A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Elwira Janasik laureatką nagrody Opery Krakowskiej w Konkursie im. Ady Sari

7.05.2019

W ubiegłą sobotę (6.05.2019) koncertem laureatów zakończył się XVIII Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Pośród nich znalazła się mezzosopranistka Elwira Janasik (mezzosopran). Artystka zajęła II miejsce oraz odebrała specjalną nagrodę Opery Krakowskiej, którą wręczyła Katarzyna Oleś-Blacha, nasza solistka, profesor Krakowskiej Akademii Muzycznej, zasiadająca w gronie jury Konkursu.

Elwira Janasik jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, współpracowała dotychczas z Teatrem Wielkim Operą – Narodową, Operą Bałtycką, była laureatką licznych konkursów i festiwali. W 2014 r. z Jolantą Pawlik nagrała płytę z pieśniami Stanisława Moniuszki, wydaną przez DUX. Nagroda specjalna Opery Krakowskiej to możliwość wzięcia udziału w jednym z naszych projektów artystycznych.  Serdecznie gratulujemy!

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari zapoczątkowany został w maju 1985 roku z inicjatywy ówczesnego kierownika Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. Heleny Łazarskiej  obecnie profesora zwyczajnego Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Konkursowi zawsze towarzyszą interesujące wydarzenia festiwalowe: spektakle operowe, koncerty symfoniczne i kameralne z udziałem najwybitniejszych polskich i zagranicznych artystów. Koncerty powinny ujawniać i odkrywać różne aspekty sztuki wokalnej.