KOPCIUSZEK

4, 5.10.2014

Historia, którą każdy z nas zna od dzieciństwa może, wbrew pozorom, zaskakiwać i przyciągać uwagę. Giorgio Madia dokonuje tego przy użyciu pastelowych kolorów niecodziennych pomysłów... "Krakow Culture Press"

więcej

ORFEUSZ I EURYDYKA

17, 18.10.2014

"Sama scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum, i obszernej sekwencji tanecznej. "Kraków"

więcej

MADAMA BUTTERFLY

24, 25, 26.10.2014

Piękna to opowieść o miłości, rysowana orientem. Misternie utkany w nutach przypomina o sobie, wracając w muzyce, świetnie wykonanej przez orkiestrę Opery Krakowskiej. "Dziennik Teatralny Kraków"

więcej

  Aktualności

  Nieprzerwane pasmo sukcesów Sebastiana Perłowskiego!

  Współpracujący z Operą Krakowską dyrygent Sebastian Perłowski 11 lipca zdobył pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim "Orquesta de Cordoba". W 2015 roku poprowadzi już nie tylko Noworoczne Koncerty w Lizbonie, ale również koncerty w Cordobie, Sewilli, Maladze i Granadzie.   więcej »

  POŻEGNANIE LETNIEGO FESTIWALU I SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2013/2014

  Osiemnasta edycja letniego Festiwalu dobiegła końca. Tym samym Opera Krakowska zakończyła kolejny, obfitujący w wiele wydarzeń sezon artystyczny 2013/2014. W tym roku Festiwal (6.06. – 9.07.) rozpoczął obchody 60-lecia naszej instytucji, których kulminacja zaplanowana jest na jesień 2014, bowiem właśnie 13 października...   więcej »

  Goście z Japonii wystąpili w ostatniej odsłonie Festiwalu

  Gościnnym występem japońskiego teatru kabuki Opera Krakowska zakończyła XVIII Letni Festiwal (9.07.). Artyści zaprezentowali spektakl pt. „,Metamorfozy patosu” Su-jōruri & Kabuki Buyō, w którego programie znalazły się fragmenty tradycyjnych sztuk scenicznych Japonii - „Echigo jishi”...   więcej »

  Przerwa między sezonowa w Operze Krakowskiej - 12.07-17.08.

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że Kasa Opery Krakowskiej (ul. Lubicz 48) od dnia 12 lipca br. jest nieczynna w związku z przerwą między sezonową. Rezerwacja (również elektroniczna) oraz sprzedaż biletów na spektakle w sezonie artystycznym 2014/2015 rozpocznie się od dnia...   więcej »

  Pierwszy sezon Poranków za nami!

  Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi zakończyliśmy I sezon „Poranków”. Od listopada 2013 do czerwca 2014 nasi mali widzowie uczestniczyli w spotkaniach w Operze. Już w pierwszych chwilach pokochali tajemniczą Panią Nutkę, która była ich przewodnikiem po nieznanym...   więcej »

  "Arie Oper Świata" na Zamku Królewskim na Wawelu

  W sobotę 28 czerwca na najpiękniejszym polskim dziedzińcu zabrzmiały najsłynniejsze utwory operowe m.in. z „Tannhäusera” R. Wagnera, „Romeo i Julii” Ch. Gounoda, „Turandot” G. Pucciniego, „Wesela Figara” W. A. Mozarta i „Don Carlosa” G. Verdiego. Usłyszeliśmy je w wykonaniu...   więcej »

  "Skrzypek na dachu" zabrzmiał na krakowskim Kazimierzu!

  W Noc Kupały - 21 czerwca Opera Krakowska zaprosiła na niezwykłe wydarzenie. Na terenie Polskiej Spółki Gazownictwa, w Dawnej Gazowni Miejskiej na krakowskim Kazimierzu zabrzmiał w plenerowym wykonaniu „Skrzypek na dachu” Jerry’ego Bocka.   więcej »