NA DWA GŁOSY

17.09.2017

Nowy sezon artystyczny Opery Krakowskiej zainauguruje koncert „Na dwa głosy” w hołdzie wybitnym solistom krakowskiej Operetki: primadonnie Iwonie Borowickiej oraz pierwszemu amantowi Januszowi Żełobowskiemu.

więcej

MUZYKA I MAGIA

20.09.2017

Spektakl gorąco polecam każdemu, kto chce się przenieść w świat dziecięcej fantazji, czarów i magii, które za sprawą muzyki Andrzeja Zaryckiego nabierają nowych brzmień. http://malanart.blogspot.com/

więcej

EUGENIUSZ ONIEGIN

29.09.2017

Ewa Biegas w partii Tatiany była subtelnie liryczną i nieco egzaltowaną młodą dziewczyną, która pod wpływem odrzuconej miłości nagle dorośleje. Jej pięknie brzmiący głos, swoboda emisji pozwoliły na bezproblemowe pokonanie całej partii. „Nasz Dziennik”

więcej

  Aktualności

  Praca Kasy Opery i Biura Organizacji Widowni

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą urlopową Kasa Opery oraz biuro Organizacji Widowni będą zamknięte w terminie od 12 lipca do 20 sierpnia br. Rezerwacja oraz sprzedaż biletów (również online)...   więcej »

  Branford Marsalis i Kurt Elling w Operze Krakowskiej

  Opera Krakowska jest miejscem otwartym na różne gatunki muzyczne i formy artystycznej ekspresji, dlatego też po raz kolejny zagościł u nas jazz w najlepszym wykonaniu. Jest to wynikiem wieloletniej współpracy z Cracovia Music...   więcej »

  21. Letni Festiwal zwieńczył sezon 2016/2017

  Melomani i miłośnicy opery już po raz 21. mieli okazję uczestniczyć w Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej. W tym roku Festiwal obfitował w bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar, spotykając się z dużym zainteresowaniem...   więcej »

  Gwiazdy baletu w widowiskowej gali na Wawelu

  Tego wieczoru Dziedziniec Arkadowy na Wawelu zamienił się w taneczną scenę, a okazją ku temu była gala baletowa „Grand pas…!” (29.06 br.). Zobaczyliśmy gwiazdy scen baletowych z Europy i z Rosji. Pierwszą część wieczoru otworzyli...   więcej »

  Konkurs - newsletter Opery Krakowskiej

  W ostatniej w tym sezonie edycji konkursu „Zapisz się do Newslettera Opery Krakowskiej” poprosiliśmy Państwa o podanie nazwisk dwóch kompozytorów, którzy grają na żywo muzykę jazzową podczas spektaklu baletowego...   więcej »

  Uwodzicielska „Carmen” na Wawelu

  „Carmen” G. Bizeta jest jedną z najsłynniejszych oper na świecie. To właśnie tę pełną pasji opowieść o miłości zaprezentowaliśmy 27 czerwca, podczas drugiego wieczoru na wawelskim dziedzińcu w ramach 21. Letniego Festiwalu...   więcej »

  Najpiękniejsze arie z oper świata na wawelskim dziedzińcu

  Koncert „Arie Oper Świata” pod hasłem nawiązującym do słynnej arii z opery „Turandot” - „Niech nikt nie śpi!” zainaugurował trzy wawelskie wieczory 21. Letniego Festiwalu. 25 czerwca publiczność zgromadzona...   więcej »

  Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury

  24 czerwca w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się XI Gala, podczas której wręczono Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. W tym roku gremium - złożone z wybitnych znawców muzyki klasycznej, operowej, musicalowej...   więcej »

  „Straszny dwór” w trzebińskim parku

  23 czerwca Zespół Opery Krakowskiej wraz ze zgromadzoną publicznością w trzebińskim parku przy Bazylice przenieśli się w XVIII-wieczny świat staropolskiej tradycji. Wszystko za sprawą opery „Straszny dwór”...   więcej »