A A A
normalny kontrast | duży kontrast

#OPERA - spotkania

24.08.2018

W sezonie 2018/2019 w Operze Krakowskiej odbyło się 10 warsztatów #opera, które dla odbiorców sztuki operowej były okazją do spotkania m.in. z twórcami przedstawienia czy artystami, a także przestrzenią do rozmowy nad jego koncepcją, a co za tym idzie, kluczem do lepszego zrozumienia sztuki. 

W kameralnej atmosferze rozmawialiśmy z młodzieżą m.in. o pracy zarówno realizatorów, jak i artystów, o udziale chóru dziecięcego w spektaklach operowych, o technologii sceny (zapadniach, sztankietach, wózkach scenicznych i in.), roli światła i multimediów w przedstawieniach, o przygotowywaniu scenografii, kostiumów i nakryć głowy czy o pracy solisty śpiewaka. Zaproszeni goście z pasją opowiadali o swojej pracy, zachęcając młodzież, wspólnie z prowadzącymi #opera Katarzyną Sanocką i Alicją Myśliwiec, do dyskusji.

Młodzież zobaczyła takie przedstawienia jak: „Traviata” G. Verdiego, „Opowieści Hoffmanna” J. Offenbacha, „Anna Bolena” V. Belliniego, „Cyganeria” i „Madama Butterfly” G. Pucciniego, „Zemsta nietoperza” J. Straussa, „Turek we Włoszech” G. Rossiniego „Wesele Figara” W. A. Mozarta, „Manru” I. J. Paderewskiego i „Kandyd” L. Bernsteina.

Warsztaty adresowane były do osób od 16 lat.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury