A A A
normalny kontrast | duży kontrast

RUSZA BON KULTURY!

Rusza piąta edycja projektu BON KULTURY, będącego inicjatywą Województwa Małopolskiego i regionalnych instytucji kultury. Realizowany po raz kolejny, ma zachęcić do częstszego uczestniczenia w kulturze wszystkich, którzy poszukują inspirujących pomysłów na rozwijanie własnej kreatywności, wiedzy i talentów. W ramach Bonu Kultury Opera Krakowska realizuje dwa projekty. 

Projekt „Muzyką namaluj swój świat” jest ofertą warsztatów opartych na animacjach i zajęciach muzykoterapeutycznych skierowanych do dzieci niepełnosprawnych. W ten sposób Opera Krakowska pragnie dotrzeć do nowej grupy odbiorców, ukazując muzykę jako wspaniałe narzędzie do rozwoju kreatywności i dobrej zabawy. Spotkania prowadzone będą  przez inspicjenta naszego teatru oraz muzykoterapeutę Justynę Jarocką-Lejzak. Podczas pierwszej części spotkań na Antresoli Opery Krakowskiej, zaprosimy uczestników do zabaw w rytm melodii operowych, operetkowych i musicalowych. Atrakcyjne animacje z rekwizytami, plastyczne warsztaty z użyciem wstążek i folii malarskiej uruchomią dziecięcą fantazję i wyobraźnię. W drugiej części spotkania dzieci będą mogły poznać kulisy teatru operowego. Naszym celem jest motywowanie niepełnosprawnych uczestników do rozwijania swoich umiejętności muzycznych oraz zaciekawienie ich światem opery. Opera jest bowiem dla każdego, bez względu na wiek, narodowość czy dysfunkcje.

Terminy spotkań:
7 marca 2016, godz. 11.00
20 marca 2016, godz. 13.00
24 kwietnia 2016, godz. 13.00
9 maja 2016, godz. 11.00
22 maja 2016, godz. 14.00
20 czerwca 2016, godz. 11.00 

Czas trwania: 1 godzina
Miejsce: Scena na Antresoli oraz kuliscy sceny
Ilość osób w grupie: 15


Drugim projektem realizowanym przez nasz teatr w ramach Bonu Kultury będzie „Operowy Podwieczorek” - kameralne spotkania kierowane do osób 50+. Poprzez rozmowę i dyskusję pragniemy zachęcić miłośników opery do dzielenia się doświadczeniami i opiniami oraz aktywnego udziału w życiu kulturalnym naszej instytucji i naszego miasta. Na każdym ze spotkań, przy kawie lub herbacie, prezentowane będą fragmenty koncertów „Arie Oper Świata”, stanowiące punkt wyjścia do wymiany spostrzeżeń i dyskusji na temat sztuki, muzyki i opery. Pretekstem do rozmowy będą również aktualne spektakle i premiery Opery Krakowskiej. Animatorami spotkań będą dziennikarka Alicja Myśliwiec oraz artysta Opery Krakowskiej Stanisław Knapik. Zachęcając do kreatywnego uczestnictwa w spotkaniach wierzymy, że staną się one miłą alternatywą dla spędzania wolnego czasu, tym razem z muzyką poważną, choć nie koniecznie zawsze na poważnie. 

Terminy spotkań: 11 marca, 18 kwietnia oraz 23 maja 2016
Godzina: 17.00

Czas trwania: 1 godz. 30 min
Miejsce: Sala Kameralna
llość osób w grupie: 35