KOPCIUSZEK

28, 29.05.2016

Realizatorzy i wszyscy tancerze, stworzyli spektakl idealny, istny cyrk na kółkach, zdecydowanie lepszy od wszystkich kabaretów razem wziętych. Krakow Culture Press

więcej

SPOTKANIA W OPERZE. PORANKI

5.06.2016

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych widzów na Galę "Poranków", podczas której będzie czekać na dzieci wiele atrakcji i niespodzianek.

więcej

TANNHÄUSER

9, 10, 12.06.2016

Inscenizacja Laco Adamika staje się historią nie tylko o miłości i jej odmianach, ale przede wszystkim o człowieku rozpiętym między kulturą i naturą, sensualnością i duchowością...

więcej

  Aktualności

  Opera Krakowska zainaugurowała 55. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

  Opera Krakowska spektaklem „Straszny dwór” S. Moniuszki w reżyserii Laco Adamika ze scenografią Barbary Kędzierskiej zainaugurowała 55. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Łańcucki park i zamek, przed którym stanęła scena, były wymarzoną i magiczną wręcz scenerią...   więcej »

  INSPIRACJE - „Tannhäuser” Richarda Wagnera

  Zapraszamy na spotkanie z cyklu INSPIRACJE z okazji zbliżającej się premiery opery „Tannhäuser” Richarda Wagnera. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 czerwca 2016 o godz. 17.00 na Antresoli Opery Krakowskiej. W INSPIRACJACH weźmie udział Laco Adamik - ceniony reżyser...   więcej »

  Największa scena muzyki klasycznej w Polsce

  Podobnie jak w ubiegłych latach, na przełomie czerwca i września, odbędzie się Festiwal Theatrum Musicum, który jest wspólnym przedsięwzięciem krakowskich instytucji muzycznych, wspieranym przez województwo małopolskie i miasto Kraków. Na jego program złożyło...   więcej »

  Uczennice Studia Baletowego na XXIX Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych

  Uczennice Studia Baletowego Opery Krakowskiej - Karolina Gudz i Klaudia Kluczkiewicz zajęły II miejsce w kategorii duety na XXIX Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2016". Finałowy pokaz odbył się 14 maja w Dobczycach. Młode...   więcej »

  Próby do premiery opery „Tannhäuser”

  Na naszej scenie trwają próby do premiery spektaklu „Tannhäuser” Richarda Wagnera, która odbędzie się 9 czerwca br. Dziełem Wagnera zainaugurujemy tegoroczny, jubileuszowy XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej. „Tannhäuser” będzie pierwszą operą tego kompozytora...   więcej »

  Dyplomanci Akademii Muzycznej w „Strasznym dworze”

  W piątek, 13 maja 2016 na scenie Opery Krakowskiej odbył się „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w wykonaniu dyplomantów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz solistów Opery Krakowskiej (13.05.2016). Wystąpili...   więcej »

  XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej

  Zwieńczeniem sezonu artystycznego będzie XX Letni Festiwal Opery Krakowskiej (9 czerwca – 1 lipca 2016). Jubileuszową edycję Festiwalu pod hasłem Wagner-Verdi-Puccini zainauguruje premiera opery „Tannhäuser” Richarda Wagnera (9 czerwca). Spektakl reżyseruje Laco Adamik...   więcej »

  Mariusz Kwiecień wyróżniony nagrodą Fundacji im. Karola Szymanowskiego

  Mariusz Kwiecień, światowej sławy baryton został wyróżniony nagrodą Fundacji im. Karola Szymanowskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 maja, w willi „Atma”, zakopiańskim domu kompozytora. Artystę nagrodzono za stworzenie niedoścignionej interpretacji...   więcej »

  List od 7-letniego widza

  Dyrektor naszej sceny otrzymał list od 7-letniej Nadii, która podziękowała naszemu zespołowi za spektakle i spotkania organizowane dla dzieci w Operze Krakowskiej. Postanowiliśmy podzielić się z Państwem treścią tego listu. Autorce bardzo dziękujemy!   więcej »

  Gala Poranków na Scenie Kameralnej (5.06.).

  Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy naszych najmłodszych widzów na Galę "Poranków". Będzie to ostatnie w tym sezonie artystycznym spotkanie w ramach cyklu edukacyjnego "Spotkania w operze. Poranki". Tym razem odejdziemy od standardowej formuły...   więcej »

  Zmiana terminu koncertu "Marek Nawara - in Memoriam"

  Szanowni Państwo! Fundacja im. Marszałka Marka Nawary, informuje, że koncert "Marek Nawara - in Memoriam", zaplanowany na dzień 27 maja 2016, został przełożony na późniejszy termin. Przyczyną powyższej decyzji, jest powzięta informacja o planowanym w tym samym...   więcej »

  KONKURS - NEWSLETTER OPERY KRAKOWSKIEJ (majowa edycja)

  Przypominamy, że bieżące informacje dotyczące m.in. repertuaru naszej sceny (premier, spektakli, koncertów i in.) czy ciekawostek z życia naszej instytucji mogą otrzymywać Państwo w naszym newsletterze. W kwietniowej edycji konkursu poprosiliśmy Państwa o podanie...   więcej »