PIEŚŃ - TEATR SŁOWA

Terminy

„Pieśń stanowi najtrudniejszy sprawdzian warsztatu wokalnego i wrażliwości muzycznej każdego śpiewaka. Trudno o lepszą okazję do wzbogacenia zasobu środków technicznych wokalisty, uwrażliwienia na czystość brzmienia głosu i jego estetykę sonorystyczną niż zaprezentowanie się w repertuarze kameralnym. Co więcej, w pieśni mamy do czynienia ze szczególnym rodzajem TEATRU Jednego Aktora, którego podstawowym nośnikiem wyrazu artystycznego jest SŁOWO. Poezja zostaje tutaj wzbogacona o niezapisaną w tekście metaforę JĘZYKA MUZYKI, jedynego przekaźnika uczuć i emocji, których w żadnym leksykalnym kodzie oddać nie sposób” – mówi Katarzyna Oleś-Blacha, kierownik artystyczny tego projektu.


Partner 

 

23.04.2017
godzina: 17:00
scena: Kopalnia Soli „Wieliczka”, Komora Jana Haluszki
czas trwania: 2 godz. 15 min
ilość przerw: 1

W repertuarze „Pieśń i romans rosyjski” (12 marca 2017) znajdą się utwory Siergieja Rachmaninowa, Modesta Musorgskiego, Piotra Czajkowskiego, Dymitra Szostakowicza. Zaśpiewają Monika Korybalska, Iwona Socha, Karin Wiktor-Kałucka, Andrzej Lampert i Wołodymyr Pańkiw. Towarzyszyć im będą Olga Tsymbaluk (fortepian) i Jacek Kopiec (akordeon), a w koncercie „LIED – W ojczyźnie Goethego” (23 kwietnia 2017) - pieśni niemieckie, m.in.: Richarda Straussa, Gustava Mahlera i Franza Schuberta w wykonaniu Magdaleny Barylak, Wioletty Chodowicz, Tomasza Kuka i Adama Szerszenia, przy akompaniamencie Anny Marchwińskiej (fortepian) oraz kwintetu fortepianowego w składzie: Anna Marchwińska, Paweł Wójtowicz, Piotr Augustyn, Radosław Bukała, Marek Lewandowski.

Serię spotkań publiczności z muzyką i poezją zwieńczy koncert finałowy (16 czerwca 2017, Opera Krakowska) w ramach XXI edycji Letniego Festiwalu teatru.