A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Artyści Opery Krakowskiej dla Australii - specjalny koncert charytatywny

24.01.2020

Specjalny koncert charytatywny "Artyści Opery Krakowskiej dla Australii" to wyraz naszego zaangażowania w pomoc dla trawionego ogniem kontynentu i jego cierpiących mieszkańców oraz zwierząt. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski. Koncert odbędzie się 15 lutego o godz. 18:30.

Choć pożary w Australii są częstym zjawiskiem, w tym roku stały się wyjątkowo groźne, dotykając zalesioną i gęściej zaludnioną południową część kontynentu. Szacuje się, że płomienie niszczą obszar 6 milionów hektarów (to tak, jakby spalone zostało 30 procent powierzchni Polski). Dopóki czas pożarów się nie skończy, mieszkańców oraz służby zmagające się dniami i nocami z rozszalałym żywiołem oraz jego tragicznymi skutkami czeka trudna i kosztowna walka. Pomoc jest naprawdę potrzebna.

Podjęliśmy w tej sprawie współpracę z Czerwonym Krzyżem, którego australijski oddział od lipca 2019 roku wspiera poszkodowanych w 110 ośrodkach na terenie Australii oraz pomaga odnaleźć bliskich ponad 52 000 osób, które straciły kontakt ze swoją rodziną. Ponad 2000 wolontariuszy Czerwonego Krzyża zaangażowało się w pomoc potrzebującym. Na stronie Australijskiego Czerwonego Krzyża został uruchomiony specjalny portal Register.Find.Reunite służący poszukiwaniu i łączeniu rodzin, które ucierpiały w wyniku pożarów. CK wspiera ewakuację ludności, prowadzi ośrodki pomocy humanitarnej, dostarcza wodę i żywność, udziela pierwszej pomocy i wspiera lokalne agencje walczące ze skutkami pożarów. Polski Czerwony Krzyż jest partnerem naszego koncertu i za jego pośrednictwem przekażemy wsparcie na konto funduszu pomocy i odbudowy ustanowione przez Australijski Czerwony Krzyż.

Ponadto dyrekcja Opery Krakowskiej nawiązała kontakt z Nicholasem Moorem, szefem Opery w Sydney. Wyraził on wdzięczność i objął swoim patronatem to wydarzenie: To piękny gest w czasie bardzo trudnym dla wielu społeczności w Australii.

W koncercie wezmą udział: Magdalena Barylak, Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Monika Korybalska, Agnieszka Kuk, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Karin Wiktor-Kałucka, Jarosław Bielecki, Krzysztof Kozarek, Michał Kutnik, Adam Szerszeń, Adam Sobierajski, Wołodymyr Pańkiw oraz Orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka.

 

Bilety można zakupić w Kasie Opery Krakowskiej od 28 stycznia. Uwaga! Na to wydarzenie nie jest prowadzona sprzedaż online. Płatność tylko gotówką.

Ceny:

Amfiteatr: 100 zł
Loża Marszałkowska: 150 zł
Balkon/Loża Prawa/Lewa: 50 zł

Dochód ze sprzedaży biletów–cegiełek zostanie przekazany za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża na konto funduszu pomocy i odbudowy ustanowione przez Australijski Czerwony Krzyż. Dystrybucja biletów–cegiełek w Kasie Opery Krakowskiej. (także w przerwie spektakli i koncertów odbywających się przed 15 lutego 2020).

Partnerzy koncertu:

Polski Czerwony Krzyż (PCK)
Galeria Teatralna
Stowarzyszenie Terra Artis w Lanckoronie

Patroni medialni:

TVP Kraków
Radio Kraków
Dziennik Polski