HRABINA MARICA

24, 25, 26.02.2017

O miłości prawdziwej, wolnej od zależności takich jak majątek, pozycja towarzyska czy hierarchia społeczna, choć o tych okolicznościach najczęściej się tu mówi.

więcej

KONCERT OSTATKOWY

28.02.2017

Koncert Ostatkowy „Nowy Rok w Wiedniu – Ostatki w Krakowie” to tytuł organizowanych już od kilku lat i cieszących się sympatią publiczności koncertów na naszej scenie.

więcej

TANNHÄUSER

17, 19.03.2017

Wagner przy ul. Lubicz ujął mnie przede wszystkim standardem przygotowania i wykonania. (...) Tego „Tannhäusera” trzeba usłyszeć i zobaczyć! Możemy być z niego dumni! Portal Polska Muza

więcej

  Aktualności

  Odszedł Tadeusz Podsiadło

  Z żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Tadeusza Podsiadły, niezapomnianego Don Kichota z legendarnego przedstawienia Tadeusza Kantora. Był solistą Opery Krakowskiej w latach 1954-1987, czołowym basem naszej sceny...   więcej »

  Inspiracje - „Hrabina Marica”

  Tradycyjnie jak przed każdą premierą, zapraszamy na spotkanie z cyklu „Inspiracje”. Tym razem ich tematem będzie operetka „Hrabina Marica” E. Kálmána (premiera 24 lutego), którą przygotowuje dla naszej sceny Paweł...   więcej »

  Trwają próby do „Hrabiny Maricy”

  Premiera „Hrabiny Maricy” E. Kálmána (24 lutego) coraz bliżej, więc w naszym teatrze trwają intensywne przygotowania. Artyści dają z siebie wszystko na próbach, bez wytchnienia działają pracownie krawieckie, modniarskie, ślusarskie...   więcej »

  Monika Korybalska w finale I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi

  Miło nam poinformować, że solistka Opery Krakowskiej Monika Korybalska znalazła się wśród 8 osób, które zakwalifikowały się do finału I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Koncert...   więcej »

  I Konkurs Choreograficzny Studia Baletowego

  W dniu 29 stycznia br. na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej odbył się I Konkurs Choreograficzny Studia Baletowego, w którym wzięli udział uczniowie klas I-IX. Uczniowie zaprezentowali etiudy klasyczne, współczesne...   więcej »

  Kultura musi być!

  „Duże emocje, zaskakujące zwroty akcji, niepowtarzalne wydarzenia, wyszukane, inspirujące miejsca (...) – tego oczekujesz od kultury? My to mamy!” – czytamy na stronie internetowej Małopolski. Zachęcamy Państwa do obejrzenia...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej (lutowa edycja)

  W styczniowej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej” poprosiliśmy Państwa o podanie tytułu operetki z której pochodzi słynny „Czardasz Rozalindy”? Prawidłowa odpowiedź to - „Zemsta nietoperza”, którą...   więcej »

  Ale to już było… czyli „Koncert Karnawałowy”!

  „Ale to już było…”, a było wspaniale! Sobotni „Koncert Karnawałowy”(21.01), dzięki znakomitym artystom, muzyce i wspaniałej publiczności należał do tych wyjątkowych wieczorów, podczas których rządzi humor i dobra zabawa. Jak przystało...   więcej »

  Przyznaliśmy nagrody VOX OPERA za 2016 rok!

  Po raz trzynasty przyznaliśmy VOX OPERĘ - doroczną nagrodę wyróżniającą osoby prywatne, firmy i instytucje, w szczególny sposób zasłużone dla naszego teatru. Laureatami VOX OPERA za 2016 rok zostali...   więcej »

  „Papierowe wariacje operetkowe” w Galerii Opera

  W „Galerii Opera” na Antresoli Opery Krakowskiej prezentujemy wystawę plakatów z kolekcji Krzysztofa Dydo, zrealizowanych do operetek i musicali dla wielu polskich teatrów muzycznych. Ekspozycja została...   więcej »

  Koncerty Noworoczne w wielickiej Kopalni

  Wiedeń ma swoje wspaniałe Koncerty Noworoczne, ma tę piękną tradycję również Kopalnia Soli „Wieliczka”. W dniach 7 i 8 stycznia Zespół Opery Krakowskiej gościł w zachwycających wnętrzach Komory „Warszawa”, gdzie...   więcej »