A A A
normalny kontrast | duży kontrast

ONGAKU TRZY KAMIENIE

22.05.2019

To spektakl rodzinny, przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu. Odpowiednie elementy jak m.in. audiodeskrypcja, język migowy, efekty dźwiękowe i wizualne umożliwiają każdemu widzowi poznanie świat dźwięków Ongaku.

więcej

KOPCIUSZEK

24 25, 26.05.2019

Baletowa wersja znanej baśni o Kopciuszku, dwóch złośliwych siostrach i okrutnej macosze. Warstwę muzyczną spektaklu stanowią fragmenty utworów operowych i kameralnych G. Rossiniego.

więcej

  Aktualności

  „Ongaku trzy kamienie” w Operze Krakowskiej

  „Ongaku trzy kamienie” to spektakl rodzinny, adresowany do widzów w wieku 9-15 lat, przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i ruchu. Odpowiednie elementy, jak m.in. audiodeskrypcja, język migowy...   więcej »

  Letni Festiwal Opery Krakowskiej (po)ruszy w czerwcu!

  Premiera „Kandyda” Leonarda Bernsteina, powrót „Cyrulika sewilskiego” i trzy wielkie koncerty – tak w skrócie przedstawia się program Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, który odbędzie już po raz dwudziesty trzeci...   więcej »

  „Beata” w Saloniku Moniuszkowskim

  Po krakowskiej premierze „Beaty” przyszedł czas na warszawską. „Prezentujemy nagranie ostatniego scenicznego dzieła Stanisława Moniuszki. Myślę, że uczestniczą państwo w historycznym wydarzeniu” – tymi...   więcej »

  Premiera płyty „Beata”

  Pełna widownia, większość płyt sprzedana jeszcze przed spektaklem, gorące oklaski dla twórców i setki rozdanych autografów – promocja naszego najnowszego wydawnictwa fonograficznego, płyty „Beata”...   więcej »

  Elwira Janasik laureatką nagrody Opery Krakowskiej w Konkursie im. Ady Sari

  W ubiegłą sobotę (6.05.2019) koncertem laureatów zakończył się XVIII Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Pośród nich znalazła się Elwira Janasik (mezzosopran)...   więcej »

  Rozpoczęliśmy obchody Roku Moniuszki!

  W przeddzień 200. urodzin Stanisława Moniuszki 4 maja na scenie naszego teatru zabrzmiał „Straszny dwór”. Spektakl powtórzyliśmy także dzień później, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać dwie wystawy...   więcej »

  V Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej w Olkuszu

  Już po raz piąty olkuska Galeria Sztuki Współczesnej zorganizowała Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej (25-28 kwietnia 2019), który odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Księdza Biskupa Piotra Skuchy.   więcej »

  Rok Stanisława Moniuszki w Operze Krakowskiej

  200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki jest znakomitą okazją, by przypomnieć o wieloletniej obecności jego dzieł w repertuarze Opery Krakowskiej. Dlatego teatr organizuje szereg wydarzeń – koncerty, premierę płyty...   więcej »

  Waldemar Dąbrowski z „operowym Oscarem”

  Zespół Opery Krakowskiej składa serdeczne gratulacje Dyrektorowi Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemarowi Dąbrowskiemu, który wczoraj (29.04.2019) odebrał International Opera Award...   więcej »

  Po wieczorze baletowym „Révérence”

  Zachęcamy do lektury recenzji Révérence, wieczoru baletowego z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, pióra redaktor Anny Woźniakowskiej (blog na portalu polskamuza.eu) oraz...   więcej »

  „Czasem muszę sobie zrobić bałagan” – rozmowa z Katarzyną Aleksander-Kmieć

  Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Katarzyną Aleksander-Kmieć, pedagogiem Zespołu Baletu Opery Krakowskiej, choreografem i autorką nowego układu choreograficznego do "Bolera" Maurice'a Ravela...   więcej »

  „Messa da Requiem” Verdiego

  W przededniu Niedzieli Palmowej, 13 kwietnia, w Kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu, a dzień później w siedzibie teatru, nasz zespół wykonał „Requiem” - monumentalne dzieło Giuseppe Verdiego, stanowiące syntezę włoskiego stylu operowego i muzyki religijnej. - Cieszę się z Państwa obecności...   więcej »