A A A
normalny kontrast | duży kontrast

„Napój miłosny” G. Donizettiego u stóp Zamku Królewskiego w Niepołomicach

Opera Krakowska i Gmina Niepołomice zapraszają na „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego, który obędzie się 17 i 18 czerwca 2018 (godz. 19.30) u stóp Zamku Królewskiego w Niepołomicach (Hipodrom). Spektakl wpisuje się w program trwającego 22. Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, nad którym Patronat Honorowy sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Dzieło Donizettiego jest perłą włoskiej opery komicznej. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w sielankowym pejzażu. Sercowe przygody bohaterów znajdują szczęśliwe zakończenie tyleż za sprawą wiary w magiczną moc tajemniczego eliksiru co niewzruszonego przekonania, że świat, w którym żyją, podlega odwiecznemu porządkowi, w który wpisuje się także tolerancja dla słabostek i błędów ludzkiej natury.

Podczas dwóch wieczorów usłyszymy: Iwonę Sochę (Adina), Monikę Korybalską (Gianetta), Andrzeja Lamperta (Nemorino), Michała Kutnika (Belcore) i Przemysława Firka (Dulcamara). Solistom towarzyszyć będzie Chór, Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Evgeny'a Volynskiy'ego.

„Przypomnijmy, że historia zakochanego Nemorina i jego wybranki Adiny rozgrywa się we włoskiej wiosce, a Donizetti akcję większości scen umieścił właśnie na zewnątrz. Rozgrywanie ich w plenerze sprzyja wyobraźni, może nawet bardziej niż inscenizacja wśród bogatych, scenicznych dekoracji” - mówi Iwona Socha. „Kiedy okoliczności przenoszą nas w niecodzienny, urokliwy krajobraz, to właśnie on stwarza atmosferę, która przekłada się na grę i sceniczne emocje” – dodaje.

Bilety w cenie 60-100 zł do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej i online (www.opera.krakow.pl), a także w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach (ul. Zamkowa 4).

Spektakl współfinansowany jest przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Opera w regionie”.

 

Współorganizator spektaklu