. 20.00) to koncerty organizowane w ramach XX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, z okazji 160-lecia powstania Zakładu Polskiej Spółki Gazownictwa w Krakowie. Odbędą się one na krakowskim Kazimierzu na terenie...   więcej »

  Głosowanie mieszkańców Małopolski

  W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, organizatora Opery Krakowskiej, informujemy, że rozpoczęło się głosowanie mieszkańców Małopolski na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie...   więcej »

  JACEK TYSKI LAUREATEM NAGRODY IM. JANA KIEPURY

  Jacek Tyski, autor etiudy choreograficznej „Uwertura żołnierza” do muzyki Piotra Czajkowskiego, prezentowanej na naszej scenie w ramach spektaklu baletowego „Emocje”, został wyróżniony nagrodą w kategorii „Najlepszy choreograf” przez kapitułę Teatralnej Nagrody...   więcej »

  Spektakle Giacomo Pucciniego w ramach Letniego Festiwalu!

  Na afiszu tegorocznego XX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej znalazły się trzy dzieła Giacomo Pucciniego, wypatrywane są przez krakowską publiczność: „Madama Butterfly” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego oraz „Tosca” i „Cyganeria” w reżyserii Laco...   więcej »

  Wieczór. Verdi...! – „ARIE OPER ŚWIATA” NA WAWELU

  We wtorkowy wieczór (21.06.) Dziedziniec Arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu wypełniła niezwykła muzyka Giuseppe Verdiego. Po raz dziewiąty w ramach Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej zaprezentowaliśmy na Wawelu koncert „Arie Oper Świata”, tym razem...   więcej »

  Wawelski wieczór pełen "Emocji"

  W poniedziałkowy wieczór (19.06) na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu zaprezentowaliśmy spektakl baletowy „Emocje” do muzyki Arvo Pärta, Johannesa Brahmsa, Piotra Czajkowskiego i Krzysztofa Pendereckiego. Kolaż etiud tanecznych stworzony przez...   więcej »

  "TRUBADUR" GIUSEPPE VERDIEGO NA WAWELU!

  XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej dedykowany jest trzem wybitnym kompozytorom, wśród nich Giuseppe Verdiemu. Podczas dwóch wieczorów na Wawelu zaprezentowaliśmy „Trubadura”, jedno z najwybitniejszych dzieł mistrza włoskiej opery.   więcej »

  WRĘCZENIE NAGRÓD IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ NA SCENIE OPERY KRAKOWSKIEJ

  Opera Krakowska jest miejscem wielu prestiżowych wydarzeń kulturalnych, miejscem spotkań ludzi teatru, nauki i sztuki. W ostatnią sobotę (11.06.) na naszej scenie odbyła się jedna z takich uroczystości - gala, podczas której ogłoszono nazwiska tegorocznych laureatów...   więcej »

  Po premierze opery „Tannhäuser” R. Wagnera

  W Operze Krakowskiej odbyła się premiera opery „Tannhäuser” Richarda Wagnera (9.06.). Nasz teatr zmierzył się z dziełem tego kompozytora po raz pierwszy. Spektakl zainaugurował jednocześnie jubileuszowy XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej. Wagnerowskie dzieło...   więcej »

  Opera Krakowska na Zamku Kmitów i Lubomirskich w Nowym Wiśniczu

  Z okazji Święta Małopolski i Jubileuszu 400-lecia Nowego Wiśnicza na dziedzińcu wiśnickiego Zamku Kmitów i Lubomirskich odbył się specjalny koncert w wykonaniu solistów i Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka (11.06.). Koncert poprzedziło uroczyste...   więcej »

  Podróż z Operą Krakowską!

  Przez kilka godzin po ulicach Krakowa przedstawiciele naszego teatru jeździli operowym tramwajem (7.06.), promując zbliżający się XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej. W ten sposób chcieliśmy się spotkać z mieszkańcami miasta i zaprosić ich na spektakle i koncerty w ramach festiwalu. W wagonach...   więcej »

  Wystawa „...niezwykła muzyka w niezwykłych przestrzeniach...”

  Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która powstała z okazji jubileuszowej XX edycji Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. Na przestrzeni lat impreza ewoluowała od prezentacji kilku wybranych pozycji z bieżącego repertuaru, po wielkie widowiska muzyczne, baletowe oraz spektakle plenerowe, a także występy...   więcej »