A A A
normalny kontrast | duży kontrast

ARTYŚCI OPERY KRAKOWSKIEJ W NOWOROCZNYM KONCERCIE KAMERALNYM NA WAWELU

28.12.2020

Zamek Królewski na Wawelu organizuje tradycyjny Koncert Noworoczny. Do współpracy w przygotowaniu i wykonaniu koncertowego repertuaru zostali zaproszeni Artyści naszego teatru.


Koncert odbędzie się 29 grudnia o godz. 18:00 w otwartej po remoncie „Sali pod Ptakami” w formie transmisji live na profilu na Facebooku Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystąpią Soliści: Monika Korybalska, Tomasz Kuk i Zespół Kameralny Orkiestry Opery Krakowskiej: Paweł Wójtowicz, Magdalena Kamińska, Halina Boroni, Piotr Augustyn, Krzysztof Wójtowicz, Marek Bednarczyk, Kristina Kutnik. Kierownictwo muzyczne nad wydarzeniem sprawuje Paweł Wójtowicz.


W programie znalazły się zarówno utwory wokalno-instrumentalne, jak i instrumentalne, takich kompozytorów jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig van Beethoven, Stanisław Moniuszko, Giuseppe Verdi, Johannes Brahms czy Johann Strauss. Nie zabraknie także tradycyjnych kolęd.


Koncert jest przejawem udanej, wieloletniej współpracy Opery Krakowskiej i Zamku Królewskiego na Wawelu. Jej najwyższym wyrazem są organizowane co roku koncerty na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego w ramach Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. W czerwcu tego roku z powodu sytuacji epidemicznej nie udało się zrealizować zaplanowanych wydarzeń. Głęboko wierzymy, że rok 2021 pozwoli na przeprowadzenie XXIV już edycji Festiwalu i spotkamy się z Publicznością w czerwcu na gościnnym Wawelskim Wzgórzu. Już dzisiaj możemy wstępnie zaprosić Państwa na występ światowej sławy, wybitnego barytona Artura Rucińskiego 27 czerwca 2021. Mamy nadzieję – do zobaczenia!