DZIADEK DO ORZECHÓW

19, 20, 21, 27, 28.12.2014

Popisy solistów przykuwały uwagę, ale również sceny bitwy ołowianych żołnierzyków z myszami, "Taniec rosyjski" czy "Taniec arabski" kończyły się zasłużonymi brawami. "Przegląd"

więcej

TERESICA - UNA PASIÓN

17, 18.12.2014

Wyreżyserowana przez Apkego "Teresica" urzekła mnie swoim pięknem, smutnym przekazem i prostotą. "Gazeta Wyborcza"

więcej

BARON CYGAŃSKI

3, 4, 6, 23, 24, 25.01.2015

Mocną stroną krakowskiej inscenizacji "Barona cygańskiego" jest przygotowanie muzyczne. Ładnie brzmiał chór, dobrze wywiązali się ze swych zadań soliści.

więcej

  Aktualności

  Opera - miejsce spotkań

  13 grudnia br., po raz szósty w Operze Krakowskiej odbył się Dzień Otwarty. Tym razem pod hasłem Opera – Miejsce Spotkań. Ponad dwa tysiące widzów przyszło, aby zobaczyć Operę od kulis. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś...   więcej »

  Odwołany spektakl "Tosca" - piątek, 12.12.2014

  Uprzejmie informujemy, iż z powodu nagłej choroby artystki Dyrekcja Opery Krakowskiej podjęła decyzję o odwołaniu piątkowego spektaklu „Tosca” G. Pucciniego (12.12.2014 r.). Kasa zwraca należność za bilety na podstawie ważnego biletu wraz...   więcej »

  Profesor Wiolinek - lista laureatów

  Podczas niedzielnego spektaklu pt. „Profesor Wiolinek i grający wieloryb” w dniu 7 grudnia br. odbyło się losowanie nagród. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu są: Antosia Chodorowicz, Marcin Droguła, Mikołaj Drzewiecki...   więcej »

  Spotkanie z Kazimierzem Wiśniakiem

  W niedzielę, 7 grudnia 2014 w Muzeum Narodowym w Krakowie - w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku” - odbyło się spotkanie z Kazimierzem Wiśniakiem...   więcej »

  Wystawa "Przestrzeń opery..." nagrodzona Marką Radia Kraków

  Miło nam poinformować, że wystawa "Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku", która jest wspólnym projektem Opery Krakowskiej i Muzeum Narodowego w Krakowie, otrzymała Markę Radia Kraków - nagrodę przyznawaną dla...   więcej »

  Czar opery w Muzeum Narodowym w Krakowie

  W sobotę, 29 listopada br. operowa charakteryzatornia ponownie zagościła w Muzeum Narodowym w Krakowie. Bożena Pędziwiatr, autorka kostiumów i scenografii do przedstawień operowych, operetkowych i baletowych Opery Krakowskiej...   więcej »

  "Kraków zasługuje na operę" książką miesiąca!

  W poniedziałek, 24 listopada br. w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbyło się spotkanie z Anną Woźniakowską, autorką książki "Kraków zasługuje na operę", której przyznano tytuł "Krakowskiej Książki Listopada 2014".   więcej »

  Wystawa "Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku"

  Wystawa Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku w MNK odsłania przed widzami kulisy wyobraźni wielkich artystów i scenografów, którzy od czasów II wojny światowej kreowali teatr operowy, projektując scenografię i kostiumy. Zobaczymy kilkaset projektów dekoracji i strojów, fotografie...   więcej »