A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Solistki Opery Krakowskiej laureatkami Konkursu im. Iwony Borowickiej!

12.11.2014

Miło nam ogłosić, iż solistki Opery Krakowskiej Monika Korybalska i Karolina Wieczorek znalazły się w gronie laureatów Szóstego Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej.

Monika Korybalska (II miejsce) – mezzosopranistka. Ukończyła w 2012 r. z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr hab. Katarzyny Oleś-Blachy. W 2009 r. rozpoczęła stałą współpracę, a od 2012 r. na stałe należy do zespołu solistów Opery Krakowskiej, gdzie wykonuje takie partie jak Orfeusz w „Orfeuszu i Eurydyce”, Cherubin w „Weselu Figara”, Echo w „Ariadnie na Naxos”, Suzuki w „Madamie Butterfly”, Jadwiga w „Strasznym dworze”, Zofia w „Halce”, Mercedes w „Carmen”, Linetta w „Miłości do trzech pomarańczy”.

Karolina Wieczorek (wyróżnienie) – sopranistka. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr hab. Katarzyny Oleś-Blachy (śpiew z wyróżnieniem). Współpracuje z Operą Krakowską, gdzie śpiewa takie partie jak Clorinda w „Kopciuszku”, Arsena w „Baronie cygańskim”, Barbarina w „Weselu Figara”, Amor w „Orfeuszu i Eurydyce”, Fruma Sara w „Skrzypku na dachu”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również Olena Androsiuk, Zofia Garganisz, Katarzyna Ignatowicz, Agnieszka Niewiadomska, Dominik Sutowicz, Ewelina Szybilska, Joanna Święszek, Radosław Rzepecki, Łukasz Załęski.  

Jury przewodniczył Wiesław Ochman. W pracach komisyjnych wzięli udział: Katarzyna Oleś-Blacha, Paweł Gabara, Maciej Pawłowski i Aleksander Teliga.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Pomocy Artystom Polskim „CZARDASZ”.