A A A
normalny kontrast | duży kontrast

CYRULIK SEWILSKI

22, 23, 24.11.2019

„Cyrulikiem sewilskim” w Krakowie Jerzy Stuhr udowodnił, że najlepiej bawimy się wtedy, gdy żart jest naturalny i podawany z klasą. (...) Jerzy Stuhr nie przejmuje się reżyserskimi trendami we współczesnej operze."

więcej

MUZYKA I MAGIA

26.11.2019

Fantastyczna podróż w magiczną krainę muzyki i baśni oczaruje dzieci niezwykłością zdarzeń. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu - "Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni"!

więcej

PAN TRALALIŃSKI

29, 30.11.2019

Podczas przedstawienia prezentowane są m.in. wybrane pieśni z „Abecadła” Witolda Lutosławskiego, które kompozytor nazywał piosenkami dziecinnymi i opatrzył adnotacją: „do wykonywania dla dzieci i przez dzieci”.

więcej

  Aktualności

  "Joanna d'Arc na stosie" Arthura Honeggera - premiera już 6 grudnia!

  20.11.2019

  Zespół Opery Krakowskiej pracuje nad wystawieniem najsłynniejszego dzieła teatralnego szwajcarskiego kompozytora Arthura Honeggera, które łączy żywioł operowy oraz dramatyczny. Na jednej scenie wystąpią...   więcej »

  Zagraliśmy "Halkę" na finale festiwalu Viva Polonia! w Centrum Paderewskiego

  12.11.2019

  Jedno z dwóch najważniejszych operowych dzieł Stanisława Moniuszki – „Halka” – zabrzmiało podczas Festiwalu „Viva Polonia!”. Stali goście festiwalu...   więcej »

  Koncerty Noworoczne w Kopalni Soli „Wieliczka”

  31.10.2019

  Bestsellerowe podziemne koncerty Opery Krakowskiej znów w Wieliczce! Już 4 i 5 stycznia 2020 w komorze Warszawa zabrzmią największe przeboje operetki mistrzów ale nie tylko...   więcej »

  Piszą o premierze „Snu nocy letniej”

  29.10.2019

  Premiera „Snu nocy letniej”, która odbyła się w ubiegły piątek, 25 października, była wyczekiwanym wydarzeniem. Biletów nie było od ponad dwóch miesięcy, a publiczność...   więcej »

  W PEWIEN PIĘKNY WIECZÓR... - KONCERTY SYLWESTROWE

  23.10.2019

  Wyczekiwany wieczór sylwestrowy w naszym teatrze będzie w tym roku fascynującą podróżą za Atlantyk do Stanów Zjednoczonych, ojczyzny musicalu, Leonarda Bernsteina, Andrew Lloyda Webbera i...   więcej »

  BOŻENA ZAWIŚLAK-DOLNY ZAINAUGUROWAŁA CYKL WIECZORÓW AUTORSKICH

  20.10.2019

  Podróż w przeszłość, wzruszenia i uśmiechy, uścisk dłoni, serdeczne słowa, gratulacje i wspomnienia – to wszystko przyniósł pierwszy z cyklu Wieczorów Autorskich w naszym teatrze. Jego bohaterką była...   więcej »

  WARSZTATY „NA LUDOWĄ NUTĘ” NAGRODZONE SŁONECZNIKAMI 2019!

  7.10.2019

  Sobotnie popołudnie w Muzeum Lotnictwa Polskiego okazało się dla naszego teatru miłą niespodzianką. Podczas gali rozdania statuetek Złotych Słoneczników warsztaty „Na ludową nutę” zostały docenione w aż dwóch kategoriach...   więcej »

  „Z muzyką od poczęcia” - cykl warsztatów muzykoterapeutycznych dla kobiet w ciąży

  27.08.2019

  Już od października br. zapraszamy na kolejny sezon warsztatów muzykoterapeutycznych. - W kręgu kobiet, w atmosferze wzajemnego zaufania i życzliwości, postaramy otworzyć się na kojące działanie muzyki. Ułatwi nam to praca...   więcej »

  Zakończyliśmy konferencję pracowników marketingu i PR w Operze Krakowskiej

  18.09.2019

  Ambitnie czy prosto? Sztuka wysoka czy produkt premium? Czy ktoś poda dalej informację o spektaklu? Na te i inne pytania 16 i 17 września odpowiedzi szukali uczestnicy konferencji „Współczesne środki komunikacji...   więcej »

  Artyści Opery Krakowskiej złożyli hołd pamięci Iwony Borowickiej

  16.09.2019

  W sobotę 14 września odbył się koncert upamiętniający Iwonę Borowicką w 35. rocznicę jej śmierci i 65-lecie debiutu. Wydarzenie, którego współorganizatorem było Stowarzyszenie Radosny Senior było hołdem...   więcej »

  Tablica pamiątkowa Iwony Borowickiej odsłonięta!

  15.09.2019

  Na rogu ulic Długiej i Szlak, gdzie mieszkała Iwona Borowicka, została odsłonięta tablica pamiątkowa Artystki. Primadonna krakowskiej Operetki, gdyby żyła, obchodziłaby w tym roku swoje dziewięćdziesiąte urodziny.   więcej »

  Finał akcji „Zbuduj z nami scenografię do Kandyda” – książki trafiają do DPS Helclów!

  11.09.2019

  „Kandyd” Leonarda Bernsteina w reżyserii Michała Znanieckiego był ostatnią premierą minionego sezonu. Spektaklowi towarzyszyła akcja „Zbuduj z nami scenografię…”   więcej »

  Zagraliśmy „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w Lanckoronie

  10.09.2019

  Choć zaczęło się od rzęsistego deszczu, nikt się nie zniechęcił – lanckorońska publiczność tłumnie przybyła na Rynek, by świętować z Artystami Opery Krakowskiej 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki.   więcej »