PIEŚŃ - TEATR SŁOWA

Terminy

„Pieśń stanowi najtrudniejszy sprawdzian warsztatu wokalnego i wrażliwości muzycznej każdego śpiewaka. Trudno o lepszą okazję do wzbogacenia zasobu środków technicznych wokalisty, uwrażliwienia na czystość brzmienia głosu i jego estetykę sonorystyczną niż zaprezentowanie się w repertuarze kameralnym. Co więcej, w pieśni mamy do czynienia ze szczególnym rodzajem TEATRU Jednego Aktora, którego podstawowym nośnikiem wyrazu artystycznego jest SŁOWO. Poezja zostaje tutaj wzbogacona o niezapisaną w tekście metaforę JĘZYKA MUZYKI, jedynego przekaźnika uczuć i emocji, których w żadnym leksykalnym kodzie oddać nie sposób” – mówi Katarzyna Oleś-Blacha, kierownik artystyczny tego projektu.


Partner 

 

12.03.2017
godzina: 17:00
scena: Kopalnia Soli „Wieliczka”, Komora Jana Haluszki
czas trwania: 2 godz. 15 min
ilość przerw: 1

23.04.2017
godzina: 17:00
scena: Kopalnia Soli „Wieliczka”, Komora Jana Haluszki
czas trwania: 2 godz. 15 min
ilość przerw: 1

Kolejne odsłony „TEATRU SŁOWA” odbędą się w Kopalni Soli „Wieliczka” w scenografii Komory Jana Haluszki. W koncercie zatytułowanym „Chanson et Canciones” (19 lutego 2017) zabrzmią arcydzieła pieśni francuskiej i hiszpańskiej w wykonaniu Agnieszki Cząstki, Moniki Korybalskiej, Katarzyny Oleś-Blacha, Michała Kutnika. Artystom towarzyszyć będzie Marek Szlezer (fortepian) i Krzysztof Cyran (gitara). Usłyszymy utwory m.in. Julesa Masseneta, Camille’a Saint-Saënsa, Hectora Berlioza, Maurice’a Ravela, Federica García Lorki, Ernesta Chaussona, Joaquína Rodrigo, Joaquína Valverdego i Agustína Lary. 

W repertuarze „Pieśń i romans rosyjski” (12 marca 2017) znajdą się utwory Siergieja Rachmaninowa, Modesta Musorgskiego, Piotra Czajkowskiego, Dymitra Szostakowicza. Zaśpiewają Monika Korybalska, Iwona Socha, Andrzej Lampert i Wołodymyr Pankiv. Towarzyszyć im będą Olga Tsymbaluk (fortepian) i Jacek Kopiec (akordeon), a w koncercie „LIED – W ojczyźnie Goethego” (23 kwietnia 2017) - pieśni niemieckie, m.in.: Richarda Straussa, Gustava Mahlera i Franza Schuberta w wykonaniu Magdaleny Barylak, Wioletty Chodowicz, Tomasza Kuka i Adama Szerszenia, przy akompaniamencie Anny Marchwińskiej (fortepian) oraz kwintetu fortepianowego w składzie: Anna Marchwińska, Paweł Wójtowicz, Piotr Augustyn, Radosław Bukała, Marek Lewandowski.

Serię spotkań publiczności z muzyką i poezją zwieńczy koncert finałowy (16 czerwca 2017, Opera Krakowska) w ramach XXI edycji Letniego Festiwalu teatru, z udziałem światowej sławy artystki i gwiazdy największych scen operowych maestry Ewy Podleś. Śpiewaczce towarzyszyć będzie Orkiestra i Chór Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.


Informacje organizacyjne -  koncert „Chanson et Canciones” (19 lutego 2017)

Zjazd dla widzów - od godz. 16.00 (Szyb Daniłowicza)
Ostatni zjazd -  godz. 16.45