A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Profesor Wiolinek i smok Bemolus

Terminy

Realizatorzy:

Scenariusz i reżyseria – Paweł Wójtowicz
Producent, asystent reżysera – Agnieszka Sztencel
Scenografia i kostiumy – Bożena Pędziwiatr
Muzyka i teksty piosenek – Paweł Wójtowicz

Obsada:

Profesor Wiolinek – Stanisław Knapik
Duch – Marcin Herman
Smok Bemolus – Michał Kutnik
Zła Królowa Nocy – Karolina Wieczorek
Skrzat / Fałsz – Krzysztof Dekański, Jerzy Wójcik
Zrimka – Rafał Pawłowski
Srimka – Marcin Pokusa
Mama Piratów – Małgorzata Hyży-Wypart

Uczennice Studia Baletowego Opery Krakowskiej przygotowane przez Gabrielę Kubacką

Zespół instrumentalny Opery Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Wójtowicza

Brak informacji o datach

Hokus pokus
Operokus pstryk!

Profesor Wiolinek pochodzący z Krainy Muzyki wraz z operowym duchem Angusem wspólnie będą wspominać swoje poprzednie przygody. Pojawi się Zła Królowa Nocy, magiczna stara szafa i zdziczały zegar, którym polecą na wyspę do wesołej rodziny piratów. Może już to widzieliście, ale jak to w magicznym świecie bywa ich przygody będą jednak nieco inne niż te, które pamiętamy z poprzednich odcinków. Na swojej drodze spotkają również nowe postaci - dobrego, mądrego smoka Bemolusa i dziwnego, pilnującego skarbu, skrzata. Co z tego wyniknie i czy we wspomnieniach odnajdą zaginiona partyturę? Czy przyjaźń pokona zło? 

Na szczęście Profesor Wiolinek potrafi czarować, leczyć muzyką, rozwiązywać najtrudniejsze z problemów, a za przyjaciela ma psotnego ducha, więc zabawy będzie co niemiara. Nowe i te już dobrze znane piosenki, wiele zagadek i moc zabawy czeka nas w muzycznym, edukacyjnym widowisku, w którym bohaterom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny Opery Krakowskiej.

Podczas spektaklu edukacyjnego dzieci poznają m.in. dźwięki różnych instrumentów, nauczą się piosenek i wspólnie rozwiążą muzyczne zagadki. Dobrą zabawę gwarantuje lubiany przez wszystkie dzieci Profesor Wiolinek.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 /thumbnail/5626_120_120

Artykuły:

Recenzja

Kolejne spotkanie z profesorem Wiolinkiem na scenie głównej Opery Krakowskiej było wyjątkowo energetyczne i aktywne. (...)

Spektakl mocno uaktywnił dzieci, które zostały zaproszone na scenę do odgadywania zagadek. Mali widzowie dosłownie pękali ze śmiechu po pojawieniu się na scenie zabawnie sepleniącego smoka Bemolusa. Za to ducha Angusa porwała atmosfera i wykonał piosenkę rapując. Hitem wieczoru była piosenka piracka z dość energiczną gestykulacją wykonywana przez jednego z braci piratów z udziałem publiczności. Zwłaszcza moment, w którym dzieci musiały śpiewać coraz szybciej i szybciej wzbudził ich olbrzymią radość. Z resztą piosenki pirackie cieszyły się sporym zainteresowaniem także wśród dorosłych widzów.

Tradycyjnie już na scenie pojawiły się uczennice studia baletowego Opery Krakowskiej, a o wysoki poziom muzyczny zadbał zespół instrumentalny Opery Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Wójtowicza, który również był odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię spektaklu.

Spektakl o przygodach profesora Wiolinka to nauka dobrych nawyków muzycznych. To oswajanie dzieci, a przy okazji dorosłych z muzyką operową czy baletem. Tym razem dzieci poznawały dźwięki różnych instrumentów, uczyły się piosenek i rozwiązywały muzyczne zagadki. Przedstawieniu jak zwykle towarzyszyły efekty specjalne, multimedia, piękna scenografia, muzyka i kostiumy.

Marta Tymowska-Malec, portal Czas Dzieci