A A A
normalny kontrast | duży kontrast

DZIADEK DO ORZECHÓW

22, 23, 24.02.2019

Popisy solistów przykuwały uwagę, ale również sceny bitwy ołowianych żołnierzyków z myszami, "Taniec rosyjski" czy "Taniec arabski" kończyły się zasłużonymi brawami. „Przegląd”

więcej

DON PASQUALE

1, 3, 5.03.2019

Wyszło lekko, zabawnie, uroczo. (...) W pierwszej części idziemy przez dość przykładną inscenizację, by w drugiej wybiec nieco w stronę współczesności. Z wdziękiem i bez pretensjonalności. „Dziennik Polski”

więcej

  Aktualności

  Pożegnanie karnawału z Operą Krakowską

  Stałą pozycją w repertuarze Opery Krakowskiej jest koncert ostatkowy pod hasłem „Nowy Rok w Wiedniu – Ostatki w Krakowie”, którego program wypełniają przeboje muzyki operowej, operetkowej, musicalowej a nawet kabaretowej. To czas, gdy gorący rytm i chwytliwa...   więcej »

  Żegnamy Jacka Tomasika

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że wczoraj (18.02.2019) zmarł Jacek Tomasik, kierownik artystyczny i choreograf Baletu Opery Krakowskiej w latach 1985–1996, pedagog krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych (dawnej PWST). Spotkaliśmy się z Jackiem ostatnim...   więcej »

  Zaproszenie na premierę "Cyrulika sewilskiego" wylicytowane!

  Niedzielny koncert charytatywny „Jestem bo jesteś” dla Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej, organizowany przez Filharmonię Krakowską i Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zakończył się długimi i gorącymi owacjami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć...   więcej »

  „Głos Teatru, Głosy w Teatrze”

  „Ten rytm wchodzi w krew, zabawa i śpiew, i taniec wśród śniegu konfetti, partnerkę swą tul powiewną jak tiul, niech miłość wypełni parkiety…” – tymi słowami piosenki Jana Kantego Pawluśkiewicza z filmu „Wodzirej” Adam Szerszeń rozkołysał publiczność karnawałowego...   więcej »

  Nagrody VOX OPERA 2018!

  Już po raz piętnasty Opera Krakowska przyznała nagrody VOX OPERA, których laureatami są osoby, firmy i instytucje w szczególny sposób zasłużone dla naszego teatru. Podczas wieczoru „Viva Opera...!” - dorocznego spotkania Darczyńców, Sponsorów i Partnerów...   więcej »

  Podziemna magia muzyki, czyli koncerty noworoczne w Wieliczce

  Tradycyjnie początkiem stycznia w teatrach operowych, filharmoniach i salach koncertowych na całym świecie odbywają się liczne koncerty noworoczne. Najsłynniejszy jest w Wiedniu, ale jeden z najciekawszych w Wieliczce, gdzie Zespół Opery Krakowskiej od wielu lat wita...   więcej »

  Tradycyjne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej

  W kościele p.w. św. Mikołaja w Krakowie 27 grudnia rozbrzmiały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Wykonali je soliści naszej sceny: Iwona Socha i Michał Kutnik, Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej oraz Orkiestra Kameralna, których poprowadził Marek Kluza. Na...   więcej »

  Tomasz Kuk zwycięzcą „Bitwy tenorów na róże”

  Solista Opery Krakowskiej Tomasz Kuk zwyciężył podczas jubileuszowej edycji „Bitwy tenorów na róże”. Koncert z jego udziałem, odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, został wyemitowany na antenie TVP2 15 grudnia.   więcej »

  „Opera 2008-2018” – wspomnienie minionych 10 lat w Operze Krakowskiej

  Podczas wieczorów 8 i 9 grudnia zatytułowanych „Opera 2008-2018” wspominaliśmy ostatnie 10 lat odkąd Opera Krakowska otrzymała swoją nową siedzibę. Przed całym zespołem naszego teatru otworzył się w tedy nowy rozdział, którego punkty wyznaczały kolejne wspaniałe...   więcej »