A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Nagrody VOX OPERA 2019 rozdane!

15.01.2020

Spotkanie Przyjaciół współtworzących teatr, odbywające się w rodzinnej atmosferze, by porozmawiać o tym, co było i co jeszcze będzie” – w taki sposób Dyrektor Bogusław Nowak rozpoczął kolejne spotkanie z cyklu „Viva Opera…!”, podczas którego – jak co roku w styczniu – rozdane zostały nagrody VOX OPERA, przyznawane przez Zespół Opery Krakowskiej zasłużonym dla rozwoju teatru.

W tym roku ich laureatami zostali: „Dziennik Polski” za współpracę przy budowie wizerunku środowiska operowego i muzycznego w Krakowie oraz patronat nad projektami Opery Krakowskiej oraz firma „Kuluar” – za współpracę przy organizacji spektakli, koncertów i projektów Opery Krakowskiej.

- Gramy do jednej bramki, ponieważ chcemy, aby kultury i sztuki było wśród nas jak najwięcej – zauważyła red. Aleksandra Suława, która w imieniu „Dziennika Polskiego” odbierała nagrodę. Z kolei Andrzej Sukiennik, szef „Kuluaru” mówił – dziękuję Operze za docenienie naszego trudu i dziękuję także młodym ludziom, których spotykają państwo na co dzień w teatrze i którzy się Państwem opiekują podczas różnych wydarzeń.

Wyrazy wdzięczności składaliśmy Wiesławowie Sawie, który przez prawie 13 lat pełnił funkcję z-cy dyrektora ds. produkcji – głównego inżyniera. Na pamiątkę lat spędzonych z Operą otrzymał fragment podłogi scenicznej.

Wieczór odbył się z udziałem władz Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Urzędu Marszałkowskiego: Pani Dyrektor Moniki Gubały, Pani Wicedyrektor Moniki Wiejaczki i Pani Inspektor Krystyny Olejniczak.

Gospodarzem był dyrektor Bogusław Nowak, a muzyką uświetnili Agnieszka Kuk i Tomasz Kuk oraz Zespół Kameralny Orkiestry Opery Krakowskiej pod kierownictwem koncertmistrza Pawła Wójtowicza. Zabrzmiały m.in. „O mio babbino caro” z „Gianni Schicchi”, „La donna è mobile” z „Rigoletta”, słynne „Nessun dorma” z „Turandot”, a także medytacja z „Thaïs”, którą wykonał na skrzypcach Paweł Wójtowicz.

Wszystkim naszym Sponsorom, Dobrodziejom, i Przyjaciołom dziękujemy za zaangażowanie w rozwój Opery Krakowskiej i mamy nadzieję na dalszą udaną współpracę.