KOPCIUSZEK

24, 25, 26.03.2017

Znakomicie wypadła scena tańca na balu, wykonana przez animowane przez tancerzy lalki. To bogactwo pomysłów, brawura i wdzięk sprawiają, że spektakl podoba się dzieciom, i dorosłym. „Gazeta Krakowska”

więcej

Z MUZYKĄ OD POCZĘCIA

25.03.2017

Warsztaty muzykoterapii dla kobiet w ciąży. Głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych...

więcej

DON PASQUALE

31.03. ; 1, 2.04.2017

Jerzy Stuhr niczego nie uwspółcześnił (…). W Krakowie komediowe sytuacje budują: ruch, gest, nawet spojrzenie i oczywiście kostiumy – na granicy przerysowania, ale zachowujące dobry smak. „Rzeczpospolita”

więcej

  Aktualności

  „Z muzyką od poczęcia” – muzykoterapia dla kobiet w ciąży

  Przyszła mamo! Weź głęboki oddech, zrelaksuj się i zaśpiewaj swojemu „brzuszkowi” coś ładnego. A może wspólnie posłuchacie Mozarta i pomarzycie o tym, jak to będzie za kilka miesięcy?   więcej »

  Pieśń i romans rosyjski w wielickiej Kopalni

  Za nami kolejny koncert z cyklu „PIEŚŃ – TEATR SŁOWA”. W niedzielę 12 marca w Komorze Haluszki w Kopalni Soli „Wieliczka” widzowie wysłuchali pieśni i romansów rosyjskich w wykonaniu...   więcej »

  „RYSZARD WAGNER NA POLSKICH SCENACH” – WYSTAWA FOTOGRAFII JULIUSZA MULTARZYŃSKEIGO

  W „Galerii Opera” na Antresoli naszego teatru można oglądać wystawę pt. „Ryszard Wagner na polskich scenach” autorstwa Juliusza Multarzyńskiego, artysty-fotografika, który z wielką pasją...   więcej »

  Krakowskie ZŁOTE MASKI – NOMINACJE

  Ruszył plebiscyt Dziennika Polskiego „Krakowskie Złote Maski”. Do 23 marca teatromani / melomani mogą głosować na najpopularniejszych artystów oraz na najlepsze spektakle. Do tytułu...   więcej »

  Spotkanie „Viva Opera”!

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na spotkanie z cyklu „Viva Opera!”, które odbędzie się 28 marca o godz. 18.30 (Scena na Antresoli). Bohaterkami wieczoru...   więcej »

  Zakończenie karnawału w wiedeńskim stylu!

  Koncertem „Nowy Rok w Wiedniu – Ostatki w Krakowie” zakończyliśmy karnawał w Operze Krakowskiej. Królowała muzyka wiedeńska, której podczas karnawału nie może zabraknąć. Wspaniałe...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej (marcowa edycja)

  W lutowej edycji konkursu „Zapisz się do newslettera Opery Krakowskiej” poprosiliśmy Państwa o podanie daty premiery spektaklu „Tannhäuser” Richarda Wagnera, która odbyła się...   więcej »

  „Hrabina Marica” czyli czar operetki!

  W ostatni weekend karnawału Operą Krakowską zawładnął czar operetki (24, 25 i 26 lutego 2017). Wdzięk i urok tego gatunku, znakomici artyści i feeria barw mieniących się na scenie kostiumów sprawiły, że publiczność przeniosła się...   więcej »