A A A
normalny kontrast | duży kontrast

„Poranki” - cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci!

„Poranki” to cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-9 lat, który od kilku lat odkrywa przed nimi niezwykły świat opery. Podczas dotychczasowych spotkań uczestnicy dowiedzieli się m.in. na czym polega praca solisty, jakie instrumenty wchodzą w skład orkiestronu, jak działa kurtyna czy na czym polega rola oświetleniowca w teatrze operowym.

- W ramach obecnej edycji „Poranków” (marzec - czerwiec 2018) nasi mali goście będą dalej poznawać tajemniczy świat teatru. Dowiedzą się w jaki sposób przygotowuje się spektakl, kim jest akustyk, scenograf czy co kryje w sobie stara, teatralna szafa. Na każdym „Poranku” pojawi się też gość specjalny - osoba, która wprowadzi dzieci w tajniki swojej pracy w Operze - mówi Kinga Kużdżał, prowadząca spotkania.

„Poranki” to również świetna okazja do uczestniczenia w warsztatach związanych z tematyką danego spotkania, m.in. plastycznych, muzycznych, ruchowych czy kostiumologicznych. Jest to zabawa, poprzez którą dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, wrażliwość artystyczną oraz talenty muzyczne i taneczne. Ponadto podczas każdych zajęć młodzi melomani będą mieli okazję zwiedzić miejsca, które są na co dzień niedostępne dla publiczności.

Najbliższe terminy spotkań:

  • 18 marca 2018 - „Tajemnice teatralnej szafy...”
  • 8 kwietnia 2018 - „Włos Ci z głowy nie spadnie!”
  • 22 kwietnia 2018 - „Kto tu rządzi”?
  • 13 maja 2018 - „Halo, czy ktoś mnie słyszy”?
  • 27 maja 2018 - „Mali, wielcy artyści”
  • 24 czerwca 2018 - „Magiczne buciki”

PORANKI zostały nagrodzone przez portal „Czas dzieci” statuetką „Słonecznik 2015” w kategorii Muzyka (wrzesień 2015).

Koszt udziału dziecka w jednym spotkaniu to 25 zł, a przewidywany czas trwania spotkań to około 1,5 godziny. Spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 11.00 w gmachu Opery Krakowskiej. Szczegółowe informacje na temat „Poranków” można uzyskać telefonicznie: 12 296 62 60 (61), 12 296 62 62 (63). Ilość miejsc jest ograniczona.