A A A
normalny kontrast | duży kontrast

Spektakle oraz koncerty w Niepołomicach, Miechowie, Nowym Wiśniczu i Miasteczku Śląskim

Na tegoroczny Letni Festiwal Opery Krakowskiej (2 czerwca - 8 lipca 2018) złożą się także koncerty i spektakle poza Krakowem.

17 i 18 czerwca (godz. 19.30) w Niepołomicach (Hipodrom) zaprezentujemy „Napój miłosny” G. Donizettiego. To przedstawienie będące jedną z pereł włoskiej opery komicznej. Usłyszymy: Iwonę Sochę, Monikę Korybalską, Andrzeja Lamperta, Michała Kutnika i Przemysława Firka. Solistom towarzyszyć będzie Chór, Balet i Orkiestra pod dyrekcją Evgeny'a Volynskiy'ego.

9 czerwca (godz. 20.00) w Nowym Wiśniczu odbędzie się koncert pt. „Wieczór na Zamku”, którego współorganizatorem jest Gmina Nowy Wiśnicz przy udziale Muzeum Ziemi Wiśnickiej. Na program wieczoru złożą się największe arie i duety z oper m.in. G. Pucciniego („Cyganeria”), G. Verdiego („Traviata”) czy E. Kálmána („Księżniczka czardasza”) oraz włoskie przeboje, takie jak: „Volare” (D. Modugno), „Felicità” (C. Minellono) czy „Lasciatemi cantare” (T. Cutugno). Zaśpiewają je soliści Opery Krakowskiej: Iwona Socha, Monika Korybalska, Adam Szerszeń i Krzysztof Kozarek. Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadzi Sławomir Chrzanowski. Z kolei 30 czerwca zapraszamy do Miasteczka Śląskiego (Plac przy Hucie Cynku „Miasteczko Śląskie”) na koncert „Bawić się będziemy, aż do dnia…”, w którym usłyszymy Katarzynę Oleś-Blacha, Monikę Korybalską, Andrzeja Lamperta i Adama Szerszenia oraz Orkiestrę Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Na zakończenie 22. Letniego Festiwalu, 8 lipca (godz. 19.00) odbędzie się w Miechowie  (Amfiteatr przy Centrum Kultury i Sportu) gala operowo-operetkowa „Zaśpiewaj to ze mną”, podczas której wystąpią: Iwona Socha, Agnieszka Cząstka, Vasyl Grokholskyi i Adam Sobierajski wraz z Orkiestrą Opery Krakowskiej pod kierownictwem Tomasza Tokarczyka. W programie m.in. arie z „Zemsty nietoperza” J. Straussa, „Carmen” G. Bizeta, „Napoju miłosnego” G. Donizettiego czy „Księżniczki czardasza” E. Kálmána.

Spektakle „Napój miłosny” oraz koncerty w Nowym Wiśniczu i Miechowie są  współfinansowane są przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Opera w regionie”, który swoją kontynuację będzie miał jesienią podczas koncertów w Nowym Targu oraz w Tarnowie.

Wstęp na koncert w Miechowie jest bezpłatny. Bilety na spektakl „Napój miłosny” w Niepołomicach w cenie 60-100 zł do nabycia w Kasie Opery oraz online a na koncert w Nowym Wiśniczu cenie 40 zł do kupienia w Kasie oraz w Kasie Zamku i Muzeum Ziemi Wiśnickiej.