A A A
normalny kontrast | duży kontrast

DEBIUT AGNIESZKI KUK W „MADAMIE BUTTERFLY”

28.09.2020

Za nami długo wyczekiwany, pierwszy po kilkumiesięcznej przerwie spektakl na Dużej Scenie. W niedzielę 27 września w Operze Krakowskiej wystawiona została „Madama Butterfly” Giacomo Pucciniego, z Agnieszką Kuk debiutującą w partii Cio-Cio-San.


„To nie jest rola, którą się tylko śpiewa. To się przeżywa, współodczuwa z postacią. Zdarzyło mi się, że z powodu ogromnego wzruszenia musiałam przerwać ćwiczenie” – powiedziała Agnieszka Kuk w rozmowie przed spektaklem. Solistka przyznała także, że rola Butterfly wymaga dużej sprawności i dobrej kondycji fizycznej. Przygotowania, obok pracy nad przyswojeniem partii wokalnej, czy opanowaniem ruchu scenicznego, obejmowały więc również ćwiczenia gimnastyczne wzmacniające konkretne partie ciała.


W pozostałych rolach wystąpili: Pavlo Tolstoy, Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Leszek Skrla, Krzysztof Kozarek, Wołodymyr Pańkiw, Karin Wiktor-Kałucka, Michał Kutnik oraz Chór, Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.


Spektakl odbył się w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Swoją obecnością zaszczycił nas Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.