A A A
normalny kontrast | duży kontrast

100. spektakl "Księgi lasu"

7 marca br. na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej odbył się setny spektakl "Księgi lasu" według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Graniczewskiego i do muzyki Jana Hnatowicza!

„Księga lasu” to teatralno-muzyczna baśń o ekologicznym przesłaniu. Jej bohaterem jest Drwal Maciej, którego podczas sobotniego spektaklu kreował Andrzej Biegun, a w jego licznych przygodach towarzyszyli mu ostatni leśni mieszkańcy... 

Na scenie zobaczyliśmy również: Karin Wiktor-Kałucką (Siostra Echo, Królowa Pszczół), Martę Abako i Małgorzatę Sznajder-Dziechciowską (Siostry Echo), Agnieszkę Cząstkę (Motyl), Michała Kutnika (Pająk), Małgorzatę Hyży-Wypart (Pszczoła-Strażniczka), Janusza Dębowskiego (Zaskroniec-Medyk), Studio Baletowe oraz Zespół instrumentalny Opery Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Szczepańskiego.

Przedstawienie adresowane zarówno do najmłodszych widzów, jak i do ich rodziców oraz wychowawców, może być inspiracją do rozmowy o tym, co jest w życiu ważne i godne poszanowania. 

Spektakl cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony widzów i jest nieustannie wypatrywany na afiszu naszego teatru. Do tej pory przedstawienie obejrzało 15 000 młodych osób.