Karnawałowy Koncert Ostatkowy

Terminy

Brak informacji o datach

Cykl koncertów karnawałowych zamkniemy w dniu 4 marca br. koncertem ostatkowym, który co roku odbywa się pod hasłem „Nowy rok w Wiedniu – ostatki w Krakowie”!

Wystąpią m.in. Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Tomasz Kuk, Adam Sobierajski, Adam Zdunikowski oraz Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. W repertuarze koncertu m.in. utwory J. Straussa, E. Kalmana i F. Lehara oraz pieśni neapolitańskie i latynoskie.

Gościem specjalnym koncertu będzie czeski bard Jaromir Nohavica. Artysta, niezwykle popularny w Polsce nagrał kilkanaście płyt studyjnych, z których wiele osiągnęło złoty i platynowy status.

Nohavica wykorzystuje talent poetycki również w innych dziedzinach twórczości. Artysta ma na koncie tłumaczenia między innymi musicalu "Na szkle malowane" i opery "Wampir Marschnera", a także teksty do czeskiej wersji musicalu na lodzie "Romeo i Julia". Jaromír przetłumaczył także libretta trzech oper Mozarta – "Don Giovanniego", "Wesela Figara" i "Cosi fan tutte". Podczas koncertu w Operze Krakowskiej pieśniarz wykona nie tylko utwory własnej kompozycji, ale również usłyszymy go w repertuarze operowym.