A A A
normalny kontrast | duży kontrast

12 WRZEŚNIA RUSZA 67. SEZON OPERY KRAKOWSKIEJ

Siedem tytułów operowych, koncert galowy, balet, dwie operetki, w tym jedna premiera oraz spektakle sceny dziecięcej i warsztaty – tak zapowiada się początek 67. sezonu Opery...

więcej

NOMINACJE DO NAGRÓD IM. JANA KIEPURY ORAZ NAGRODA DLA LACO ADAMIKA

Kapituła Konkursu XIV Teatralnych Nagród im. Jana Kiepury ogłosiła nominacje. Aż sześć z nich trafiło do naszego teatru, a nagrodę specjalną otrzymał Laco Adamik.

więcej

INTERPRETACJE, CZYLI STUDIUM ROLI

Jak wygląda proces przygotowywania się do roli? Jak reżyser, choreograf, solista i zespoły artystyczne budują sceniczną kreację? Co sprawia, że publiczność im wierzy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą...

więcej

  Aktualności

  RUSZA 67. SEZON OPERY KRAKOWSKIEJ. ZNAMY JUŻ REPERTUAR NA WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK I LISTOPAD

  13.08.2020

  Siedem tytułów operowych, koncert galowy, balet, dwie operetki, w tym jedna premiera oraz spektakle sceny dziecięcej i warsztaty – tak zapowiada się początek 67. sezonu Opery...   więcej »

  Podsumowanie sezonu 2019/2020

  14.07.2020

  Koncertem „Viva Opera…!” („Niech żyje opera…!”) w Ogrodzie Muzeum Archeologicznego w Krakowie zakończyliśmy 66. sezon artystyczny Opery Krakowskiej. Był to pierwszy występ naszych Artystów po blisko trzymiesięcznej przerwie spowodowanej...   więcej »

  AUDYCJA DO ZESPOŁU BALETU OPERY KRAKOWSKIEJ

  13.07.2020

  Opera Krakowska zaprasza tancerki i tancerzy na audycję do Zespołu Baletu. Planowany termin audycji: 28 sierpnia 2020 r., godz. 10.00 w sali baletowej przy ul. św. Tomasza 37 w Krakowie.   więcej »

  Specjalny odcinek "Poranków" już w najbliższą niedzielę na YouTube!

  3.07.2020

  Zapraszamy serdecznie do obejrzenia trzeciego specjalnego odcinka „Poranków w sieci”. Tym razem wspólnie z Anną Adamus udamy się za kulisy sceny Opery Krakowskiej i poznamy tajniki technologii sceny, efektów specjalnych...   więcej »

  Otrzymaliśmy dyplom Marki Radia Kraków za "Cyrulika sewilskiego"

  2.07.2020

  Dyrektor Bogusław Nowak odebrał wczoraj (1 lipca 2020 r.) w imieniu Zespołu Opery Krakowskiej dyplom Marki Radia Kraków – nagrody, która została przyznana w marcu ubiegłego roku za spektakl „Cyrulik sewilski”...   więcej »

  Nominacje do XIV Teatralnych Nagród im. Jana Kiepury oraz nagroda specjalna dla Laco Adamika

  1.07.2020

  Kapituła Konkursu XIV Teatralnych Nagród im. Jana Kiepury ogłosiła nominacje. Aż sześć z nich trafiło do naszego teatru, a nagrodę specjalną otrzymał Laco Adamik.   więcej »

  PRACA KASY OPERY I BIURA ORGANIZACJI WIDOWNI

  30.06.2020

  Uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą urlopową Kasa Opery oraz biuro Organizacji Widowni będą zamknięte w terminie od 1 lipca do 16 sierpnia br.   więcej »

  Koncert galowy „Viva Opera...!"

  29.06.2020

  Koncert galowy „Viva Opera…!”, który odbył się w ostatnią sobotę 27 czerwca (Ogród Muzeum Archeologicznego), był pierwszym spotkanie z publicznością na „żywo” od blisko trzech miesięcy od ogłoszenia pandemii Covid-19.   więcej »

  Trwają zapisy do Studia Baletowego!

  26.06.2020

  Studio Baletowe Opery Krakowskie ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021. Wciąż są wolne miejsca, a zapisów można dokonywać do 10 lipca 2020 roku.   więcej »

  Interpretacje, czyli studium roli - nowy cykl!

  9.06.2020

  Jak wygląda proces przygotowywania się do roli? Jak reżyser, choreograf, solista i zespoły artystyczne budują sceniczną kreację? Co sprawia, że publiczność im wierzy? Jak ważne w tym wszystkim są kostium i scenografia?   więcej »

  Dzień dziecka z profesorem Wiolinkiem

  28.05.2020

  Z okazji Dnia Dziecka Opera Krakowska przygotowaliśmy dla najmłodszych Melomanów powrót uwielbianego „Profesora Wiolinka”, czyli realizowanego w latach 2014-2015 projektu...   więcej »

  Drugi odcinek "Poranków" w sieci w najbliższą niedzielę!

  22.05.2020

  Pozytywne reakcje najmłodszych widzów pierwszego odcinka cyklu „Poranki” skłoniły nas do tego, by w przestrzeni wirtualnej kontynuować projekt...   więcej »

  Zróbmy balet! - specjalne nagranie z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

  28.04.2020

  Od 38 lat, raz w roku cały świat zwraca uwagę na jedną z najstarszych dziedzin sztuki – taniec. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca...   więcej »

  "Poranki" w sieci! Najbliższy odcinek już w niedzielę

  23.04.2020

  „Jest wiele teatrów na świecie – mniej albo bardziej poważnych, lecz najważniejszym teatrem jest teatr wyobraźni…” – zgodnie z tą maksymą Opera Krakowska przenosi do sieci swój nagrodzony statuetką „Słoneczniki” cykl „Poranki”...   więcej »

  Playlista osobista - poniedziałki z muzyką polecaną przez Solistów

  17.04.2020

  We współpracy z Solistami Opery Krakowskiej rozpoczynamy nowy cykl: Playlista osobista. W każdy poniedziałek udostępnimy na Facebooku Opery Krakowskiej oraz na YouTube playlistę ułożoną dzięki portalowi Spotify przez jednego z naszych Solistów...   więcej »

  Odszedł Krzysztof Penderecki

  29.03.2020

  Z wielkim bólem przyjęliśmy informację, że dzisiaj odszedł Krzysztof Penderecki, kompozytor, dyrygent, profesor, rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, nazwany przez „The Guardian” „najwybitniejszym żyjącym polskim kompozytorem”...   więcej »

  Odeszła Halina Żychal-Szymańska

  17.03.2020

  Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że wczorajszej nocy w wieku 89 lat odeszła Halina Żychal-Szymańska, wspaniała artystka krakowskiej sceny operowej i nasza solistka...   więcej »