A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Kandydowe „Inspiracje” – spotkanie z Michałem Znanieckim

22.05.2019

Michał Znaniecki, fot. Marek Grotowski

Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Inspiracje” będzie Michał Znaniecki – reżyser zbliżającej się premiery „Kandyda” Leonarda Bernsteina, która zainauguruje 23. Letni Festiwal Opery Krakowskiej. Spotkanie z reżyserem odbędzie się 2 czerwca o godz. 16.30 na Scenie Kameralnej, a poprowadzi je Tomasz Pytko, związany z All In UJ, autor bloga ToMasz w Krakowie.

Michał Znaniecki to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów operowych, autor ponad 200 spektakli w teatrach, stadionach, na wyspach – od mediolańskiej La Scali po izraelską pustynię  Masada. Do wielu z nich sam przygotował scenografię i kostiumy. W Operze Krakowskiej realizował między innymi opery „Don Giovanni” (2009), „Eugeniusz Oniegin” (2010), „Miłość do trzech pomarańczy” (2014), „Król Roger” (2015) i „Opowieści Hoffmanna” (2017). Najnowsza inscenizacja Znanieckiego – „Kandyd” Leonarda Bernsteina będzie miał swoją premierę 7 czerwca. „Spektakl posiada wiele planów – od najprostszej komedii po wyżyny wysublimowanej analizy politycznej i społecznej naszego człowieczeństwa. Warto się w nim zanurzyć i dać się porwać muzyce Bernsteina” – zapowiada Michał Znaniecki. 

Cykl spotkań z artystami „Inspiracje” jest organizowany przez nasz teatr niemal od początku jego funkcjonowania w nowym gmachu. Celem „Inspiracji” jest skracanie dystansu dzielącego publiczność i artystów, przybliżanie widzom ich pomysłów, wizji i uchylenie rąbka tajemnicy przygotowań do spektaklu. Ostatnie „Inspiracje” miały miejsce przy okazji premiery „Cyrulika sewilskiego”, a gośćmi byli: reżyser Jerzy Stuhr i kierownik muzyczny Tomasz Tokarczyk. Na Kandydowe „Inspiracje” zapraszamy wraz z All In UJ.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Opery od 25 maja 2019.

 

„Inspiracje” - spotkanie z Michałem Znanieckim
2 czerwca 2019, godz. 16:30, Scena Kameralna
Prowadzenie: Tomasz Pytko // ToMasz w Krakowie
Współorganizator: All In UJ