A A A
normalny kontrast | duży kontrast

„Z muzyką od poczęcia” – muzykoterapia dla kobiet w ciąży

Przyszła mamo! Weź głęboki oddech, zrelaksuj się i zaśpiewaj swojemu „brzuszkowi” coś ładnego. A może wspólnie posłuchacie Mozarta i pomarzycie o tym, jak to będzie za kilka miesięcy?

Zapraszamy na nowy cykl spotkań pt. „Z muzyką od poczęcia”, które adresujemy do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym. 

- Głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem - mówi Karolina Gwardzik, muzykoterapeutka. - Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowe i skojarzeniowe, a także ćwiczenia rozluźniające oraz oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania przyszłe mamy poznają również zasady biernego i aktywnego słuchania muzyki, dowiedzą się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne, jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci - dodaje.

Spotkania mają pomagać mamom odpowiednio przygotować się na przyjście na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną. 

Warsztaty będą prowadzone przez muzykolożkę i muzykoterapeutkę - Karolinę Gwardzik oraz psycholożkę - Ilonę Obrączkę-Górską, które pomogą przygotować się kobietom do porodu i wytłumaczą, w jaki sposób wykorzystać taki bodziec jak muzyka w pierwszym roku życia dziecka. 

Na każdym ze spotkań będą omawiane inne zagadnienia, zatem zapraszamy do skorzystania z całego cyklu zajęć. W sezonie 2016/2017 zaplanowano spotkania w dniach:

- 25 marca 2017, godz. 11.00 - PROGRAM ZAJĘĆ
- 10 kwietnia 2017, godz. 17.00
- 26 kwietnia 2017, godz. 17.00
- 20 maja 2017, godz.11.00
- 31 maja 2017, godz. 17.00

Zajęcia prowadzone będą w grupie do 20 osób, w czasie 1,5 godziny. Po warsztatach zapraszamy na filiżankę herbaty i indywidualne rozmowy z prowadzącą.

Spotkania odbędą na Antresoli Opery Krakowskiej.  Bilety w cenie 6 zł do nabycia w Kasie Opery. 


Warsztaty „Z muzyką od poczęcia” realizowane są w ramach projektu „Bon Kultury”, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury.