A A A
normalny kontrast | duży kontrast

HRABINA MARICA

18, 19, 20.01.2019

Dostrzegłam radość i przyjemność, jaką zespół solistów czerpie zarówno z muzyki Kálmána, jak i z fabuły, co powoduje, że spektakl ogląda się dobrze i przyjemnie. Portal NaScenie.info

więcej

KONCERT KARNAWAŁOWY

26.01.2019

Wizytówką i dobrą tradycją naszego teatru są wyczekiwane co roku przez publiczność Koncerty karnawałowe. Wypełnia je nie tylko literatura operowa, ale także operetkowa i musicalowa w zaskakujących aranżacjach i wykonaniach.

więcej

  Aktualności

  Podziemna magia muzyki, czyli koncerty noworoczne w Wieliczce

  Tradycyjnie początkiem stycznia w teatrach operowych, filharmoniach i salach koncertowych na całym świecie odbywają się liczne koncerty noworoczne. Najsłynniejszy jest w Wiedniu, ale jeden z najciekawszych w Wieliczce, gdzie Zespół Opery Krakowskiej od wielu lat wita...   więcej »

  Koncerty sylwestrowe

  Tradycyjnie, jak co roku zaprosiliśmy Widzów na koncerty sylwestrowe, podczas których wraz z artystami naszej sceny witaliśmy Nowy 2019 Rok. W programie wieczorów znalazły się arcydzieła muzyki polskiej takich kompozytorów jak: Ignacy Jan Paderewski („Manru”)...   więcej »

  Tradycyjne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej

  W kościele p.w. św. Mikołaja w Krakowie 27 grudnia rozbrzmiały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Wykonali je soliści naszej sceny: Iwona Socha i Michał Kutnik, Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej oraz Orkiestra Kameralna, których poprowadził Marek Kluza. Na...   więcej »

  Tomasz Kuk zwycięzcą „Bitwy tenorów na róże”

  Solista Opery Krakowskiej Tomasz Kuk zwyciężył podczas jubileuszowej edycji „Bitwy tenorów na róże”. Koncert z jego udziałem, odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, został wyemitowany na antenie TVP2 15 grudnia.   więcej »

  Rezerwacja i sprzedaż biletów

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że rozpoczęliśmy rezerwację i sprzedaż biletów na spektakle w marcu, kwietniu i maju 2019 roku. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszym repertuarem.   więcej »

  „Opera 2008-2018” – wspomnienie minionych 10 lat w Operze Krakowskiej

  Podczas wieczorów 8 i 9 grudnia zatytułowanych „Opera 2008-2018” wspominaliśmy ostatnie 10 lat odkąd Opera Krakowska otrzymała swoją nową siedzibę. Przed całym zespołem naszego teatru otworzył się w tedy nowy rozdział, którego punkty wyznaczały kolejne wspaniałe...   więcej »

  Dzień Otwarty Opery Krakowskiej

  8 grudnia w ciągu dnia gmach naszego teatru ożył i wypełnił się przybyłymi gośćmi, którzy wzięli udział w Dniu Otwartym. Każdego roku zespół Opery Krakowskiej spotyka się z publicznością, ale w formule bardziej otwartej, która daje możliwość bezpośredniej...   więcej »

  Album o Operze

  Do rąk czytelników trafia właśnie „Opera Krakowska 2008-2018”. Wyjątkowa publikacja pod redakcją Elżbiety Toszy ukazuje krakowską scenę operową w pierwszym dziesięcioleciu jej działalności w nowej siedzibie. Niezwykle atrakcyjne wydawnictwo...   więcej »

  Opera Krakowska miejscem przyjaznym osobom z niepełnosprawnością słuchu

  4 grudnia w naszym teatrze odbyła się Gala rozdania świadectw dostępności w ramach projektu „Małopolska. Kultura wrażliwa". Jedno z nich otrzymał nasz teatr jako instytucja, która dostosowuje zarówno swój obiekt, jak też ofertę dla osób z niepełnosprawnością słuchu.   więcej »

  Projekcja „Króla Ubu” Krzysztofa Pendereckiego

  22 listopada na Dużej Scenie naszego teatru odbyła się projekcja „Króla Ubu” Krzysztofa Pendereckiego. Okazją do zaprezentowania spektaklu z 1993 roku były 85. urodziny Mistrza, które przypadały następnego dnia - 23 listopada.   więcej »

  Paula Maciołek i Łukasz Ratajczak finalistami Międzynarodowego Konkursu Operetkowego im. Iwony Borowickiej

  Solistka Opery Krakowskiej Paula Maciołek oraz związany z naszym teatrem Łukasz Ratajczak zdobyli III miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Operetkowego im. Iwony...   więcej »

  Zmiana zasad rezerwacji i zakupu biletów na spektakle Opery Krakowskiej

  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że z dniem 20 sierpnia 2018 roku nastąpiła zmiana zasad dokonywania REZERWACJI I ZAKUPU BILETÓW na spektakle Opery Krakowskiej. Sprzedaż i rezerwacja biletów rozpoczynać się będą z DNIEM PUBLIKACJI REPERTUARU na stronie internetowej Opery...   więcej »