A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Informacje organizacyjne – spektakle i koncerty plenerowe w ramach 22. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej

Uprzejmie informujemy, że w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych spektakl „Napój miłosny” (17, 18.06, Hipodrom w Niepołomicach) nie podlega przeniesieniu. Prosimy o zabranie ze sobą okryć przeciwdeszczowych (niewskazane jest korzystanie z parasoli). W przypadku odwołania przedstawień Kasa Opery będzie zwracała należność za bilety w terminie 14 dni od daty wydarzenia. 

Informujemy również, że autokar/bus dla Widzów, którzy zakupili bilety na powyższe przedstawienie z opcją dojazdu w obie strony, odjedzie spod Opery Krakowskiej (ul. Lubicz 48) -  odpowiednio w dniach prezentacji spektaklu - o godz. 18.00. Prosimy o przybycie o godz. 17.45.

Wejście na widownię Hipodromu w Niepołomicach będzie możliwe na pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu od strony parkingu przy ul. Zamkowej. W tym samym miejscu, w Kasie Biletowej będzie można nabyć bilety na wydarzenie (w przypadku ich dostępności).

Informujemy także, że w przypadku niepogody wydarzenia odbywające się na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu zostaną przeniesione do gmachu Opery Krakowskiej. Informacja o przeniesieniu lub braku przeniesienia miejsc na widownię w gmachu Opery zostanie zamieszczona na bilecie w momencie jego zakupu. 

Wejście na widownię Dziedzińca Arkadowego na Wawelu będzie możliwe na pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia przez Bramę Senatorską - od ul. Bernardyńskiej oraz przez Bramę Herbową – od ul. Podzamcze. Istnieje możliwość nabycia biletów (w przypadku wolnych miejsc) przed wydarzeniem w Kasie Biletowej, znajdującej się przy Bramie Senatorskiej (od ul. Bernardyńskiej).

Informacja dotycząca ewentualnego odwołania lub przeniesienia będzie dostępna  w dniu wydarzenia:

  • na stronie internetowej www.opera.krakow.pl,
  • pod numerem telefonu 12 296 62 60 (61),
  • na 2 godziny przed wydarzeniem w miejscu jego prezentacji, najpóźniej do godziny 14.00.

Przypominamy, że w trakcie wydarzeń plenerowych,  jeżeli zaszłaby taka konieczność, nie należy korzystać z parasoli.