A A A
normalny kontrast | duży kontrast

OPOWIEŚCI HOFFMANNA

5, 7.10.2018

(…) Artyści otrzymują w „Opowieściach Hoffmanna” bardzo trudne wyzwania. Większość ról się multiplikuje, tak więc na głosie jednej postaci bazuje ich kilka. Wymaga to nie lada wokalnej kondycji, której należy śpiewakom pogratulować. Portal nascenie.info

więcej

PAJACE | GIANNI SCHICCHI

12, 14.10.2018

Oba tytuły połączył żywioł teatru, w „Pajacach” to, co miało być fikcją, zmieni się w grozę rzeczywistości i doprowadzi do tragedii, w „Giannim Schicchim” będziemy świadkami wielkiego teatrum ludzkich zachowań i postaw, ujętych w farsową czy nawet groteskową formę.

więcej

ORFEUSZ I EURYDYKA

20, 21.10.2018

"Sama scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum, i wreszcie w wieńczącej operę obszernej sekwencji tanecznej. „Kraków”

więcej

  Aktualności

  Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury 2018

  Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury, będące prestiżowym i ważnym w środowisku muzycznym wyróżnieniem, już po raz 12 zostały przyznane! Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się 17 września w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Z przyjemnością informujemy, że scenografka Barbara Kędzierska, na stałe współpracująca   więcej »

  Nagrody POLONIA MINOR dla artystów i Zespołu Opery Krakowskiej

  Samorząd Województwa Małopolskiego i Sejmik Województwa Małopolskiego - w podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz wzbogacania życia kulturalnego Małopolski i jej mieszkańców - przyznał artystom i Zespołowi Opery Krakowskiej nagrody POLONIA MINOR. Uroczyste przekazanie nagród odbyło się po zakończeniu koncertowego wykonania „Beaty”...   więcej »

  „Beatą” S. Moniuszki zainaugurowaliśmy nowy sezon 2018/2019

  Koncertowym wykonaniem „Beaty” Stanisława Moniuszki, będącą ostatnią ukończoną przez kompozytora operą, zainaugurowaliśmy 16 września nowy sezon artystyczny 2018/2019. W tytułowej partii usłyszeliśmy Katarzynę Oleś-Blacha, w roli Maxa Łukasza Załęskiego, jako Hansa Janusza Ratajczaka, Doroty – Paulę Maciołek, Urszuli – Wandę Franek...   więcej »

  „Opera w regionie” - koncert w Nowym Targu

  W ramach realizowanego projektu „Opera w regionie”, współfinansowanego przez Sejmik Województwa Małopolskiego, zaprosiliśmy widzów do Nowego Targu na koncert „Usta milczą, dusza śpiewa...” (15 września, Miejski Ośrodek Kultury). Podczas wieczoru usłyszeliśmy: Magdalenę Barylak, Iwonę Sochę, Michała Kutnika, Andrzeja Lichosyta i Adama Sobierajskiego...   więcej »

  Gala w Alei Róż w Nowej Hucie

  8 września w sercu Nowej Huty – przy Alei Róż, odbyła się tradycyjna „Gala operowo – operetkowa”, podczas której wystąpili artyści naszej sceny. Wieczór otworzył witający zaproszonych gości i licznie zgromadzoną publiczność Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, który objął to wydarzenie honorowym patronatem. Z racji obchodów...   więcej »

  Projekty edukacyjne w Operze Krakowskiej

  Obok działalności artystycznej, ważnym obszarem aktywności naszego teatru są projekty edukacyjne. W obecnym sezonie artystycznym będą to: warsztaty taneczne dla najmłodszych „Na ludową nutę”, spotkania edukacyjne dla dzieci „Poranki” , spotkania „#opera” oraz warsztaty muzykoterapeutyczne dla kobiet w ciąży „Z muzyką od poczęcia”.   więcej »