A A A
normalny kontrast | duży kontrast

„Cyrulik sewilski” nagrodzony Marką Radia Kraków

Premiera Cyrulika sewilskiego Gioacchina Rossiniego była jednym z najgłośniejszych wydarzeń kulturalnych marca 2019 roku w Krakowie. Spektakl w reżyserii Jerzego Stuhra pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka zapracował na przyznawaną co miesiąc nagrodę Marka Radia Kraków.

We wczorajszej (2.04.2019) burzliwej debacie wzięli udział: Magdalena Szumiec, Łukasz Gazur, Krzysztof Glondys i Joanna Targoń. „Dzięki temu wydarzeniu spędziłam bardzo przyjemny wieczór, w którym ważna była nie tylko piękna muzyka, ale też niezwykle naturalna sytuacja sceniczna, dowcip oraz wdzięk przedstawionych postaci” – przyznała red. Magdalena Szumiec. Przypominamy, że nagroda trafia do naszego teatru po raz drugi - pierwszy raz została przyznana w 2016 roku za "Don Pasquale", również w reżyserii Jerzego Stuhra i pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka.

Marka Radia Kraków to nagroda kulturalna, którą rozgłośnia pierwszy raz przyznała w styczniu 2012 roku. Od tego czasu co miesiąc nagradzane są ciekawe, ważne i głośne wydarzenia kulturalne. Za wybór odpowiadają dziennikarze i recenzenci, którzy na żywo prowadzą na antenie debatę. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy naszym artystom!

„Cyrulik sewilski” powróci na naszą scenę 28 i 29 czerwca 2019 roku w ramach 23. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej.

 

„Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego to opera buffa, która uznana jest za niedościgniony wzór gatunku. Jest to też najbardziej znane i kochane dzieło tego kompozytora, na które składa się piękna muzyka, świetny scenariusz i „niewyczerpane zasoby teatralnego humoru”, jak pisze Piotr Kamiński w książce „Tysiąc i jedna opera”.