A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Opera Krakowska na Zamku w Wiśniczu!

W sobotę, 9 czerwca, na dziedzińcu zamku Kmitów i Lubomirskich odbył się koncert w wykonaniu Zespołu Opery Krakowskiej pt. „Wieczór na Zamku”. Zabrzmiały znane i lubiane przeboje muzyki operowej i operetkowej w wykonaniu solistów i Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Koncert współfinansowany był przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Opera w regionie”.

Był to wieczór pełen wrażeń i muzycznych niespodzianek. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała m.in. „Quando m’en vo’” z opery „Cyganeria” G. Pucciniego w znakomitym wykonaniu Iwony Sochy, Monika Korybalska zachwyciła arią „Czardasz, czardasz” z „Księżniczki czardasza” E. Kálmána, Krzysztof Kozarek arią „La donna è mobile” z „Rigoletta” G. Verdiego, a Adam Szerszeń - „Non ti scordar di me” E. de Curtisa. W programie nie zabrakło też włoskich przebojów, dzięki którym przenieśliśmy się do słonecznej Italii, a wśród nich: „Volare” D. Modugno, „Felicità” C. Minellono czy „Lasciatemi cantare” T. Cutugno.

Zachwycona publiczność nagradzała artystów gromkimi brawami, a na zakończenie owacjami na stojąco. Nie zabrakło też bisów.

„To była prawdziwa muzyczna uczta. Ten wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci” - powiedział jeden z Widzów.

Współorganizatorem koncertu była Gmina Nowy Wiśnicz przy udziale Muzeum Ziemi Wiśnickiej.