A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Na ludową nutę - warsztaty taneczne dla dzieci

3.09.2018

„Na ludową nutę” to cykl spotkań warsztatowo-edukacyjnych, związanych z poznawaniem folkloru i obyczajów własnego narodu. Projekt wpisuje się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez taniec, muzykę i śpiew, chcemy wzbudzić u dzieci nie tylko poczucie własnej tożsamości narodowej, ale także ciekawość i otwarcie na otaczający świat. Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję przyjrzeć się tańcom i strojom ludowym, wziąć udział w warsztatach tanecznych, plastycznych czy wokalnych oraz posłuchać ciekawych legend i opowieści na temat wybranego regionu Polski.

Każde spotkanie dotyczyć będzie jednego tańca narodowego lub grupy tańców ludowych, charakterystycznych dla danego obszaru Polski. Mając świadomość, że folklor rzadko pojawia się w programach edukacyjnych szkół serdecznie zapraszamy dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Za program cyklu „Na ludową nutę” odpowiadają: Kinga Kużdżał, prowadząca i wieloletni pedagog Studia Baletowego Opery Krakowskiej oraz Piotr Krajewski i Alicja Kapusta, absolwenci Studia. 


Najbliższe terminy spotkań:

  • 21 marca, godz. 9.30 i 11.30 - Krakowiak. Niech każdy się dowie, że mieszkam w Krakowie
  • 10 kwietnia, godz. 9.30 i 11.30 - Polonez. Tajemnica komnaty na Wawelu
  • 23 maja, godz. 9.30 i 11.30 - Zasiali górale, czyli tańce śląskie

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 6 złotych. Bilety do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej: tel. 12 296 62 60 (61). Rezerwacji biletów można dokonywać w Biurze Organizacji Widowni Opery Krakowskiej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00:
- osobiście
- telefonicznie: 12 296 62 62 (63)

Warsztaty „Na ludową nutę” realizowane są w ramach projektu BON KULTURY Województwa Małopolskiego.