A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Finał akcji „Zbuduj z nami scenografię do Kandyda” – książki trafiają do DPS Helclów!

11.09.2019

„Kandyd” Leonarda Bernsteina w reżyserii Michała Znanieckiego był ostatnią premierą minionego sezonu. Spektaklowi towarzyszyła akcja „Zbuduj z nami scenografię…” – za każdą przyniesioną do Opery książkę można było zakupić tańszy bilet. 3 września odbył się jej finał –  zebrane książki zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie.

W trakcie akcji udało się zebrać blisko 300 pozycji z zakresu literatury pięknej, głównie beletrystyki. Podczas „Pożegnania lata” w DPS 209 książek zostało oficjalnie przekazanych do biblioteki dla pensjonariuszy. Dyrektor Józefa Grodecka złożyła specjalne podziękowanie na ręce naszych pracowników z Działu Marketingu i Organizacji Widowni – Beaty Ciechanowskiej i Mateusza Ciupki.

Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie istnieje od 1890 roku, służąc niezmiennie przez cały ten czas ludziom potrzebującym pomocy. Powstał w wyniku fundacji zasłużonych dla Krakowa małżonków Anny z Treutleów i Ludwika Helclów. Obecnie przebywa w nim około 300-400 mieszkańców, dla których organizowana jest terapia indywidualna i zajęciowa. Seniorzy korzystają z pracowni plastycznej, biblioteki, ogrodoterapii, klubu filmowego, tworzą dwa zespoły artystyczne – „Helclusie” i „Wrzos”.

Opera Krakowska współpracowała już z Domami Pomocy Społecznej – ich pensjonariusze wystąpili na scenie w spektaklach „Szukając Leara: Verdi” i „Szukając króla” w reżyserii Michała Znanieckiego. Cieszymy się, że nasza akcja zyskała tak dużą popularność i że przekazane książki będą służyły seniorom, dla których każdy tego rodzaju gest jest wzruszający.