A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Nagrody VOX OPERA 2018!

Już po raz piętnasty Opera Krakowska przyznała nagrody VOX OPERA, których laureatami są osoby, firmy i instytucje w szczególny sposób zasłużone dla naszego teatru. Podczas wieczoru „Viva Opera...!” - dorocznego spotkania Darczyńców, Sponsorów i Partnerów, a które w tym roku odbyło się 17 stycznia, te prestiżowe wyróżnienia otrzymali: Kopalnia Soli „Wieliczka” za „współpracę przy realizacji spektakli i projektów Opery Krakowskiej” oraz Tauron Dystrybucja S.A. za „życzliwość oraz wspieranie spektakli i projektów Opery Krakowskiej”.

- Operę Krakowską i Kopalnię Soli „Wieliczka” łączy przede wszystkim muzyka, co prawda u nas w podziemiach nie mamy kurtyny, loży, nie mamy też  tak pięknego gmachu, ale mamy sól - i w tej soli muzyka z Opery Krakowskiej brzmi pięknie i głęboko. To dla mnie zaszczyt odebrać dzisiaj to wyróżnienie. Jestem głęboko przekonany, że Opera Krakowska będzie dalej –  u nas w podziemiach  – dostarczać wiele emocji i piękna – powiedział Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o.

W imieniu firmy Tauron Dystrybucja S.A. VOX Operę 2018 odebrała Ewa Groń, rzecznik prasowy, która dziękując za otrzymaną nagrodę i już kilkuletnią współpracę z naszym teatrem, dodała: - My wprawdzie soli nie mamy, ale mamy za to energię i tą energią nieustannie dzielimy się z Państwem, zespołem Opery Krakowskiej i wszystkimi mieszkańcami. Cieszymy się, że możemy wspierać wydarzenia Opery Krakowskiej.

A tych wydarzeń tylko w minionym roku odbyło się 187, na które złożyły się m.in. spektakle, koncerty i  spotkania edukacyjne. Odwiedziło nas blisko 86 000 widzów, a średnia frekwencja wyniosła 98,71%. Dyrektor Bogusław Nowak w rozmowie z Elżbietą Toszą, sekretarzem literackim Opery Krakowskiej, wspominając niedawno wydany okolicznościowy album „Opera 2008-2018”, obrazujący m.in. 52 premierowe spektakle ostatniej dekady, podkreślił jak ważna jest zespołowość naszego teatru. Tworzą ją nie tylko artyści, ale też pracownicy zaplecza sceny. 

Wieczór uświetnili swoim występem soliści -  Monika Korybalska, Krzysztof Kozarek i Michał Kutnik, muzycy-instrumentaliści – Kristina Kutnik i Paweł Wójtowicz oraz dzieci, które swoim śpiewem zachwyciły publiczność  – Gabriela i Piotr Kutnikowie. Usłyszeliśmy m.in. arię Carmen „Seguidilla” z opery G. Bizeta, „Una voce poco fa” z „Cyrulika sewilskiego” G. Rossiniego, „Śnić sen” z musicalu „Człowiek z La Manchy” M. Leigha, „Czardasz” V. Montiego czy pieśni neapolitańskie. 

Na zakończenie spotkania dyrektor Bogusław Nowak podziękował wszystkim naszym sponsorom, partnerom i patronom medialnym za współpracę w minionym roku. Słowa podziękowania skierował też do widzów, którzy - cytując Prezydenta Jacka Majchrowskiego - „kiedyś chodzili na operę, a od dziesięciu lat chodzą do Opery”.

Fundatorami VOX OPERA 2018 byli Danuta Imielska i Janusz Kowalski, poczęstunek dla gości przygotowała firma ARS MODI, a poczęstunek winiarski – Wine-Service.