ORFEUSZ I EURYDYKA

1, 2.10.2016

"Sama scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum (...). "Kraków"

więcej

NAPÓJ MIŁOSNY

14, 16.10.2016

Śpiewacy stworzyli spójne i przemyślane kreacje. (...). Wszystko do siebie pasowało - scenografia, kostiumy i choreografia. "Ruch Muzyczny"

więcej

TANNHÄUSER

21, 23.10.2016

(...) Na czoło z oczywistych względów wysunął się Tomasz Kuk w tytułowej partii. To urodzony Tannhäuser i wokalnie, i postaciowo. Portal Polska Muza.eu

więcej

  Aktualności

  „Marek Nawara in memoriam”. W 5. rocznicę śmierci pierwszego Marszałka Małopolski

  W 5. rocznicę śmierci pierwszego Marszałka Małopolski – Marka Nawary - w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, na krakowskim Kazimierzu, odbędzie się szczególny koncert zorganizowany z inicjatywy fundacji noszącej jego imię. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej (październikowa edycja)

  Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej”. Przypominamy, że bieżące informacje dotyczące m.in. repertuaru naszej sceny (premier, spektakli, koncertów i in.) czy ciekawostek z życia naszej instytucji, mogą...   więcej »

  Studio Baletowe Opery na Rynku Głównym w Krakowie

  W dniu 25 września uczennice Studia Baletowego Opery Krakowskiej wzięły udział w imprezie plenerowej na Rynku Głównym w Krakowie zorganizowanej z okazji Dnia Świadomości Niewydolności Serca. Wystąpiły: klasa II w „Marszu Marynarzy” w choreografii Ewy Nowak...   więcej »

  „PROFESOR WIOLINEK I SMOK BEMOLUS” NA DUŻEJ SCENIE OPERY!

  Profesor Wiolinek i Duch Angus pojawili się na Dużej Scenie Opery Krakowskiej, by wspominać swoje muzyczne przygody i podejmować wspólnie z dziećmi nowe fantastyczne operowe wyzwania. Spektakle „Profesor Wiolinek i Smok Bemolus” (26, 27 września) zapoczątkowały...   więcej »

  „MY TEŻ…!” nie pozostaliśmy obojętni

  Sobotni wieczór (24.09.2016) w naszym teatrze był pełen wzruszeń, nie tylko muzycznych. Koncertem „My też…!” zespół Opery Krakowskiej dał wyraz swojej solidarności ze szlachetną ideą pomocy drugiemu człowiekowi, którą tak pięknie wciela w życie Stowarzyszenie...   więcej »

  KONCERTEM „PER DUE DONNE” ZAINAUGUROWALIŚMY NOWY SEZON ARTYSTYCZNY!

  Koncertem „Per due Donne” zainaugurowaliśmy sześćdziesiąty trzeci sezon artystyczny naszego teatru. Niedzielny wieczór był wyjątkowy z wielu powodów. Wystąpiły znakomite solistki Opery Krakowskiej: Katarzyna Oleś–Blacha i Monika Korybalska...   więcej »

  Baletowa Noc Teatrów

  Tradycyjnie, jak co roku w ramach Nocy Teatrów zaprosiliśmy naszą publiczność na specjalny wieczór w Operze. Tym razem był to wieczór baletowy pt. „Dwie Historie - jeden Taniec (Inwokacja)”. Widzowie mogli uczestniczyć w procesie powstawania spektaklu, a tym samym...   więcej »

  Operowe warsztaty edukacyjne w Wadowicach

  W ubiegłym sezonie artystycznym rozpoczęliśmy współpracę z Wadowickim Centrum Kultury w ramach projektów edukacyjnych: Uniwersytet Dzieci i Kultura Dostępna dofinansowanych ze środków MKiDN. W maju, dzieci odwiedziły Operę podczas spektaklu...   więcej »

  Koncert „Operetka moja miłość...!” w Legnicy

  Koncertem „Operetka moja miłość…!” uczciliśmy wraz z mieszkańcami Legnicy ich wspaniałe święto - imieniny ulicy Najświętszej Marii Panny. Ciepły wieczór, tysiące świętujących, a przede wszystkim wspaniała muzyka, były doskonałym anturażem dla imienin...   więcej »