A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Koncert galowy „Viva Opera...!"

29.06.2020

Koncert galowy „Viva Opera…!”, który odbył się w ostatnią sobotę 27 czerwca (Ogród Muzeum Archeologicznego), był pierwszym spotkaniem z publicznością na żywo od blisko trzech miesięcy od ogłoszenia pandemii Covid-19. Melomani nas nie zawiedli, bilety zniknęły w przeciągu kilku godzin, a gromkie brawa potwierdziły radość ze wspólnego obcowania z muzyką.

 Anna Woźniakowska pisze na portalu polskamuza.eu: „Rozkoszując się piękną muzyką z radością stwierdziłam, że nasi ulubieńcy są w dobrej formie wokalnej. Być może ta wymuszona przerwa w pracy przydała się dla higieny głosu. Najwięcej radości sprawili mi wczoraj dobrze rozwijająca się Paula Maciołek i Adam Sobierajski, który arię (wraz z cabalettą) Alfreda z II aktu Traviaty Verdiego zaśpiewał z porywającą spontanicznością, a zarazem z ogromną dbałością o każdy muzyczny szczegół (z nienaganną intonacją na czele).”

W koncercie, który zwieńczył niełatwy sezon artystyczny 2019/2020, wystąpili: Magdalena Barylak, Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Monika Korybalska, Tomasz Kuk, Adam Sobierajski, Michał Kutnik, Adam Szerszeń, Wołodymyr Pańkiw oraz Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Gości powitał Dyrektor Bogusław Nowak, a koncert poprowadziła Katarzyna Sanocka (TVP Kultura).

Najserdeczniejsze podziękowania za współpracę oraz gościnność kierujemy do Dyrektora Muzeum Archeologicznego w Krakowie dra hab. Jacka Górskiego.