A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Bellydance dla kobiet w ciąży

20.05.2019

Muzyka i taniec, który współgra z kobiecością, czyli bellydance dla kobiet w ciąży już 1 czerwca o godz. 11.00 w Operze Krakowskiej!

Podczas ostatnich w tym sezonie warsztatów muzykoterapeutycznych „Z muzyką od poczęcia” poruszymy tematy związane z powrotem do formy po porodzie oraz z rolą muzyki w tym procesie. Tym razem muzykę klasyczną zestawimy – być może ku zaskoczeniu wielu – z tańcem brzucha. Pod okiem gościa specjalnego, doświadczonej instruktorki tańca (STUDIO TAŃCA HAYFA) i coacha, a także mamy, będziemy ćwiczyć mięśnie głębokie brzucha, pracować nad płynnością ruchów i świadomością naszych ciał – tańcząc w iście kobiecym stylu!

– Podczas naszych warsztatów „Z muzyką od poczęcia” zwykle wykorzystujemy muzykę operową jako narzędzie oddziaływania na kobiety i ich dzieci  mówi Karolina Gwardzik, muzykoterapeutka, prowadząca zajęcia.  Stanowi ona bowiem język uniwersalny, który również poza przestrzenią sali koncertowej pełni funkcję artystyczną, relaksacyjną i terapeutyczną. Tym razem przyszedł czas na taniec! Poprzez taniec brzucha postaramy się spojrzeć przychylnym okiem na nasze zmienione przez ciąże ciała i z wdzięcznością i łagodnością traktować same siebie. Porozmawiamy też o tym, jak wrócić do formy emocjonalnej i fizycznej po porodzie oraz, jak zwykle, trochę pośpiewamy – dodaje.

Zajęcia prowadzone są w grupie do 22 osób, w czasie ok. 1,5-2 godzin, a odbywają się na Antresoli Opery Krakowskiej. Po warsztatach zapraszamy na filiżankę herbaty i indywidualne rozmowy z prowadzącą. Uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i obuwia.

Bilety w cenie 18 zł do nabycia w Kasie Opery oraz on-line.