A A A
normalny kontrast | duży kontrast

OPEROWE KOLĘDOWANIE - POLSKIE TEATRY OPEROWE WE WSPÓLNYM PROJEKCIE

25.12.2020

Operowe kolędowanie to inicjatywa podjęta przez teatry operowe w Polsce. Każdy z zespołów wykonał i nagrał wybraną przez siebie kolędę. Wszystkie połączone razem stworzyły jeden, wspólny koncert dedykowany Widzom z okazji świąt Bożego Narodzenia.


Na świątecznej liście przyjemności wspólne kolędowanie to jedna z najważniejszych pozycji. Co roku bilety na koncerty z repertuarem świątecznym wyprzedają się już na początku sezonu, bo to nie tylko wspaniała okazja do wspólnego muzykowania, ale i doskonała powtórka z kolędowego śpiewnika.


I tym razem, pomimo pandemii, nie mogło zabraknąć kolęd w wykonaniu Artystów związanych z operą. Wystarczyło jedynie połączyć siły i zmienić scenę z tradycyjnej na wirtualną.


W operowym kolędowaniu wzięły udział Opera Nova w Bydgoszczy, Opera Krakowska, Opera Bałtycka, Opera Śląska, Opera Wrocławska, Opera na Zamku w Szczecinie oraz Teatr Wielki w Poznaniu. Każdy z zespołów przygotował jedną kolędę. Wszystkie połączone razem stworzyły muzyczną kartkę z świątecznymi życzeniami, by choć w ten sposób zespoły operowe mogły dotrzeć do swoich widzów. Zapraszamy Państwa do obejrzenia powstałego materiału wideo.

 


Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,

To dzięki muzyce możemy nieść nadzieję. To ona nie stawia barier i przełamuje dystans. Niech Święta Bożego Narodzenia będą spokojne i zdrowe. Niech przyniosą nam nadzieję na zmianę i lepszy rok.
Tego życzą Państwu Zespoły Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Krakowskiej, Opery Bałtyckiej, Opery Śląskiej, Opery Wrocławskiej, Opery na Zamku w Szczecinie, Teatru Wielkiego w Poznaniu.