A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Sebastian Perłowski finalistą konkursu dyrygenckiego w Portugalii!

Współpracujący z Operą Krakowską dyrygent Sebastian Perłowski jest finalistą (1 z 3) Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego "Concurso Jovens Maestros" w Lizbonie oraz laureatem trzeciej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Bukareszcie. W roku 2013 został  nominowany przez krytyków muzycznych, dziennikarzy i publiczność do nagrody „Najlepszy Dyrygent Opery Krakowskiej ostatnich pięciu lat”, a w styczniu br. zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Georgii w Stanach Zjednoczonych.

Miło nam poinformować, że Sebastian Perłowski jako jedyny dyrygent pochodzenia nieazjatyckiego, zaklasyfikował się do konkursu w Hong Kongu. Zdyskwalifikował w ten sposób konkurentów z Hiszpanii, Włoch, Francji czy USA. Konkurs, który organizowany jest  przy współpracy najważniejszych azjatyckich konserwatoriów takich jak Konserwatorium w Hong Kongu, Pekinie, Szanghaju i in., odbędzie się  w lipcu 2014.

Sebastian Perłowski ukończył z wyróżnieniem wydziały Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Jana Wincentego Hawela oraz Kompozycji adt dr Dariusza Janusa w Instytucie Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem takich mistrzów jak Jorma Panula, Jin Wang, Adrian Gnam czy Yuri Simonov. Artysta działa czynnie jako kompozytor, aranżer i dyrygent na scenie klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej. Obecnie prowadzi również klasę Kompozycji i Aranżacji, Big-Band oraz wykłada takie przedmioty jak: Kontrapunkt, Instrumentacja, Współczesne Techniki Kompozytorskie i Kierunki Muzyki XX wieku w katowickiej Akademii.

W Operze Krakowskiej przygotowywał muzycznie rodzinną opowieść muzyczną „Mały lord” Stevena Markwicka oraz był asystentem kierownika muzycznego przy spektaklu  baletowym „Kopciuszek” do muzyki G. Rossiniego.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia!