PROFESOR WIOLINEK - Muzyczne podróże w czasie

III edycja

Śpiewam, tańczę dyryguję
dźwiękiem leczę i czaruję!
Tysiąc pomysłów moja głowa ma
bo Profesor Wiolinek to ja!

Serdecznie zapraszamy na III edycję spektakli edukacyjno-muzycznych „Profesor Wiolinek”, które odbędą się pod hasłem "Muzyczne podróże w czasie". Przedstawienia adresowane są do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym i służą rozwijaniu kompetencji młodego melomana. Niezwykle atrakcyjna formuła spektakli z wykorzystaniem zabaw, gier i eksperymentów, rozbudza w dzieciach  wyobraźnię i kreatywność, zarażając je miłością do muzyki, opery, tańca i śpiewu. 

Barwne postaci, kolorowe stroje i dekoracje, jak również interesujące przygody są głównym atutem spektakli, które w ciekawy i przepełniony interakcją sposób przekazują najmłodszym widzom wiedzę na temat świata dźwięków. 

W ramach III edycji przygód Profesora Wiolinka zaplanowano realizację czterech przedstawień edukacyjno-muzycznych pt. „Profesor Wiolinek i smok Bemolus”, stanowiących kolejny stopień wtajemniczenia w tematykę opery. Terminy spektakli: 26 i 27 września oraz 5 i 6 grudnia 2016 r. 

Pomysłodawcą, autorem scenariusza, autorem piosenek i reżyserem spotkań jest Paweł Wójtowicz. Jego najbliższymi współpracownikami są: Bożena Pędziwiatr, autorka scenografii i kostiumów oraz Agnieszka Sztencel, producent. W rolę Profesora Wiolinka wcieli się niezastąpiony Stanisław Knapik, a w Ducha Angusa Marcin Herman. W spektaklach wezmą udział także muzycy i śpiewacy Opery Krakowskiej oraz uczniowie Studia Baletowego Opery Krakowskiej.


Profesor Wiolinek i Smok Bemolus08 Grudnia 2016

W grudniu 2016 r. odbyły się kolejne spektakle pt. „Profesor Wiolinek i Smok Bemolus”, podczas których dzieci poznały tajemnice operowego świata i wspaniale się bawiły. Profesor Wiolinek i Duch Angus spotkali na swojej drodze niezwykłego skrzata i Smoka Bemolusa, który stał się bohaterem przedstawienia i ulubieńcem publiczności.  więcej