A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Inspiracje „Pajace” R. Leoncavallo i „Gianni Schicchi” G. Pucciniego

Zapraszamy Państwa na spotkanie z cyklu „Inspiracje”. Będzie ono dotyczyło zbliżającej się premiery spektaklu „Pajace” R. Leoncavallo i „Gianni Schicchi” G. Pucciniego.

19 marca o godz. 17.30 spotkamy się na Antresoli Opery Krakowskiej z realizatorami przedstawienia – kierownikiem muzycznym Tomaszem Tokarczykiem oraz reżyserem Włodzimierzem Nurkowskim. Opowiedzą nam oni m.in. o swoich inspiracjach czy procesie przygotowywania spektaklu, który powstał z połączenia dwóch oper. Skąd takie zestawienie? Rąbka tajemnicy uchyla reżyser: „Obydwie opery łączą skrajne namiętności, które stają się źródłem destrukcji i pożerają człowieka. «Pajace» to krwawa historia opowiadająca nie tyle o miłości, co silnym uzależnieniu i niszczącej człowieka żądzy, w „Giannim Schicchim” mamy z kolei do czynienia z chciwością”. 

„Pajace” i „Gianni Schicchi” to kolejna premiera, którą dla naszej sceny przygotuje Włodzimierz Nurkowski. Reżyser dał się już poznać krakowskiej publiczności jako znakomity realizator m.in. „Turka we Włoszech” G. Rossiniego czy „Ariadny na Naxos” R. Straussa.

Spotkanie poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktor RMF Classic.

Wstęp na spotkanie za okazaniem bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Kasie Opery.