A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Cyrulikowe „Inspiracje”

Cykl spotkań z artystami „Inspiracje” jest organizowany przez nasz teatr niemal od początku jego funkcjonowania w nowym gmachu. Celem „Inspiracji” jest skracanie dystansu dzielącego publiczność i artystów, przybliżanie widzom ich pomysłów, wizji i uchylenie rąbka tajemnicy przygotowań do spektaklu.

Spotkania odbywają się zazwyczaj przed premierami. Ostatnie „Inspiracje” miały miejsce przy okazji premiery „Anny Boleny” Gaetana Donizettiego. Z publicznością spotkały się wówczas reżyser Magdalena Łazarkiewicz oraz odtwórczynie tytułowej partii – Katarzyna Oleś-Blacha i Karina Skrzeszewska. Także i tym razem, gdy wielkimi krokami zbliża się premiera „Cyrulika sewilskiego” Gioacchina Rossiniego zapraszamy naszych widzów do poznania Cyrulikowych „Inspiracji”.

W spotkaniu wezmą udział reżyser spektaklu, Jerzy Stuhr i kierownik muzyczny Opery Krakowskiej Tomasz Tokarczyk. Rozmowę poprowadzi red. Alicja Myśliwiec. Odbędzie się ono na Antresoli w gmachu Opery 11 marca o godz. 17:30. W Kasie Opery można odebrać bezpłatne wejściówki.

Wśród uczestników spotkania zostaną rozlosowane wejściówki na próbę generalną, zaplanowaną na 14 marca, godz. 18:30.