TERESICA - UNA PASIÓN

1, 2.04.2015

Dramaturgicznie "Teresica" należy do dawno niewidzianej w teatrze znakomitej aktorki Marty Klubowicz, która przejmująco i wyraziście zagrała Donnę Annę, stworzyła pełnokrwistą rolę, godną szekspirowskiej heroiny."Gazeta Wyborcza"

więcej

OPERA B/O

8.04.2015

O specyfice przedstawień operowych, o tradycji i historii gatunku, o kompozytorach i śpiewakach, o orkiestrze i dyrygencie, o skalach głosu i talencie...

więcej

WESELE FIGARA

10, 11, 12.04.2015

Komedia o wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów intrydze erotycznej i znakomicie nakreślonymi portretami ludzkimi...

więcej

  Aktualności

  Obrady Komisji Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego

  W dniu 24 marca br., w Operze Krakowskiej odbyło się posiedzenie Komisji Sejmiku Województwa Małopolskiego. Radni dyskutowali o kondycji małopolskich jednostek kultury, a także opiniowali projekty uchwał na najbliższą...   więcej »

  Dzień Teatru w Operze Krakowskiej!

  W dniu 24 marca br., z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w Operze Krakowskiej odbyło się spotkanie z cyklu "Viva Opera!". Podczas wieczoru rozmawialiśmy m.in. o repertuarze Opery, o artystach, którzy tu występują...   więcej »

  Festiwal Funduszy Europejskich

  W ramach tegorocznego Festiwalu "Funduszy Europejskich Wstęp Wolny", Opera Krakowska zaprosiła widzów na zwiedzanie gmachu teatru oraz spektakl "Ariadna na Naxos" R. Straussa. Nasi goście zobaczyli m.in. kieszenie sceny...   więcej »

  „Mała msza uroczysta” w Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka”

  W niezwykłej scenerii podziemnej Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli „Wieliczka” zabrzmi „Mała msza uroczysta”. Będzie to pierwsze spotkanie muzyków Opery Krakowskiej z utworem religijnym Rossiniego. Do tej pory muzyka tego słynnego twórcy...   więcej »

  100. spektakl "Księgi lasu"

  7 marca br. na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej odbył się setny spektakl "Księgi lasu" według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego i do muzyki Jana Hnatowicza! „Księga lasu” to teatralno-muzyczna baśń o ekologicznym...   więcej »

  Soliści Opery Krakowskiej na polskich i międzynarodowych scenach operowych!

  W ostatnich miesiącach soliści Opery Krakowskiej z sukcesami wystąpili na polskich i międzynarodowych scenach muzycznych! W grudniu w Operze Wrocławskiej, w premierowych spektaklach "Kawalera srebrnej róży"...   więcej »

  "Piękna Helena" na afiszu Opery Krakowskiej!

  27 lutego br. na scenie Opery Krakowskiej odbyła się premiera "Pięknej Heleny" J. Offenbacha w reżyserii Rudolfa Zioło. Postać Heleny kreowała Monika Ledzion, w partii Parysa usłyszeliśmy Andrzeja Lamperta, a Kalchasa Przemysława...   więcej »

  Wystawa prac dyplomowych studentów Katedry Scenografii ASP w Krakowie

  27 lutego 2015 na Antresoli w Operze Krakowskiej została otwarta wystawa prac dyplomowych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z roku 2014. Wydarzenie towarzyszyło premierze „Pięknej Heleny”...   więcej »