A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Koncertem Ostatkowym zakończyliśmy karnawał!

13-tego lutego koncertem „Nowy Rok w Wiedniu – Ostatki w Krakowie” pożegnaliśmy karnawał. Zbliżające się Walentynki sprawiły, że atmosfera tego wieczoru była szczególna, a na scenie pojawiły się przede wszystkim artystyczne małżeńskie pary. Na repertuar koncertu złożyły się m.in. operowe i operetkowe duety oraz arie, które nawiązywały do słowa klucza – miłości. Agnieszka i Tomasz Kukowie zaśpiewali kompozycje F. Lehára z „Krainy uśmiechu” – „Kto dał nam klucze do miłości bram” i „Bimba dagli occhi” z „Madama Butterfly” G. Pucciniego. Monika Korybalska wraz z mężem Krzysztofem Kozarkiem wykonali duet z „Księżniczki czardasza” E. Kálmána „Jakże mam ci wytłumaczyć”, a Małgorzata i Janusz Ratajczakowie zaprezentowali utwór z „Clivii” N. Dostala „Dziewczęta z Barcelony”. Pianista Grzegorz Biegas akompaniował żonie Ewie Biegas w nieco przewrotnym, ale i zabawnym utworze G. Bacewicz „Boli mnie głowa”. Michał Kutnik natomiast zaśpiewał swojej życiowej partnerce Kristinie Kutnik, która grała na fortepianie, utwór „Oczy czarne” F. Hermanna. Jedną z niespodzianek, które przygotowali artyści był występ młodych artystów – Gabrieli (11 lat) i Piotra (9 lat) Kutników, którzy wraz z rodzicami wykonali przebój Z. Wodeckiego „Zacznij od Bacha”. Oprócz wspólnego śpiewu zaprezentowali także umiejętności instrumentalne grając na trąbkach, a ich występ wzbudził duży aplauz ze strony publiczności. Na scenie nie zabrakło również Andrzeja Lamperta, któremu gościnnie towarzyszyła Katarzyna Oleś-Blacha. Wykonali oni przebój „In sleep he sang to me” z musicalu „Upiór w operze” A. L. Webbera. Artystom towarzyszyła Orkiestra Opery Krakowskiej pod kierownictwem Tomasza Tokarczyka. 

Niespodzianką wieczoru był występ założonego przez Andrzeja Lamperta zespołu PIN, który specjalnie na ten wieczór reaktywował się, po kilku latach nieobecności na scenie. Piątka przyjaciół do jednego z utworów – „Pin Lady” zaprosiła solistkę Katarzynę Oleś-Blacha, a ich wspólne wykonanie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Ponadto publiczność usłyszała „Niekochanie”, który artysta dedykował swojej żonie Katarzynie oraz „Konstelacje” i „Wino i śpiew”. Towarzyszącą zespołowi Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadził Sebastian Perłowski. 

Na zakończenie wieczoru artyści wykonali popularne włoskie przeboje m.in. „L’italiano” („Lasciatemi cantare”) T. Cutugno czy „Volare” autorstwa D. Modugno. Publiczność entuzjastycznie reagowała podczas całego koncertu, a na zakończenie gromkim brawom nie było końca. Artyści pożegnali się z przybyłymi licznie gośćmi wykonanym na bis utworem „Toto Cutugno.  

Redaktor Anna Woźniakowska na portalu polskamuza.eu napisała, że „(…) poszczególne punkty programu harmonijnie łączyły się z sobą dając dobrą zabawę publiczności”, dodała też, że „przede wszystkim tę dobrą zabawę zawdzięczaliśmy artystom, którzy – też bawiąc się setnie – wykazali w swych interpretacjach prawdziwą maestrię”. 

Koncert poprowadziła Katarzyna Sanocka. Kierownictwo artystyczne sprawowali: Bogusław Nowak, Tomasz Tokarczyk, Bożena Pędziwiatr, Dagmar Bilińska-Korban oraz Agnieszka Sztencel. 

Warto dodać, że niespodziankę dla przybyłych gości przygotowali sami artyści, którzy w przerwie częstowali publiczność upieczonymi przez siebie słodkościami. Tradycyjnie, po koncercie wszyscy chętni bawili się przy muzyce na Antresoli Opery Krakowskiej do późnych godzin nocnych. 


Sponsorem koncertu była firma STACO POLSKA Sp. z o.o.