MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

25, 26, 29, 30.04.2014

Michał Znaniecki umieszcza akcję w moskiewskim domu dla seniorów. Ponieważ psuje się telewizor, lekarze postanawiają zainscenizować bajkę „Miłość do trzech pomarańczy”.

więcej

TRAVIATA

4, 6.05.2014

Zapraszamy na uwspółcześnioną wersję "Traviaty" (...) - warto usłyszeć utwór, w którym rozbrzmiewa uniwersalna i ponadczasowa prawda: myślenie o śmierci daje miłość do życia. "New Time"

więcej

OPERA B/O

14.05.2014

Ta wspaniała inicjatywa pokazała, że edukacji na temat opery potrzebują i poszukują zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli w naprawdę różnym wieku. Portal "Noir cafe"

więcej

NAPÓJ MIŁOSNY

16, 18.05.2014

Śpiewacy stworzyli spójne i przemyślane kreacje. (...). Wszystko do siebie pasowało - scenografia, kostiumy i choreografia. "Ruch Muzyczny"

więcej

  Aktualności

  INSPIRACJE – MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

  W dniu 23 kwietnia, o godz. 17.00 na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej odbędzie się otwarte spotkanie w ramach cyklu INSPIRACJE, którego temat to zbliżająca się premiera spektaklu „Miłość do trzech pomarańczy”. Gościem będzie...   więcej »

  Przed premierą „Miłości do trzech pomarańczy”. Wywiad z Michałem Znanieckim.

  Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z Michałem Znanieckim, który dla naszego teatru przygotowuje spektakl „Miłość do trzech pomarańczy”. Rozmowę z twórcą przeprowadziła Justyna Nowicka, redaktor Radia Kraków.   więcej »

  Trwają próby do premiery "Miłość do trzech pomarańczy"

  W Operze Krakowskiej trwają przygotowania do premiery „Miłość do trzech pomarańczy” Siergieja Prokofiewa (25.04.br.). Próby prowadzi Michał Znaniecki, jeden z najbardziej cenionych reżyserów, który dla naszej sceny przygotował...   więcej »

  Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej zaśpiewa dla Jana Pawła II

  Z inicjatywy Anny Boczar-Trzeciak Konsul Honorowej Włoch w Krakowie, Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy bierze udział w niepowtarzalnym projekcie. Razem z Krakowską Młodą Filharmonią przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza wystąpi z utworem „Barka” w wideoklipie...   więcej »

  Profesor Wiolinek - spektakle edukacyjno-muzyczne

  Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 9 lat na spektakle edukacyjno-muzyczne ze zwariowanym Profesorem Wiolinkiem! Profesor na prośbę Dyrektora Opery pomaga w rozwiązywaniu nietypowych kłopotów operowego świata. W każdym ze spotkań pojawia się inny gość specjalny, któremu Profesor musi...   więcej »

  Studencka premiera „Wesela Figara” W. A. Mozarta

  22 maja br. o godz. 11.00 zapraszamy na spektakl dyplomowy „Wesele Figara” W. A. Mozarta w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W spektaklu w inscenizacji Laco Adamika, który znają już Państwo z naszego repertuaru, wystąpią dyplomanci Wydziału...   więcej »

  Opera Krakowska podczas Europejskich Dni Operowych

  Blisko 100 teatrów operowych oraz instytucji kultury w całej Europie w dniach 10 i 11 maja br. otworzy swoje drzwi przed wielbicielami muzyki, baletu i teatru. Od Lizbony do Moskwy, od Belgradu do Göteborga, Europejskie Dni Operowe obchodzone są jako święto...   więcej »

  Sceny muzyczne Krakowa i Trondheim we wspólnym projekcie operowym

  Najbliższy sezon Opery Krakowskiej rozpocznie się premierą „Mefistofelesa” Arrigo Boito. Dzieło genialnego librecisty, często pobrzmiewające polskimi motywami muzycznymi zostanie zrealizowane na krakowskiej scenie we współpracy z Trondheim Symphony Orchestra.   więcej »

  Wystawa projektów scenografii i kostiumów Barbary Kędzierskiej

  Z okazji 53. Międzynarodowego Dnia Teatru, w dniu 31 marca br. w Klubie Aktora Loża w Krakowie, odbył się wernisaż wystawy Barbary Kędzierskiej, wybitnego scenografa i kostiumografa, współpracującego z Operą Krakowską. Dorobek Artystki to ponad 150 realizacji operowych, teatralnych...   więcej »