A A A
normalny kontrast | duży kontrast

KONCERTEM GALOWYM ROZPOCZĘLIŚMY SEZON ARTYSTYCZNY 2020/2021

14.09.2020

Pośród zabytkowych murów malowniczego Ogrodu Muzeum Archeologicznego w Krakowie, w sobotę 12 września odbył się Koncert Galowy, inaugurujący 67. sezon artystyczny Opery Krakowskiej.


Red. Anna Woźniakowska pisze: Było pięknie, wzruszająco, a i zabawnie […] Z największym zaciekawieniem słuchałam operowego narybku, bo tak wciąż nazwać mogę Jarosława Bieleckiego, który wczoraj pięknie, z dużą wrażliwością interpretował arię Nemorina z Napoju miłosnego Donizettiego, oraz interesująco rozwijającą się Paulę Maciołek prezentującą się w arii Zuzanny z Wesela Figara Mozarta. To przyszłościowa dwójka solistów Opery Krakowskiej już dziś daje nam wiele wspaniałych przeżyć artystycznych. Całość recenzji dostępna jest na portalu polskamuza.eu.


W programie Koncertu Galowego, pośród wielu słynnych fragmentów dzieł operowych, znalazło się także podniosłe Te Deum z finału aktu I Toski Giacomo Pucciniego, które zabrzmiało ku pamięci zmarłej w sierpniu Moniki Swarowskiej-Walawskiej – długoletniej i zasłużonej solistki Opery Krakowskiej.


W koncercie wystąpili: Monika Korybalska, Paula Maciołek, Iwona Socha, Jarosław Bielecki, Michał Kutnik, Adam Sobierajski, Adam Szerszeń oraz Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Widzów powitali Dyrektor Bogusław Nowak i Katarzyna Sanocka (TVP Kultura), która zapowiadała program.


Najserdeczniejsze podziękowania za współpracę oraz gościnność kierujemy do Dyrektora Muzeum Archeologicznego w Krakowie dra hab. Jacka Górskiego.