CABARET LUNAIRE

17, 18.02.2016

"Jedną z najmocniejszych stron krakowskiego spektaklu i w ogóle inscenizacji Nurkowskiego jest teatralność, spójna wizja sceniczna. "Ruch Muzyczny"

więcej

TERESICA - UNA PASIÓN

25, 26.02.2016

(...) Wokalnie był to triumf Iwony Sochy, która świetnie poradziła sobie z renesansowymi pieśniami, śpiewała po starofrancusku, katalońsku i starowłosku. "Gazeta Wyborcza"

więcej

WESELE FIGARA

19, 20, 21.02.2016

Iwona Socha w roli Zuzanny była przekonująca, śpiewała czysto, a Katarzyna Oleś-Blacha jako Hrabina po raz kolejny dowiodła, że należy do ścisłej czołówki polskich sopranistek. "Przegląd"

więcej

  Aktualności

  Agata Zubel ponownie na scenie Opery Krakowskiej!

  Na scenie Opery Krakowskiej po raz kolejny wystąpi fenomenalna Agata Zubel, jedna z najwybitniejszych śpiewaczek awangardowych o światowej renomie. Artystkę, która z powodzeniem łączy karierę wokalną z komponowaniem będzie można zobaczyć w roli Pierrota...   więcej »

  INSPIRACJE - TUREK WE WŁOSZECH

  Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z cyklu INSPIRACJE, którego tematem będzie zbliżająca się premiera opery „Turek we Włoszech” G. Rossiniego. Spotkanie odbędzie się 29 lutego o godz. 17.30 na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej. Jego bohaterami...   więcej »

  Wywiad z Tomaszem Kukiem

  Serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z Tomaszem Kukiem, solistą naszej sceny, który na łamach miesięcznika "W Krakowie" opowiada m.in. o pracy śpiewaka operowego i swoich ulubionych rolach. Rozmawiała red. Anna Piątkowska-Borek.   więcej »

  RUSZA BON KULTURY!

  Rusza piąta edycja projektu BON KULTURY, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. Realizowany po raz kolejny, ma zachęcić do częstszego uczestniczenia w kulturze wszystkich, którzy poszukują inspirujących pomysłów...   więcej »

  FERIE W OPERZE KRAKOWSKIEJ ZAKOŃCZONE!

  Podczas ferii zimowych Opera Krakowska zadbała o swoich najmłodszych melomanów, którzy podczas „PORANKÓW” mogli odkrywać operowe tajemnice i fascynujące zakamarki naszego teatru. Podczas pięciu spotkań, dzieci poznały pracowników opery, którzy...   więcej »

  Nowy regulamin sprzedaży i rezerwacji biletów - ważny od 1 kwietnia br.

  Szanowni Państwo! Dbałość o Widza jest dla nas inspiracją do ciągłego podnoszenia jakości świadczonych usług, dlatego też uprzejmie informujemy, że od 1 kwietnia 2016 roku będzie obowiązywał nowy regulamin sprzedaży biletów na spektakle w Operze Krakowskiej. Uprzejmie...   więcej »

  Karnawałowe „Słowa, słówka, nuty, nutki”

  Pierwszy z wieczorów karnawałowych Opery Krakowskiej, 23 stycznia, upłynął w bardzo radosnej atmosferze. Była to z pewnością zasługa wykonawców koncertu, a wśród nich gościa specjalnego znanego językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka, który czarował licznie zgromadzoną...   więcej »

  Mariusz Kwiecień z nagrodą Karola Szymanowskiego!

  Znamy już laureatów Nagród Fundacji im. Karola Szymanowskiego za rok 2015. Jest nam niezmiernie miło, że jury wyróżniło Mariusza Kwietnia, światowej sławy barytona za: stworzenie niedoścignionej interpretacji „Króla Rogera” i propagowanie opery Karola Szymanowskiego...   więcej »

  Odszedł Bogusław Kaczyński

  Był wielką osobowością świata muzycznego. Budził podziw i zdobywał sympatyków rozległą wiedzą, kompetencją, piękną, płynną polszczyzną i elegancją zachowań. Pamiętamy go m. in. jako sprawozdawcę i komentatora Konkursów Chopinowskich i Konkursów...   więcej »