A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Pożegnanie karnawału z Operą Krakowską

Stałą pozycją w repertuarze Opery Krakowskiej jest koncert ostatkowy pod hasłem „Nowy Rok w Wiedniu – Ostatki w Krakowie”, którego program wypełniają przeboje muzyki operowej, operetkowej, musicalowej a nawet kabaretowej. To czas, gdy gorący rytm i chwytliwa melodia rozbrzmiewają na naszej scenie, podobnie jak w Wiedniu podczas słynnych koncertów noworocznych.

Obok słynnych arii operetkowych jak „Usta milczą, dusza śpiewa” z „Wesołej wdówki” Franza Lehára, zabrzmią piosenki kabaretowe i popularne, między innymi „Już taki jestem zimny drań” Henryka Warsa czy „Nie dokazuj, miła nie dokazuj” Jana Kantego Pawluśkiewicza. Kompozytor tego evergreenu był gościem specjalnym koncertu „Głos teatru, Głosy w teatrze”, który inaugurował okres karnawałowy.

Opera Krakowska pamięta także o przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – w drugiej części koncertu Tomasz Kuk zaśpiewa „Arię z kurantem”, jeden z najbardziej poruszających i lirycznych momentów opery „Straszny dwór”.

Karnawał trzeba żegnać hucznie, więc scenę przy ulicy Lubicz 48 aż siedmiu solistów – Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska, Iwona Socha, Tomasz Kuk, Michał Kutnik, Adam Szerszeń, Jarosław Bielecki oraz orkiestra i chór Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Tradycją koncertów ostatkowych jest także obecność gościa specjalnego. W tym roku zaprosiliśmy do wspólnej zabawy Magdalenę Suszek-Bąk, tworzącą na żywo obrazy z piasku, soli i światła. Artystka zaprezentowała podczas Światowych Dni Młodzieży swój live act w obecności papieża Franciszka.

Koncert odbędzie się 2 marca o godzinie 18:30. W przerwie koncertu zapraszamy na poczęstunek, a po jego zakończeniu - restauracja operowa, z dobrą muzyką taneczną będzie otwarta do ostatniego gościa.