TRAVIATA

26, 28.05.2017

Rzadko ogląda się spektakle, które sprawiają wrażenie tak niesamowitej precyzyjności. Każdy ruch, każdy dźwięk, każde spojrzenie, ma swoje określone pole, by zaistnieć we właściwy sposób. „Teatralia Kraków”

więcej

OPOWIEŚCI HOFFMANNA

9 (premiera), 10, 11, 13.06.2017

Muzyka opery idealnie przylega do warstwy dramaturgicznej, każda z opowieści otrzymała odmienny koloryt, nad całością unosi się aura fantastyki, tak charakterystyczna dla Hoffmannowskiej prozy.

Koncert finałowy

16.06.2017

Serię spotkań publiczności z muzyką i poezją zwieńczy „Koncert finałowy”. Usłyszymy m.in. „Pieśni biblijne” A. Dvořaka czy „Pieśni księżniczki z baśni” K. Szymanowskiego.

więcej

  Aktualności

  Spotkajmy się w Operze – „Poranki” po raz pięćdziesiąty!

  Najmłodszych widzów zapraszamy na kolejne – 50. już spotkanie w operze zatytułowane „Z batutą za pan brat”. Jest ono częścią cyklu „Poranki”, a jego gościem i bohaterem będzie kierownik...   więcej »

  Młodzi adepci baletu - pokaz Studia Baletowego Opery Krakowskiej

  22 i 23 maja w naszym teatrze odbyły się doroczne pokazy pracy uczniów i pedagogów Studia Baletowego zatytułowane „Balet to My!”. Spektakle te na stałe wpisały się do repertuaru...   więcej »

  Koncert artystów Opery Krakowskiej w Warszawie

  20 maja br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka...   więcej »

  Orkiestra Opery Krakowskiej na konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu

  19 i 20 maja br. Orkiestra naszej sceny pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej wystąpiła podczas Finału i Koncertu Laureatów ramach XVII Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Podczas uroczystego koncertu...   więcej »

  ODSZEDŁ ZBIGNIEW WODECKI

  Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Wodeckiego – wybitnego artysty, na stałe związanego z ukochanym przez Niego Krakowem i przyjaciela Opery Krakowskiej. Zespół naszego teatru...   więcej »

  Bilet za 500 groszy – sukces akcji w Operze Krakowskiej

  19 maja br. w ramach Dnia Teatru Publicznego w naszym teatrze odbył się spektakl „Dwie Historie – jeden Taniec”. Był on częścią organizowanej przez Instytut Teatralny akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, w której...   więcej »

  Inspiracje – Opowieści Hoffmanna

  Tradycją stały się już spotkania z cyklu „Inspiracje”, które przed każdą premierą przybliżają widzom realia pracy nad spektaklem. Najbliższe z nich poświęcone będzie operze „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha...   więcej »

  21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej

  Zapraszamy na 21. edycję Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej (9 czerwca – 2 lipca 2017) - czas spotkań z wspaniałą muzyką i znakomitymi artystami. Zainaugurujemy go premierą „Opowieści Hoffmanna” Jacquesa...   więcej »

  Wernisaż prac artystów Opery Krakowskiej

  15 maja w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny w „Galerii Opera” na Antresoli naszego teatru odbył się wernisaż wystawy pt. „Koncert na dwoje pędzli, dłuto i akwafortę”. Swoje dzieła zaprezentowali artyści...   więcej »

  Opera Krakowska w Miasteczku Śląskim

  Opera Krakowska realizuje projekty artystyczne nie tylko w gmachu przy Lubicz 48, ale też od wielu lat wychodzi poza jego mury, stając się przy tym miejscem spotkań ludzi biznesu, nauki czy sztuki. Tym razem nasz teatr przyjął...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej (majowa edycja)

  W kwietniowej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej” poprosiliśmy Państwa o podanie imienia i nazwiska reżysera, który przygotował dla naszej sceny...   więcej »